Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (140 Wątki)

Wyprawka dla pierwszego dziecka - co warto kupić?

Data utworzenia : 2018-07-18 08:33 | Ostatni komentarz 2022-08-26 09:45

pati1990

2854 Odsłony
62 Komentarze

Dziewczyny postanowiłam zrobić listę co będę potrzebować dla dziecka jak się urodzi. Jest tak bardzo dużo pięknych rzeczy i nie chciałabym kupować czegoś co mi się nie przyda Liczę na doświadczone mamy , które przeszły już przez to wszystko. Interesuje mnie wszystko od łóżeczka po zabawki

2018-07-19 11:31

Anka łóżeczko bardzo mi się spodobało wyląduje na mojej liście później będę porównywać z innymi i na pewno coś wybiorę.Chciałam porobić sobie zapasy pampersów , ale wyczytałam że mogą uczulać i z tego zrezygnowałam tak samo z kosmetyków.Też mam zamiar karmić piersią , więc jedna butelkę na pewno zakupię Bakaliowa nie mam wprawy w ubieraniu maluszka to moje pierwsze dzieciątko , co prawda przebierałam siostry dziecko ale to było bardzo dawno temu. Ubranka zapinane z przodu na pewno zakupię . Z racji , że nie mamy za dużego mieszkania na pewno skorzystam z organizera na łóżeczko , aby nie zagracać dodatkowo pokoju :) Tak samo z przewijakiem na łóżeczko na pewno będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem niż stojący :) Dziękuję dziewczyny za wszystkie niezbędne rady :) Pozdrawiam

2018-07-19 10:18

A zabawki.. Na początku nie warto przytłaczać dziecka dużą ilością rzeczy i kolorów. Wystarczająco dużo stresu ma przez zmiane środowiska, nowe życie poza brzuchem mamy to na pewno szok. Jak już pobędzie trochę w domu to można zacząć od kart kontrastowych, wyraźnych kształtów. Czas na świecidełka i grające zabawki będzie nieco później. Karuzeli też nie wieszałabym od razu, jeśli się na jakąś zdecydujesz. A dalej pozostaje jeszcze żywienie dziecka. Jeśli chcesz karmić piersią to na pewno będzie mniej roboty. Nic nie trzeba myć, wyparzać ani przygotowywać. Ale wiadomo że nie zawsze jest kolorowo, albo zwyczajnie nie chcesz karmić naturalnie, to wtedy potrzebne będzie kilka rzeczy. U mnie przy problemach początkowo nakładki na brodawki, żeby dziecku ułatwić chwytanie piersi. Ale tego nie kupowałam na zapas, myślałam że damy radę;) laktator się przydał razem z woreczkami do przechowywania pokarmu. Przy karmieniu MM oczywiście butelki i smoczki dostosowane do wieku dziecka. I gadżet który nie jest niezbędny, ale na pewno ułatwia i przyspiesza pracę to podgrzewacz do butelek/sterylizator. Płyn do mycia butelek, szczotka do tego zadania - canpol ma fajną z dodatkową końcówką do smoczkow.

2018-07-19 09:55

Jeśli chodzi o ubranka to na pewno nie polecam dla leżącego dziecka żadnych bluzek z kapturem, może i ładne ale zupełnie niewygodne. Jeśli nie masz wprawy przy przebieraniu malucha to najlepsze są ubranka rozpinane na całej długości, tak byś nie musiała nic dziecku wkładać przez głowę. A jeśli już, to te tzw kopertowe, gdzie można rozchylić otwór na głowę naprawdę szeroko. Jeśli chodzi o wanienke to u mnie koniecznie ze stelażem, sytuacja podobna jak z przewijakiem na łóżeczko, idealna wysokość i bezpieczeństwo, wanienka się nie ruszy jak na innym podłożu. A do środka koniecznie jakaś podkładka, żeby obie ręce mieć wolne. Ja wybrałam gabke, chociaż te trzeba często wymieniać żeby było higieniczne. Zamiast tego można układać dziecku pod głowę poskładaną pieluszkę tetrową. Co do samych pieluszek, to warto kupić trochę - przydatne przy karmieniu, ulewaniu, układaniu dziecka na brzuszku itp. Ja miałam też trochę flanelowych, na nich kładłam dziecko np u lekarza czy u kogoś w odwiedzinach, przy przebieraniu pod tym oczywiście podkład. Do higieny oczu sól fizjologiczna i gaziki jałowe, higiena kikuta też ma mnóstwo opcji, był wątek o tym na forum więc polecam poczytać. A nie wiem na jaką pielęgnację stawiasz bo to rzecz gustu każdej mamy. Ja nie inwestowałam w żadne oliwki, pudry, kremy nawilżające, balsamy i szampony. U nas jeden delikatny płyn do kąpieli, awaryjnie maść na odparzenia, kremu pod pieluche używałam co którąś zmianę pieluszki żeby skóra mogła oddychać i nigdy nie mieliśmy problemów z oparzeniami. Na suchą skórę zielony linomag, zadziałał cuda gdy skóra dziecka po porodzie wysuszała się przy stopach i innych zgięciach. Oprócz tego szczotka z miękkim włosiem, nożyczki do paznokci, termometr.

2018-07-19 09:12

Łóżeczko polecam firmy woodies . Tam kupowalismy nasze wlasnie te https://woodies.pl/produkt/lozeczko-smooth-cot/hi/ig/bio/koossiik jest ladne funkcjonalne 3 poziomowe i ma wyciagane 3 szczebelki . Sa tam rowniez lozeczka ktore pozniej mozna przeksztalcic w normalne lozko dla dziecka . Co do reszty to zalezy . Jedne mamy uwazaja niektore rzeczy za zbedne inne za praktyczne . Ja jak zaczynałam to kupilam tylko lozeczko wozek i kilka sztuk ubranek roznego rodzaju pampersy mala paczuszka bo nie wiadomo czy nie uczulaja i tak samo z produktami do ciala czy do kapieli . Jesli chodzi o o zabaweczki polecam zajrzec na www. Pierwszazabawka.pl tam sa zabawki i przytulanki w kolorach stymulujacych wzrok maluszka . Warto je miec ;) sama mam dwie przytulanki i mala bawi sie nimi do dzis ;) kolrjna rzeczka ktora polecam to ochraniacz do lozeczka i przydatny jest rowniez organizer . No i oczywiscie przewijak ;) wanienka reczniczek z kapturkiem i te polecam firmy canpol babies . Buteleczke kupilam jedna bo wiedziaalm ze chce karmic piersia ale awaryjnie musialam mieć

2018-07-18 10:48

Mi bardzo przydał się przewijak na łóżeczku-używany do 6 miesiąca. Jesteśmy wysocy z mężem i przewijanie na łóżku to ból kręgosłupa spory!!!! Bujaczek np u mnie był używany na początku, ale potem szybko synek się nudził w nim i zaczął wyrywać się-mimo przypięcia-i w końcu wychodzić z niego:) Ja np chusteczki nawilżane używam sporadycznie-polecam płatki bawełniane z przegotowaną wodą do pupy!!! Laktatora nie zakupiłam wcześniej i potem biegałam po sklepach i szukałam-bo uratował mi laktację i KPI. Także u mnie numer jeden Laktator i wkładki laktacyjne. MI nie przydała się maść do brodawek, bo mały nie gryzł, mało jadł z piersi bezpośrednio. Warto mieć smoczek początkowy w razie,,w\". Synek spał w owinięty w rożek na początku, potem śpiworek-super się przydały na zimę-urodzony w listopadzie!!!

2018-07-18 09:59

Wydaje mi się, że tych wątków wyprawkowych to już się tu trochę przewinęło:) a to co jednym się nie przydaje, dla Ciebie może być gadżetem must have. Jak zaczęłaś od łóżeczka to może pójdziemy tym torem na początek. Ja kupiłam łóżeczko (oczywiście z regulowaną wysokością na której śpi dziecko) z przewijakiem, chociaż niektóre mamy mogą Ci powiedzieć że jest zbędny. Dla mnie z bólem pleców idealnie się przebiera dziecko na takiej wysokości, a nie kątem gdzieś na kanapie czy łóżku. Na przewijak podkłady jedno lub wielorazowe, będzie zawsze czysto i higienicznie:) dobry materac do łóżeczka, nie za miękki ani nie za twardy, polecam kupowanie w sklepie stacjonarnym by to sprawdzić. A najlepiej jak trafisz na sprzedawcę który dobrze doradzi z jakich materiałów najlepiej kupić, bo tu też co matka to inna opinia. Prześcieradła i pościel z oddychajacych materiałów, u nas bawełna. Chociaż na początku nie przykrywalam dziecka kołdrą, sprawdziły się śpiworki które przy drugim dziecku na pewno też będą używane. Nie ma obawy, że dziecko się odkryje i zmarznie, albo przykryje i będzie problem z oddychaniem. Przydał mi się organizer na łóżeczko, bo nie miałam gdzie postawić niezbędnych przy przewijaniu rzeczy, a jak wiadomo nie można bobasa zostawić na przewijaku samego. Wszystko miałam pod ręką - pieluszki, chusteczki suche i mokre, jakąś maść czy krem. Jeśli obok łóżeczka będziesz mieć komode czy jakiś inny mebel, to pewnie organizer będzie zbędny. Podobnie z ochraniaczem na szczebelki - u nas się przydał jak mały był większy i robił przez sen piruety:) nad łóżeczkiem wisiała karuzela, nie miałam w planach kupować ale dostałam do testowania z Canpolu i uważam, że były momenty gdy okazywała się niezbędna:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna