Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Czy dziecko może samo odrzucić pierś?

Data utworzenia : 2017-12-04 22:25 | Ostatni komentarz 2024-04-10 13:26

bebusiaa

1634 Odsłony
37 Komentarze

Drogie mamy, Ostatnio naszla mnie pewna refleksja.. czy dziecko samo z siebie może zaczac odrzucac piers? Jesli tak, to jak to sie objawialo w Waszym przypadku? Gdzies o tym kiedys slyszalam i ostatnio mam wrazenie, ze corka jakby mniej chetniej ssie pierś. Nie wiem, czy jest to moze spowodowane tylko z jej strony wiekszym zainteresowaniem swiatem, coraz wiecej rzeczy ją rozprasza. Nawet podczas karmienia potrafi puścić piers i zawiesić wzrok np na czyms kolorowym. Pokarm na pewno mam, poniewaz czuje go w piersiach szczególnie teraz, kiedy córka je jakby mniej. Corka podczas karmienia czesto puszcza piers i lapie znow, puszcza i znow łapie, czesto sie przy tym usmiecha kiedy nawiazemy kontakt wzrokowy ;) dodam, ze Mala przybiera na wadze, wiec z pokarmem i jego iloscia jest wszystko ok.

2024-04-10 13:26

Kiedy dziecko dostaje posiłki stałe, to odruch ssania powoli zaczyna się wyciszać i mleko z miesiąca na miesiąc jest coraz mniej potrzebne. Do ukończenia 12 miesięcy mleko powinno być podstawą, ale jeżeli dziecko jest starsze i nie potrzebuje już mleka to można mu spokojnie na to pozwolić.

2024-04-10 10:21

Możliwe, że dziecko samo odrzuci właśnie jak będzie miało rozszerzaną dietę. U nas syn to cycoholik i jeszcze wstaje w nocy na karmienia i zawsze je pierś przed snem po swojej normalnej kolacji. W dzień pierś ruszy tylko jak jest chory, a tak to zjada normalne posiłki i w ogóle nie chce piersi w dzień. Każde dziecko jest inne. 

2024-04-10 09:53

ja to czekalam az moje dziecko odruci piers :D modlilam sie o to bo bardzo chcialam skonczyc kp i przejsc na mm

2024-04-09 16:47

Często przy rozszerzaniu diety, jak dzieci poznają nowe smaki to już niekoniecznie chcą pić mleko. Nie ma znaczenia czy MM z butli czy z piersi. Może po prostu już mają go dość, w końcu tyle czasu samo mleko, bardzo monotematycznie;).

2024-04-09 10:51

Dzieci są różne jedne same odrzuca pierś, butelkę czy smoczka a inne za nic w świecie nie da się oduczyć 

2024-04-09 10:14

Moje dzieci same odrzuciły pierś.  Gdy zaczęły poznawać nowe smaki , zaczęły się bardzo interesować jedzonkiem.  Dostawały coś nowego , dobrego, jadły rączkami.  Mleczka z piersi dostawały mniej , właśnie ze względu na spożywanie innych pokarmów.  Więc w pewnym momencie mleczka już nie potrzebowały.  Miałam ten komfort, że nie musiałam kombinować z różnymi metodami aby dzieci zrezygnowały z piersi. 

2018-08-27 22:06

U mnie z córką tak było że jak zaczeliśmy rozszerzać dietę to mała odrzuciła pierś na jakiś tydzień ale potem znów chciała ssać i karmiłam ją do roku , zobaczymy jak będzie z synem mam nadzieje że nie odrzuci piersi bo byłby problem bo nie chce innego mleka . Zrobiłam sobie zapas w razie co mam zamrożone

2018-04-20 20:22

Jugastu najczęściej odrzucają pierś dzieci, którym za szybko i zbyt intensywnie rozszerzamy diety. Dlatego wg standardów dietę powinno się zacząć rozszerzać dopiero kiedy dziecko skończy pół roku. Wcześniej dzieci powinny pic tylko mleko mamy. Dodatkowo też dopiero w drugim półroczu życia jelita dziecka są gotowe na rozszerzanie diety więc nie ma się co spieszyć. :) mleko powinno być głównym źródłem pożywienia przez pierwszy rok. Jednak jeśli dziecko odrzuci już pierś trzeba dostarczać do jego organizmu nabiał. Może to być w formie mleka modyfikowanego bo mleko krowie jest za \"ciężkie\" dla dziecka ale i serów, jogurtów.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna