Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Sposoby na noszenie niemowlaka

Data utworzenia : 2017-11-13 10:20 | Ostatni komentarz 2021-07-23 23:00

Mama_Ola

3423 Odsłony
64 Komentarze

Dziewczyny, mój synek ma już dwa i prawie pół miesiąca i znudziło mu się już troszkę leżakowanie. Oczywiśćie teraz ulubiona jest mata edukacyjna i karuzelka nad łóżeczkiem, ale lubi także bardzo wędrować po mieszkaniu i poznawać przestrzeń. Czy w tym wieku próbowałyście już nosić swoje dzieci w innych pozycjach niż poziomo (na leżąco) na rączkach i na brzuszku? Dajcie znać czy macie jakieś sprawdzone i bezpieczne dla kręgosłupa, bioderek i miednicy patenty - najlepiej od razu z instrukcją jak ich używać :)

2017-11-13 19:41

A do mnie przyjeżdżali na weekendy rodzice i chcieli ciągle nosić wnusia a jak odjeżdżali to pierwsze dni po ich wizytach nie mogłam sobie poradzić z malutkim bo tylko chciał na rączki :-) no ale nie mówię że mamy się nie zajmowac maluszkami bo w końcu po to je mamy żeby je również tulić i nosić wiadomo

2017-11-13 19:37

tutaj jest troszkę opisane jak prawidłowo nosić dziecko w różnych pozycjach https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/12/69-jak-prawidlowo-trzymac-maluszka , dodam, że najlepsza pozycja do oglądania świata przez niemowle jest pozycja \"trzymanie niemowlaka jak na tacy\" -o niej jest w tym artykule, taką pozycję polecała nam też fizjoterapeutka, noszenie dziecka jak do odbicia dłuższy czas nie jest dobre dla kręgosłupa takiego malutkiego dzieciątka jak 2-3miesiące. mój ma 7 miesięcy i rehabilitantka mówiła by w takiej pozycji dziecko nosić jak najrzadziej, a pozycja do odbicia wcale nie musi być na ramieniu, wystarczy dziecko podnieść troszkę wyżej by odbiło;-)

2017-11-13 16:59

Mama_Ola, ja polecam, jak inne mamy tutaj, chustę do noszenia. Sama korzystałam i byłam baardzo zadowolona, synek również. Czuł się wtedy bezpiecznie, często zasypiał, w chuście nosiliśmy się po domu, jak również wychodziliśmy na spacery. Nie zgadzam się, że w ten sposób dziecko przyzwyczaja się do noszenia. My się nosiliśmy prawie pół roku, potem korzystałam z nosidła ergonomicznego i syn nie wymagał i nie wymaga nadal, abym brała go na ręce, na spacery też woli iść na swoich nóżkach lub jedziemy w spacerówce. Ale jeśli chusta to oczywiście nie obędzie się bez wydatków, ważne są też warsztaty chustonoszenia, aby wiedzieć jak zamotać. Teraz wprawdzie coraz chłodniej, jednak widziałam specjalne bluzy i kurtki dla mamy i dzidzi, aby można było nosić właśnie w chuście w każdą pogodę, jednak ich cena też nie jest mała...

2017-11-13 13:52

chusta jest na pewno dobrym rozwiązaniem aczkolwiek przyzwyczajamy troszkę maluszka do noszenia :-) potem coraz trudniej będzie odłożyć maluszka do łóżeczka,ja korzystam z leżaczka aczkolwiek też nie za dużo w ciągu dnia Ja też jak nosiłam synka to w pozycji jak do odbicia :-)

2017-11-13 12:31

Bardzo dobre pytanie bo u nas to samo nosząc na ręce głowę ciągnie do pzodu bardzo, nosząc go przed sobą nie oprze głowy na mnie tylko też wyrywa się , brzuszkiem do mnie tylko do spania bo nie widzi , a jak na siedzę i jego na sobie w pozycji pół leżącej mam to natreza się i siada to już całkiem tego nie robimy. Ogólnie boje się każdej pozycji bo chce do siadu odrazu a jest za mały na takie rzeczy przecież . Mi najwygodniej na ręce go ulozyc jakby samolocik mu robić i tak go też noszę jak muszę .

2017-11-13 12:06

Na nosidlo jeszcze trzeba poczekać, aż malutki bedzie siedział, no a chusta też nie mały wydatek.. Ja z powodu męża pracy czesto zostaje sama na bardzo długo, a że mieszkam na 3 piętrze o spacerze bez męża mogę zapomnieć, dlatego u mnie chusta chyba będzie koniecznością. Pogoda niesprzyjajaca, ale są specjalne kurtki dla dwojga, żeby dzieciątko w chuscie bylo razem z mamą opatulone, chociaż i to nie mały wydatek.. Zawsze można też zaopatrzyć się w za duży płaszcz, żeby obojgu było ciepło :)

2017-11-13 11:33

Iza, my również korzystamy z tej pozycji :) Tylko nasz mały Cwaniaczek już nie daje się tak ładnie, bezwiednie położyć na ramieniu, tylko zaczyna się prężyć, usztywniać główkę i wygina się trochę w literkę C, więc obawiam się nieco tej pozycji... Z tą chustą, to wciąż się waham, bo mój mąż marzy o nosidle ergonomicznym, a do chusty się zraził... I teraz mam własnie dylemat czy kupować chustę i zapisywać sie na warsztat, czy poczekać jeszcze chwilkę i kupić super nosidło (to dość duży wydatek). Chwilowo pogoda taka, że i tak chustę mogłabym wykorzystywać tylko w domu, a mój malutek nie jest aż taką nieodkładalną przylepką, aby chusta była niezbędna...

2017-11-13 11:21

Kochana najbezpieczniej w chuscie, ale mały niewiele wtedy zobaczy, chociaż w sumie na boki może się rozglądać :) my chcemy wybrac się na warsztaty chustonoszenia, żeby odciążyć mój kręgosłup. Na chwile obecną również spacerujemy z malutkim po mieszkaniu w pozycji wiszacej na ramieniu :) tak jak do odbicia, tak poradziła mi i położna i fizjoterapeutka na warsztatach również tłumaczyła, że jest to bezpieczne dla kręgosłupa.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna