Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Nierówne gromadzenie sie pokarmu

Data utworzenia : 2017-06-14 15:07 | Ostatni komentarz 2024-04-10 13:30

Agnada2948

4949 Odsłony
38 Komentarze

Witam, karmie od 2,5 miesiąca głównie piersią. Staram się dostawiać córkę raz do jednej raz do drugiej piersi. Od samego początku córka upodobała sobie lewą i z niej chętnie je. Do drugiej muszę ja trochę przymuszać. W bardziej lubianej piersi mam więcej mleka, jest większa i częściej mnie boli z nadmiaru pokarmu. Nie wiem co mam już robić czy odciągać laktatorem , czy po prostu wytrzymać dyskomfort i dalej przystawiać raz do jednej raz do drugiej. Co proponujecie?

2017-06-19 13:25

Moja córka również upodobała sobie jedną pierś a to dlatego, że na samym początku gromadziło się w niej więcej pokarmu i wkładając mniej wysiłku w ssanie szybko się mogła najeść bo szybciej leciało mleczko :D Jednak pomimo tego starałam się aby systematycznie ssała z jednej i drugiej piersi. Najpierw przystawiałam ją do piersi, w której teoretycznie było mniej pokarmu a gdy widziałam, że już jakiś czas ssie i mniej pokarmu leci i zaczynała się denerwować przystawiałam do drugiej i takim sposobem wyrównała się laktacja i obecnie nie ma problemu. Gdy jest mniej głodna zjada tylko z jednej, gdy jest bardziej głodna przystawiana jest do obu. Należy poznać swoje dziecko i wytypować najlepszy sposób karmienia tak żeby dzidziuś był zadowolony i mamusia nie miała problemów i nie cierpiała :) Jeżeli masz nadmiar pokarmu to lepiej odciągnąć żeby do zapalenia nie doszło a z drugiej strony jak będziesz odciągać to będzie większa laktacja

2017-06-18 14:39

To sie zdarza bardzo czesto, ze dzieciatko sobie upodoba jedna z piersi i powstaje dysproporcja. U nas byly dwa takie okresy, raz lewa piers, drugim razem prawa. Staralam sie przystawiac na zmiane, jesli czulam, ze jedna piers jest bardziej nabrzmiala niz druga to przystawialam wlasnie do tej mniej nabrzmialej jako pierwszej - by w niej pobudzic produkcje i nieco \"uregulowac\" sytuacje. Czesto tez zmienialam piersi w trakcie jednego karmienia, czasem po kilka razy - gdy corka miala ulubiona piers i nie chciala \"przyssac sie\" do tej drugiej, najpierw troche ja uspokajalam przy tej ulubionej a potem dla wyrownania produkcji przystawialam do tej drugiej gdy juz byla bardziej sklonna do negocjacji. Jednak wiem ze jest tez sporo mam takich jak gabilabi, karmiacych tylko jedna piersia i jest to jak najbardziej wykonalne i nikomu nie szkodzi. Piersi po odstawieniu zwykle wracaja do normalnego rozmiaru i nie ma tak duzej miedzy nimi dysproporcji. Jedna rzecz jest przy karmieniu z jednej piersi wazna: zmiany pozycji. Karmiac tylko z jednej piersi caly czas w jednej pozycji bodzcujemy i pobudzamy do rozwoju tylko jedna strone dziecka, dziecko zawsze przechyla sie na lewa czy prawa strone - karmiac z jednej piersi warto wtedy te pozycje roznicowac; raz kolyska, raz spod pachy... Rzadko sie o tym mowi, ale takze przy karmieniu z butelki powinno sie o to dbac, to wazne dla rownomiernego rozwoju malucha.

2017-06-15 09:47

Agnada ja miałam identyczny problem z synkiem który upodobał sobie jedną pierś a z drugiej nie chciał w ogóle pić, jeść ale ja postanowiłam że będę nadal karmić lecz tylko z tej piersi z której synek chcę i miałam tak jak ty jedną pierś wielką a drugą małą dopiero jak w ogóle przestałam karmić pi jakimś czasie piersi się prawie wyrównały. Z piersi z której synuś nie jadł i tak leciało mi mleko ale przy każdym karmieniu.

2017-06-15 07:49

Tak dziecko powinno pić z jednej piersi na początku conajmniej 8 min samego łykania i kiedy już nie będzie chciało, wziąć dziecko do odbicia i przystawic do drugiej piersi tam już może pić ile chce i to już będzie dla niego taki kąpocik jak to mi położna powiedziała ;) przy kolejnym karmieniu zacząć od tej na której się skończyło bo znowu to tam będzie te bardziej wartościowe mleczko. ;) ja również czasem miałam w jednej piersi więcej mleka. Zależało to również od tego jak śpię w nocy bo jeśli jedna pierś była bardziej ucisnieta to szybciej mi się w niej robiły zastoje, bolała i musiałam małą przystawiac żeby pomogła. Ale karmie tak jak napisałam i jest wporzadku ;)

2017-06-14 20:02

Bardzo często Dzieci chętniej ssą pokarm z lewej piersi... odpowiedź wydaje się banalna - czują bicie serca, do którego przyzwyczaiły się w okresie płodowym. Większość mam, które pragną karmić piersią, boryka się z podobnymi problemami. Ja jednak nie poddawałabym się i jak najczęściej próbowała przystawić Dziecko do tej mniej lubianej piersi (w moim przypadku Pierworodna również wolała ssać z lewej piersi) szczególnie w sytuacji obrzmienia i nagromadzenia pokarmu. Nieprawidłowo opróżniana pierś narażona jest na zastoje pokarmu i zatkanie kanalików, których konsekwencją i powikłaniem może być zapalenie piersi. Ponadto radziłabym przystawiać Dziecko podczas jednego karmienia do jednej piersi - szczególnie na początku, kiedy najbardziej narażone jest na nietolerancję laktozy. W innym przypadku otrzyma podwójną porcję mleka z pierwszej fazy, a mniej mleka z fazy drugiej - najbardziej treściwego i tłustego. 3mam kciuki! Pozdrawiam.

2017-06-14 18:22

Czesto tak sie zdarza ze dzieci maja upodobania co do piersi. Czasem jest to na tyle mocne ze w ogole rezygnują z jeden piersi a mama karmi tylko wlasnie jedną i udaje sie karmic dlugo takze nie stresuj sie na pewno ma zapas. Ja bym radzila dawac przy jednym karmieniu obie piersi, a zaczynalabyn od tej mniej lubianej pozniej przechodzilabym na ta z której chetnie je. Oczywiscie wieceh mleczka jest w tej fajnej piersi bo maluch ssac pobudza laktacje, wiec piers mniej lubiana ma mniej mleczka bo nie jest tak samo laktacja w niej pobudzana. Jesli chcesz aby w obu piersiach bylo prawie tyle samo to przystawiaj maluszka jak najczesciej do piersi mniej lubianej aby pobudzal laktacje

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna