Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (139 Wątki)

Migdały - białe złoto?

Data utworzenia : 2018-08-06 11:45 | Ostatni komentarz 2019-09-04 22:55

Mama_Gratki

2261 Odsłony
27 Komentarze

Drogie Mamy, W czasie ciąży stosowałam dietę bogatą w naturalne żelazo, ponieważ źle reagowałam na tabletki z nim. Kiedyś walczyłam również z niedoborem wapnia. Z racji, że jestem na diecie bezmlecznej ciężko jest tak ułożyć jadłospis żeby wszystkiego było wystarczająco, ale ratują mnie migdały. Migdały zapobiegają mdłościom zgadze w ciąży (sprawdziłam), pomagają walczyć z głodem (jak na tak zwane orzechy nie mają zbyt wiele kalorii więc są zdrową i dobrą przekąską). Migdały mają dużo witaminy B2, E, potasu i wapnia. Pomagają zapobiec chorobom serca, i cukrzycy. Przez to, że zawierają dużo wapnia polecane są wegetarianom i weganom. Po migdały mogą sięgać też diabetycy, ponieważ indeks glikemiczny migdałów jest niski (wynosi około 15). Migdały najlepiej jeść na surowo, lub przynajmniej nie poddawać ich obróbce cieplnej bo wtedy tracą sporo właściwości. Uwielbiam przegryzać migdały ot tak, ale robię z nich również napój migdałowy, który zastępuje mi mleko. Z pulpy (z ciapki migdałowej) robię chałwę (mieszam z pulpą kakao), mój bratanek uwielbia taką chałwę domowej roboty. Co prawda nie powinno się smażyć migdałów, ale czasem najdzie mnie na taki deser: prażę orzechy na patelni, dodaję miód, banan w plasterkach – pyyycha :) Odkąd jem systematycznie sporo migdałów, przestałam się łamać i wynik laboratoryjny faktycznie jest lepszy. A Wy, jecie migdały, podajecie je maluszkom jako zamiennik chipsów i innych słonych przekąsek?

2019-09-04 22:55

Nie przepadam za migdałami i nigdy jakoś szczególnie nie przepadałam. Za to bardzo lubię orzechy nerkowca, wręcz uwielbiam.

2019-08-31 06:36

A ja w ciąży zajadalam się nimi

2019-08-24 16:06

Ja nie przepadam za migdałami. Jak syn chce to coś tam schrupie ale sama po nie nie sięgam.

Konto usunięte

2019-08-08 11:36

Póki co mój Maluszek jest zbyt mały by podawać mu migdały. Ale w okresie ciąży migdały łagodziły moje dolegliwości związane z mdłościami.

2018-08-30 11:49

Ewcia super że nie długo będziesz miała maluszka ze sobą :) zazdroszczę ja muszę jeszcze trochę poczekać

2018-08-29 23:53

Slyszalam na temat migdałów ze sa dobre na mdlosci jak i maja duzo wapna i tak.sie zabieralam.do kupna w ciąży i zaluje ze tak.mi zeszło bo juz za tydzień ide na cc a migdałów nie jadlam.a by sie sprzedało tym bardziej w ciazy i ze choruje na osteoporoze ale jadlam wapno...ale migdały pewnie pomogły by bardziej a karniac piersią pewnie juz nje można..wiec dop je zakupie jak przestanę karmic piersia..

2018-08-29 13:07

Dziewczyny, Kilka dni temu miałam chwilę dla siebie i wzięłam się za ciasteczka migdałowe. Jak już niedawno pisałam, kocham migdały, nie tylko ze względu na ich smak, ale też właściwości zdrowotne. Wyszły tak, że zjedliśmy je z mężem na raz :) Składników jest tylko kilka bo 2 małe białka, szczypta soli, 1/3 szklanki cukru pudru, 120 g startych migdałów, 1,4 łyżeczki ekstraktu migdałowego. Wykonanie tez jest bardzo proste. Nagrzałam piekarnik do 200 stopni. Ubiłam białka, do nich dodałam cukier i wymieszałam te składniki razem żeby się połączyły, dodałam tarte migdały i ekstrakt. Znowu wymieszałam. Na blachę wyłożoną papierem za pomocą łyżki nałożyłam masę. Piekłam je 10 minut. Następnym razem zamiast tartych spróbuję z pulpą migdałową (z tym co zostaje mi z mleka) – dam Wam znać jak wyjdzie :)

2018-08-27 23:59

Mama gratki niekoniecznie odrzuca ja np mam alergii dużo w zasadzie prościej napisać na co nie jestem uczulona niż na to co jestem uczulona. A mnie np często ciągnie do tego co mnie uczula . Często się zdarza że np odrzuca nas bo w organizmie mamy wystarczająco dużo A nawet nadto składników które są w tym produkcie do przyswojenia ale że organizm ich nie potrzebuje to po prostu odrzuca i tyle z kolei często się dzieje tak że jak mamy za mało danego składnika to ciągnie nad mamy zachcianke na konkretnie dany produkt.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna