Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (436 Wątki)

Zamykanie oczu podczas porodu

Data utworzenia : 2017-08-10 21:39 | Ostatni komentarz 2019-09-08 18:28

asia6996

4580 Odsłony
49 Komentarze

Dziewczyny wspominałam w innym wątku, żebyscie pamiętały o zamknięciu oczu podczas porodu gdy będą skurcze. Byłyście zdziwione bo nie słyszałyscie o czymś takim. Więc tak, ja wcześniej też o tym nie słyszałam, ale gdy byłam na sali porodowej to zanim się zaczęło to mi panie powiedziały że mam zamykać oczy. Jedna położna odbierała poród, dwie mi nogi trzymały a Narzeczony głowę przy klatce mi trzymal a ja sobie obserwowałam jak biorą coś do nacięcia mnie i zaś jak Maleństwo biorą. No i wszystko ladnie, po 1,5h leżenia na porodówce poszłam na salę i zaś do łazienki. No i tam jak spojrzałam w lustro... Poniżej dodaje zdjęcia moich czerwonych oczu i twarzy. Twarz i ramiona były w takich kropkach. Z ciała zeszły mi w miarę szybko. Gdzieś ok 2-3 dni. Natomiast oczy miałam dobre dwa tygodnie czerwone. W niedzielę wyszłam ze szpitala i w poniedziałek pojechałam do okulisty, przepisał mi lekarz krople, które mialy przyspieszyć zagojenie się oczu. Powiedział mi, że mało kto o tym wie, ale są jakieś specjalne krople do oczu, które się bierze przed porodem i naczynka w oku robią się wiotkie i nie popękają. Mowiłyscie, że rodziłyscie siłami natury i wam się takie coś nie zdarzyło. Nie wiem dlaczego ze mną tak było. Ale jak będę drugi raz rodzić to chyba pojde po te krople i zamknę oczy bo spojrzenia ludzi na ulicy bezcenne;)

2019-09-08 18:28

Pierwszy raz słyszę o zamykaniu oczu podczas porodu. Ja nie miałam przyjemności przec bo mój poród też wkoncu zakończył się cc ale na przyszłość zapamiętam, może się Przyda ta informacja.

2019-08-13 14:18

Ja podobnie jak Aissa też się dowiedziałam w szkole rodzenia , że właśnie nie wolno zaciskać oczu, bo to powoduje przekrwienie. Uczulano nas na to wielokrotnie... To już sama nie wiem jak to jest :)

2019-08-13 12:49

Może też każdy ma inną teorię ciężko stwierdzić choć myślę że dużo też zależy jakie się ma ciśnienie w oku i jak ono się podniesie po prostu przy porodzie .

2019-08-13 09:51

Ja nie słyszałam, ale nie rodziłam naturalnie. Zapytam położnej na spotkaniach edukacji przedporodowej.

2019-08-12 22:16

Zamarancza A wlansie lekarze Niekeidy mówią o tych oczach by tak nie robić bo mogą pójść naczynka w oczach.

2019-08-12 13:04

A może to jest związane z ciśnieniem, bo jednak to dość mocno się prze, a oczy też mają jakieś tam ciśnienie... Hmm, ale warta uwaga. Będę o tym pamiętać.

2019-08-12 06:02

Niestety nie miałam okazji się przekonać jak mi wygodniej przec. Jak miałam skurcze to chyba zamykałam oczy już pod koniec. Tylko jak zaraz zaczął by się etap parcia to wysłano mnie na cc.

2019-08-03 11:20

Rena to jak parłaś to miałaś otworzone oczy???

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna