Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (95 Wątki)

Maluch sam w pokoju

Data utworzenia : 2019-01-05 22:34 | Ostatni komentarz 2023-06-27 15:01

Mama_Hani

6022 Odsłony
231 Komentarze

Od kiedy wasze maluchy zaczęły spać same w pokoju? Póki co Hania śpi w naszej sypialni ale po weselu zamierzamy zrobić remont i urządzić małej pokoik. Jestem przerażona faktem że miała by spać sama... mała nie budzi się już w nocy na jedzenie, ale bywają takie nocki że płacze przez sen. Martwię się że po prostu nie będę jej słyszeć z drugiego pokoju. Co prawda będzie miała już wtedy prawie dwa latka.. Ale i tak mam obawy. Coś czuję że to będzie tylko pokój zabaw, a mała zostanie z nami.. Jak to było u Was?

2019-01-07 16:41

Wszystko zależy od dziecka a wiadomo,że każde jest inne.Pamiętam jak moja córka była taka mała jak w tej chwili Twoja Hania tak naprawdę to gorzej ja to przeżywałam niż ona .Można powiedzieć że u nas poszło bardzo gładko w tym temacie ale zaznaczę to bo uważam,że to bardzo ważne otóż od noworodka spała w swoim łóżeczku! Zdarzały się wyjątki, sporadycznie brałam ją do siebie gdy była chora. Po powrocie do zdrowia wszystko wracało do \"normy\"czyli sama u siebie;)

2019-01-07 13:04

Mój syn spał z nami w łóżku od samego początku. Jednak gdy zaszlam w drugą ciążę Marcel miał dwa lata. Wiedziałam, że lepiej dla niego będzie spanie we własnym pokoju. Nocne karmienia, przebieranie niemowlaka z pewnością skutkowałoby brakiem snu u synka. Kupiliśmy mu łóżko, pościel taką jaka3 sam wybrał i poszliśmy na żywioł. Syn miał wtedy 2 lata i pół roku. Pierwsza noc we własnym łóżku a na dodatek w innym pokoju skończyła się ciągła wędrówką do naszej sypialni i wołaniem: MAMO. Przez tydzień czasu takich pobudek było okolo 10na noc. Z dnia na dzień było lepiej. Po około dwóch tygodniach syn przesypiał u siebie cała noc. Teraz śpi we wlasnym pokoju, we wlasnym łóżku 8 miesięcy. Gdy czasem się obudzi przychodzi do mnie i prosi bym go ululała w jego pokoiku

2019-01-07 12:08

Mama Hani właśnie u nas tez ostatnio ten etap, że synek zasypia z nami w łóżku i przenoszę do łóżeczka.

2019-01-07 11:53

Mama_Gratki masz rację co do tego że dzieciaki lepiej sobie radzą z takimi zmianami niż my ;) MichuNi ja myślałam właśnie żeby od razu małej wstawić do pokoju takie bardziej dorosłe łóżko.. u nas też by był główny problem z usypianiem bo Hania usypia z nami w łóżku i dopiero potem przenoszę ją do łóżeczka.

2019-01-07 07:45

Mama Hani, dzieciaki często lepiej sobie radzą w wielu sytuacjach niż my - dorośli - rodzice. Uważam, że to dobry czas na osobny pokój, pomysł Michu z otwartymi drzwiami jak najbardziej trafiony. Gdybyś jednak nie miała możliwości mieć pokoju obok to możesz zaopatrzyć się w nianie i wtedy nawet bardzo głośno możesz słyszeć córkę w sypialni. W innym wątku wspominałaś, że chciałabyś pomyśleć o drugim szkrabie więc odwlekanie nowego pokoiku dla Hani może zbiec się z ciążą/porodem i wtedy przenosiny \"na szybko\" mogą wiązać się dla Hani z poczuciem mocnej pozycji, a to może skutkować zazdrością i poczuciem odrzucenia. Również z tych przyczyn zdecydowałabym się na nowy pokój tuż po remoncie - swoją drogą remont to dobra \"wymówka\" bo to zmiany, również dla Hani - dla niej w postaci nowego pokoju:)

2019-01-07 07:10

Madziatka, rozumiem, ze poczatki na forum, ale jak sie nie ma nic do powiedzenia, to mozna sie po prostu nie wypowiadac ;) Mama Hani; Moja corka \"dostala\" swoj pokoj jakos w wieku 9-10 miesiecy, wtedy przenieslismy tez tam lozeczko z naszej sypialni. Jej pokoj jest tuz obok sypialni, dzieli nas jedna sciana a obawy o to, ze nie bede jej slyszec rozwiazalam tak, ze na noc zawsze otwieram drzwi jej pokoju i naszej sypialni - zawsze ja slychac, gdy czegos potrzebuje. A teraz jak to faktycznie wygladalo: w wieku gdy K dostala swoj pokoj jeszcze nie bardzo mozja bylo mowic o tym zeby ona tam rzeczywiscie spala. Generalnie spala z nami, i to juz od pierwszych tygodni zycia. Stopniowo przestawialam ja na zasypianie u siebie w lozeczku - waze stosunkowo niewiele wiec robilam to tak, ze wchodzilam razem z nia do jej niemowlecego lozeczka, tam przytulalam, dawalam piers... gdy zasnela - wychodzilam. Spala u siebie do pierwszej pobudki, potem maz ja przynosil do nas na karmienie. I tak bylo bardzo dlugo, jedynie stopniowo opozniala sie pora pobudki. No i gdzies po drodze wyjelismy szczebelki - ale gdy budzila sie w nocy nie wychodzila, a wolala by po nia przyjsc, poplakiwala. Jakos niedawno, na pewno juz po ukonczeniu 2 lat (cos mi sie kojarzy wiosna 2018) Klara dostala nowe lozko - takie bardziej \"dorosle\", bez szczebelkow, rozm. 160x70 bodajze. Po pierwsze, dzieki temu usypianie stalo sie dla mnie wygodniejsze, bo kladlam sie obok niej i nie bylam skulona i latwiej bylo mi sie po jej zasnieciu wydostac. Dzieki temu tez mialam wieksza motywacje by w nocy po pobudce usypiac ja w jej wlasnym lozeczku. Nawet jak zdarzylo mi sie zasnac, nie budzilam sie \"polamana\" ;) Potem stopniowo i powoli zaczelysmy odstawiac sie od piersi. (M.in. przez ciaze, czyli jakos latem. Swoja droga, ta ciaza jakos zaskakujaco dokladnie zbiega sie w czasie z okresem kiedy to cora zaczela lepiej spac i nie przychodzila tak czesto do nas... ;) ). Od kiedy jest calkiem odstawiona przesypia niekiedy cale noce; czasem budzi sie i wola ze chce pic/siusiu/by ja przykryc/podac smoczek (niestety wciaz jeszcze potrzebuje smoczka do spania, ale to osobny temat...) Takze ja osobiscie mysle, ze powolutku mozecie planowac przeprowadzke, prawie-dwulatka juz powinna sobie niezle poradzic; a jak nie, to trudno - mozna nad tym ze spokojem popracowac ;)

2019-01-06 23:54

Ja nie mogę powiedzieć jeszcze ze swojego doświadczenia, bo wszystko przed nami

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna