Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (440 Wątki)

Zęby w ciąży i krwawiące dziąsła

Data utworzenia : 2017-04-11 15:11 | Ostatni komentarz 2023-08-04 20:16

mama_to_ja7

15942 Odsłony
1075 Komentarze

Jak to u was kobietki jest z zębami w ciąży? Bardziej Wam się psują ? Niby ciąża niekorzystnie wpływa na uzębienie i podobno nie należy leczyć zębów w czasie ciąży. Ja osobiście na razie mam zdrowe zęby, jedynie krwawienie z dziąseł mam i nie mogę sobie z nimi poradzić. Polecacie coś na krwawiące dziąsła ?

2017-04-25 10:59

Zęby w ciąży trzeba leczyć. Nie leczona próchnica może spowodować przedwczesny poród. Kiedyś się mówiło i nadal panuje mit że w ciazy nie można leczyć zębów. Nawet u stomatologa można poprosić o znieczulenie teraz są specjalne da kobiet w ciąży i mam karmiących. Na krwawiące dziąsła polecam miękka szczoteczkę do zębów, pastę ja używałam Paradontax, masaż dziąseł, jedzenie owoców i warzyw bogatych w witaminy szczególnie C. Dziąsła krwawią w ciąży ponieważ w naszym ciele szaleją hormony, i dziąsła są bardziej ukrwione. Po ciąży wszystko wróci do normy więc jest to tylko stan przejściowy. Ja jak urodziłam i wybrałam się do stomatologa to mówił że ciąża bardzo łaskawie potraktowała moje żeby. Miałam jednego do zrobienia albo dokładnie wymiany starej plomby.

2017-04-19 20:20

Ja mam od zawsze problem z krwawiącymi dziąsłami, więc mogę podzielić się moimi radami: 1. Unikać past wybielających - podrażniają... 2. Płukać buzię naparem z szałwi lub kupić w aptece Salviasept (kosztuję około 6 zł, a starczy na bardzo długo) 3. Do płukania zamiast szałwi można stosować także inne mieszanki ziołowe, mi pomagał Septosan - też około 6 zł

2017-04-14 22:50

Moje zęby w ciąży nie psuły się bardziej ani też nie niszczyły na szczęście. O czym nie mogę powiedzieć o oczach, bo niestety wzrok mocno mi się pogorszył. Co do niemożliwości leczenia zębów w ciąży to absolutny mit. Sama leczyłam, bo gdy tylko dowiedziałam się o ciąży to mogłam do dentysty. Obecnie nawet znieczulenie jest bezpieczne dla dziecka, nie ma się co martwić. Lepiej mieć zdrowe zęby i spokój. Na krwawiące dziąsła witamina C, niestety sama też miewam z nimi często problem a w ciąży mocno się nasilił problem. Na szczęście wszystko mija :) Jeśli chodzi o pasty polecam firmę Himalaya. Dobrze się u mnie sprawdziła również w przypadku problemu ze skórą wokół ust. Inne pasty tylko potęgowały problem.

2017-04-14 11:02

O ty, jak dbać o zęby i co robić, gdy krwawią dziąsła piszemy w naszej poradzie:http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/15/4532-jak-dbac-o-zeby-w-czasie-ciazy Zachęcamy do przeczytania. Pozdrawiamy, zespół mam z Canpolu

2017-04-12 12:34

U mnie o dziwo nie wystapily zadne problemy z zebami w ciazy, jedynie typowe dla tego stanu krwawienie dziasel przy szczotkowaniu spowodowane ich rozpulchnieniem, ale zwracalam uwage na to, by szczotkowac delikatnie i nic zlego wiecej sie z moimi zebami nie dzialo. Co wiecej teraz po ciazy bylam na kontroli i lekarz byl nawet zdziwiony ze ciaza tak lagodnie sie z moimi zebami obeszla - nie zaobserwowal zadnych zmian w moim uzebieniu. :)

2017-04-12 09:16

Pasta do zębów Meridol jest bardzo dobra ,polecam też Meridol Płyn wspomagający regenerację dziąseł(jest bez alkoholu),tez do płukania.

2017-04-12 09:08

dziekuje za porady na krwawiące dziąsła. stomatolog zaleciła stosowanie pasty meridol albo lakalut i płynu do płukania , ale jeszcze bede płukała naparem z rumianku

2017-04-11 22:33

Oczywiście Silver i anka_01 mają rację,zęby i dziąsła wymagają szczególnej pielęgnacji w czasie ciąży.W tym szczególnym okresie dziąsła przyszłej mamy staja się miękkie i mocno ukrwione,bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom np.podczas mycia zbyt twardą szczoteczką,a takie uszkodzenia mogą powodować nawet stan zapalny.Dlatego zęby należy myć miękką szczoteczką,a przestrzenie międzyzębowe oczyszczać za pomocą nici dentystycznych. Po umyciu dobrze jest płukać takie opuchnięte i skłonne do krwawień dziąsła ciepłym naparem z rumianku,który łagodzi podrażnienia i ma działanie przeciwzapalne.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna