Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (442 Wątki)

Znieczulenie zewnątrzoponowe - gdzie (NIE)dostępne?

Data utworzenia : 2017-08-02 12:58 | Ostatni komentarz 2019-05-31 08:34

BabaYaga

2318 Odsłony
51 Komentarze

Tak sobie pomyślałam, że część z nas oczekuje porodu, a część z nas ma jeszcze świeże wspomnienia z tego jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Pewnie wiecie, że możecie wybrać DOWOLNY szpital na terenie kraju, który ma OBOWIĄZEK przyjąć Was do porodu (jeśli zdążycie dojechać)... Inaczej sprawa się ma z tzw. znieczuleniem zewnątrzoponowym - teoretycznie szpital ma obowiązek takowe znieczulenie na żądanie rodzącej zrealizować (jeśli nie ma przesłanek natury medycznej, które je wykluczają)... ale... jak zwykle często bywa... praktyka mija się z teorią. W niektórych szpitalach w Polsce takowe znieczulenie nie jest dostępne... z przyczyn m.in. braków w personelu medycznym. Ja osobiście rodziłam w Koninie w województwie wielkopolskim i o znieczuleniu zewnątrzoponowym mogłam jedynie pomarzyć :-) I tak sobie pomyślałam, że może dla tych przyszłych Mam warto jest zrobić taką \"mapę\" szpitali, w których znieczulenie zewnątrzoponowe jest (NIE)dostępne... Bez hejtu... i bez zbędnego krytykanctwa ;-) Jak było w Waszym przypadku? Chętnie poznam Wasze opinie, a może niektórym z nas Wasze odpowiedzi ułatwią nieco przygotowania do porodu :-) Zatem, KONIN - NIEDOSTĘPNE (chociaż sam oddział, sale porodowe, sprzęt i wyposażenie, a przede wszystkim położne przyjmujące poród - REWELACJA!)

2019-05-31 08:34

Monka juz się spóźniłam eh ale jeszcze raz gratulacje ;) ale poza sucharami do jedzenia nic innego się nie przydaje ;)

2019-05-29 12:02

Monka co by nie było musi być dobrze!

2019-05-29 10:28

Właśnie cesarka to operacja i niesie ze sobą pewne obawy

2019-05-29 10:22

Wskazanie niewspolmiernosc mam wąską miednicę w stosunku do dziecka tak mniej więcej ci to opiszę . A oprócz sucharów coś polecasz wziaść mam już takiego pietra że szok

2019-05-29 10:16

Rena no chyba się nie zgodzę że cesarka to małe ryzyko bo to jednak jest operacja i może wydarzyć się wszystko . Monka a co się stało że CC ? Może się gdzieś doczytam bo nie wiem w którym wątku pisałas o tym . Ja miałam cesarkę i nie jest tak zle oczywiście stres jest . Z rana miałam lewatywe i jeżeli nie robią jej w szpitalu tylko dla osób które o to proszą to poproś będzie łatwiej . Później się wykąpałam , założony został wenflon dostałam koszule i leżałam czekałam aż mnie poproszą . Później na sali operacyjnej rozmowa z anastezjologiem samo znieczulenie w kręgosłup nie boli . Najdziwniejsze uczucie to szarpanie ale nie czujesz bólu . Później leżysz aż nie będą pionizowac dziewczyny pisały że przez 6h nie można głowy podnosić . Ja miałam butelkę z dziubkiem ale źle się piło rurka lepsza , no i suchary sobie kup . Wszystko zależy od bolu . Ja po kroplówkach przeciwbólowych nie prosiłam o więcej a później wystarczały zwykle tabletki typu Apap i o nie prosiłam jak mnie bolało . Ważne żeby wyprostować się od razu jak wstaniesz . Nie jest źle ja na trzeci dzień już kucałam dobrze przeszłam cesarkę ale w głowie już inaczej . Trzymam za Ciebie kciuki kochana ;)

2019-05-29 09:39

Monka jedynie wklucie jest A potem nie czuje się bólu jedynie czuć np że dziecko znika że skóra nagle robi plask jak wyciągna dziecko tak od kuzynki słyszałam i ból zaczyna się jak puszcza znieczulenie daja kroplowki ale mówi że nawet z lropliwka przeciwbólowa dalej czuła ból ale bez było dużo gorzej . A karmić możesz na lezaco tyle że ktoś musi dziecko przystawic po prostu bo sama sobie nie poradzisz :)

2019-05-28 10:10

A boli ta cesarką opisała byś mama gratki tak mniej wiecej

2019-05-28 10:08

Dziękuję, mam nadzieję, że będzie bezproblemowy, ale nie chcę się na nic nastawiać, bo wiem, że może być różnie. Monka, cc to dzisiaj już małe ryzyko, a pamiętajmy, że wiele kobiet specjalnie załatwia lewe zaświadczenia czy płaci prywatnie, aby tylko mieć cc, a nie rodzić naturalnie.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna