Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (436 Wątki)

swędzenie skóry w ciąży

Data utworzenia : 2018-01-12 13:58 | Ostatni komentarz 2024-05-02 16:25

motheroftwo

10442 Odsłony
221 Komentarze

Kochane, jak sobie radziłyście ze swędzącą skórą w ciąży? Drapię się niemiłosiernie, próbowałam już wielu rzeczy: piłam wapno, stosowałam kosmetyki dla dzieci, nawilżałam oliwką w żelu (emolient), mocno nawilżałam skórę swoimi kremami itd itp i nie widzę większej poprawy. Może macie jakieś sprawdzone sposoby, złote rady?

2018-02-17 10:10

Oj tak skóra w ciąży mnie strasznie swedziala ciagle bym sie drapała ale staralam sie tego unikac.Zadne ktemy i oliwka nie pomagały mimo tego ze smarowalam.Musiało poprostu samo przejsc :)

2018-01-17 14:24

@maddziaa, dokładnie, teraz sezon zimowy, grzewczy, skóra mocno mi się wysuszyła i to pewnie głównie dlatego tak swędzi, a też nie zawsze był czas na pielęgnację i nawilżanie, sama sobie trochę to zaniedbałam... Powiem o tym co się dzieje lekarzowi prowadzącemu na najbliższej wizycie, jednak swędzenie daje się opanować i mam nadzieję, że cholestaza nas nie dotyczy, w zupełności wystarczy mi cukrzyca...

2018-01-17 09:30

Również w drugiej ciąży bardzo swędzi mnie skóra. Myślę, że sezon grzewczy tylko dokłada do pieca. Robię peelingi i kilka razy dziennie nakładam krem. Pomaga. Jeśli swędzenie jest aż nie do wytrzymania i nie pomaga nic, to warto właśnie zbadać się pod kątem cholestazy.

2018-01-17 08:42

Oo tak... Mnie też swedziala mocno. Ja sobie wtedy kremowalam jakimiś kremami i też dzięki temu się nie drapalam bo ślisko

2018-01-15 22:12

Bardzo fajnie jest zrobić piling a później nałożyć na cale ciało balsam Palmers przynajmniej mi to bardzo pomagało .Ciało smarowałam do 3 razy dziennie.

2018-01-15 18:25

@ewciaos14, zaopatrzyłam się w polecany przez Ciebie krem i emulsję i już po jednorazowym użyciu widzę poprawę, mam nadzieję, że dzięki tym produktom pokonam swędzenie, albo przynajmniej nie będzie ono tak dokuczliwe, dziękuję :) @izapodg, widzę że mocno analizujesz składy kosmetyków dla dzieci, ja tego do tej pory nie robiłam, ale coraz częściej zaglądam na etykiety i blog srokao... Najśmieszniejsze jest to, że jak urodziłam pierwszego synka, pierwsze, co dostałam w prezencie od szwagierki to właśnie Emolium do kąpieli, bo jest, jak twierdziła, taki cudowny, rewelacyjny, i w ogóle och i ach. Z resztą nie tylko ona się nad tym kosmetykiem rozpływa, sąsiadka również wręcz kazała mi kupić Emolium, tym razem do smarowania po kąpieli. A okazuje się, że skład tych kosmetyków nie jest rewelacyjny i pozostawia wiele do życzenia. Poza tym ja nie jestem zwolenniczką używania emolientów od 1 dnia, jedna z pań aptekarek również mi to odradzała, mówiła że trzeba dać skórze noworodka \"popracować\", a nie od razu stosować kosmetyki zalecane przy problemach skórnych. Jeśli skóra dziecka nie wykazuje takich problemów, nie ma sensu zapychać jej emolientami.

2018-01-13 15:02

Zamiast Emolium polecam Dermedic baby - też emolient ale o zdecydowanie lepszym składzie. Nadaje się do skóry bardzo suchej, smaruje nim synka bo ma problemy skórne i bardzo mu pomaga i redukuje suche plamy.

2018-01-13 10:36

Domyślam się, że nie zostało mi nic innego jak uzbrojenie się w cierpliwość i przetrwanie tego... Dziękuję Wam za podpowiedzi, spróbuję jeszcze zastosować ten olejek kokosowy i krem eloderm. Słyszałam też, że wiele mam wykorzystywała do kąpieli i do smarowania Emolium, który łagodził albo całkowicie eliminował swędzenie. Ostatnio dwie noce praktycznie nie przespane przez swędzenie, a im więcej się o tym myśli, tym bardziej swędzi :D

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna