Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Wprowadzanie dodatkowych posiłków lub napoi podczas karmienia

Data utworzenia : 2017-06-28 19:36 | Ostatni komentarz 2024-04-10 13:22

anka_01

3558 Odsłony
140 Komentarze

Kochane kiedy zaczęłyscie cokolwiek wprowadzać maluszką? Moja mała ma przeszło miesiąc i zaczęłam dawać jej wodę lub herbatki. Według lekarzy itd nie powinno się za wcześnie bo nie ma potrzeby. Ale na dworze upały i dziecko może pić non stop. Woda nie szkodzi bo mleko matki głównie składa się z wody a herbatka tylko jak jak mnie nie ma przy małej a juz sie domaga. A jak u was to wygląda? Kiedy pierwsze posiłki napoje? I co to było ;)

2017-06-29 12:51

Piszesz, ze woda nie szkodzi - nie zaszkodzi dziecku, ale moze zaszkodzic Waszemu karmieniu i Twojej laktacji. Jak sama piszesz, mleko mamy sklada sie m in z wody, wiec dziecko pijac z piersi takze sie napije i nawodni. Co wiecej, nawodni sie lepiej niz sama woda, bo w mleku sa tez elektrolity. Wiec mimo upalow takiemu malenkiemu dziecku na Twoim miejscu podawalabym tylko i wylacznie piers. Porownywanie do dziecka kolezanki jest bezcelowe. Nie wiesz, czy powodem jego powolnego rozwoju jest \"dlugie\" karmienie piersia - moze jest odwrotnie? Moze tak dlugo bylo karmione, bo jest wrazliwe i tego potrzebuje? Przepraszam ze to powiem, nie obraz sie, ale nie podoba mi sie Twoje podejscie. Trafilas na madrego lekarza, ktory polecil Ci rozszerzac diete w listopadzie ( chwala mu za to, bo ministerstwo zdrowia, who i amerykanska akademia pediatrii jednoglosnie zalecaja poczekac do ukonczenia 6 miesiecy), a Ty \"wiesz lepiej\"? Jesli chcesz takich anegdotycznych dowodow jak dziecko kolezanki i porownywanie to prosze: moja corka pierwsza lyzeczke marchewki zjadla po ukonczeniu 6 miesiecy, teraz je chetnie, wszystko, piers takze - do uspienia; rozwija sie duzo szybciej od urodzonego miesiac wczesniej kolegi ktorego mama podawala mu obiadki w 4 miesiacu. Ona juz biega, on jeszcze raczkuje. Ona juz mowi kilka slow, on na razie tylko \"mama\". Nie chce Cie urazic, ale jestes na wspanialym forum, pelnym madrych, doswiadczonych i chetnych do pomocy Mam - skorzystaj z tego, czytaj, doksztalcaj sie. Warto - dla zdrowia dziecka i fajnego macierzynstwa. Wszystkiego dobrego i duzo zdrowka :)

2017-06-28 21:45

A dziękuję wporzadku się czyje i doszłam do siebie a malutka różnie po nocach jeszcze nie ma unormowane. Jedyne co to zawsze po kąpieli kładę ją spać i zasypia różnie czasem od razu czasem nawet do 2 godzin, ale jak zaśnie to twardo i pierwszy \"sen\" od niej zawsze najmniej trwa 4godzinki a potem różnie się już budzi także się w miarę wysypiam i mam grzeczna córeczkę. Miesiąc za nami i ja daje małej wodę i pije spokojnie a nic jej nie szkodzie wręcz przeciwnie mam wrażenie że dzięki temu więcej robi kupek i się tak nie męczy. Od znajmej rok dziecko na samej piersi było i przez to wolniej się rozwija bo nie poznaje nic nowego. Ja zaczęłam jej dawać tą wodę tym bardziej że tak ciepło to na piersi by musiała być bez przerwy.. dzięki temu też tak nie marudzi rozwija się i rośnie prawidłowo! jeśli chodzi o posiłki również mam zamiar po 3 miesiącach zacząć pomalutku, bo lekarz mówił że dopiero w listopadzie a według mnie to trochę późno ;)

2017-06-28 20:50

Również jestem ciekawa jak to jest w upały z takim maluszkiem. Kiedyś czytałam, że wystarczy mleko matki i nie ma potrzeby takiemu maleństwu podawać napoi, ale nie wiem czy to prawda. Moja bratowa rodziła w lipcu to wiem, że ona tylko pierś i nie podawała dodatkowo nic do 6 miesiąca

2017-06-28 19:47

Też chętnie się dowiem, czy dopajałyście dzieci dodatkowo poza mlekiem. Anka poza tym jak się czujesz Ty i córcia? Doszłaś już do siebie po porodzie? Wysypiasz się choć trochę? Pozdrawiam

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna