Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (158 Wątki)

Próby siadania u dziecka 4. miesięcznego?

Data utworzenia : 2018-08-10 19:55 | Ostatni komentarz 2024-04-28 17:16

karkaja

1728 Odsłony
63 Komentarze

Witam. Mam pytanie. Moja córka dzisiaj skończyła 4. miesiące od ok. 2. tyg przekręca się na boczki oraz na brzuszek. Od dwóch dni zauważyłam, że mała podciąga bardzo wysoko główkę do góry i pupę. Czy to jest znak, że dziecko w niedługim czasie zacznie siadać?

2018-08-13 20:55

Aniam dzici w roznym wieku sa gotowe do siadania . Wiec jesli jest na tyle silna to calkiem mozliwe . Tak samo jak z chodzeniem . Niektore dzieci zaczynaja przed roczkiem biektore po a niektore majac nawet 7-8 miesiecy juz chodza tak jak bylo w przypadku z moja małą :) takze nie ma co patrzec na jakis kalendarz , jesli dziecko jest gotowe to nie bedzie robilo niczego według ksiazek bo w koncu kazde sie inaczej rozwija

2018-08-13 18:27

4 miesiące to jeszcze za wcześnie na siadanie samodzielne, według kalendarza fizjoterapeutów siadanie to ok 6-7 miesiąc ale każde dziecko inaczej. Jak najbardziej mogą być to próby napinania mięśni do nowego etapu rozwoju, ale nie znaczy to że będzie to za parę dni. Mój syn najpierw pełzał do tyłu, potem czołgał się, następnie raczkował i dopiero z tej pozycji usiadł. Inne dzieci np najpierw siadają a dopiero potem ruszają

2018-08-12 21:52

MichuNi racja należy też zwrócić uwagę z jakiej pozycji dziecko próbuje siadać czy raczkować żeby nie zrobiło sobie przy tym krzywdy. Z pozycji na brzuszku też uważam, że jest to prawidłowe. Maluszek jak zacznie podpierać się na łokciach i będzie podnosił pupę jak do raczkowania, to można powiedzieć że za jakiś czas zacznie siadać. Moja córka tak miała, przybierała pozycję do raczkowania i wtedy udało jej się siąść.

2018-08-11 16:07

Z jakiej pozycji ta glowka idzie do gory, rozumiem ze z pozycji na brzuszku? Uwazaj na proby podciagania glowy i tulowia do gory z pozycji lezacej, to nie jest dobry wzorzec i nie warto go utrwalac. Mysle ze podciaganie pupki i glowy z pozycji na brzuchu to w tym wieku zapowiedz prob pelzania, raczkowania. Na siadanie jest jeszcze troche za wczesnie.

2018-08-11 14:37

Jest to bardzomozliwe ze wlasnie przygotowuje sie do siadania wiec jak nadejdzie dzien zobaczysz jak dziecko juz bedzie ładnie siedziec :) dziecko juz jest silne wiec spokojnie i napewno lada dzoen sie zaskoczysz

2018-08-10 23:24

Nie jest to równoznaczne. Maluszek jest silny tak jak napisała Silver i próbuje bardziej przyjąć pozycję do raczkowania. Mój Syn np zaczał raczkować jak miał 6,5 miesiąca a siadać miesiąc później. Córka ma 7 miesięcy i nadal ani nie raczkuje ani nie siedzi. Co do siadania pamiętaj, że dziecko musi usiąść samo bez niczyjej pomocy. To on decyduje kiedy jest na to gotowy i nie wolno mu w tym pomagać.

2018-08-10 21:41

Maluszek w tym okresie jest już na tyle silny i obrotny, że może powoli przygotowywać się do nowego etapu rozwoju jakim jest siadanie. Najważniejsze, abyś nie wymuszała u niej tej pozycji, nie podpierała poduszkami czy sadzała gdziekolwiek. Maluszek ma jeszcze czas i najlepiej dla niego jak sam nauczy się siadać. Moja córka usiadła sama jak skończyła siedem miesięcy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna