Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Słodką mamą być, czyli... cukrzyca ciążowa!

Data utworzenia : 2017-12-14 12:41 | Ostatni komentarz 2019-01-20 18:53

bebusiaa

2023 Odsłony
24 Komentarze

Dziewczyny, każda z nas miała zapewne badanie krzywej cukrowej zalecone przez lekarza prowadzącego ciążę. Czy któraś z Was załapała się na wątpliwą przyjemność bycia słodką mamą? ;) Mnie niestety to spotkało, niewielkie przekroczenie normy po dwóch godzinach od wypicia roztworu glukozy i coś, co zabrzmiało dla mnie jak wyrok, czyli.. CUKRZYCA CIĄŻOWA! U mojego lekarza prowadzącego dowiedziałam się tylko zdawkowych informacji, że będę musiała przejść na dietę. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Zapisałam się, dostała glukometr, zalecenie diety cukrzycowej, a po dwóch tygodniach byłam na szkoleniu dla słodkich mam - co jeść, jak mierzyć cukier itp. Nie wiem jak Wy, słodkie mamy, ale ja początkowo byłam przerażona. Przez to, że od razu nie zostałam poinformowana przez lekarza co i jak, zaraz po wyjściu z gabinetu zaczęłam czytać w internecie co to ta cała cukrzyca ciążowa, czym to grozi itp. I to chyba było najgorsze co mogłam zrobić. Naczytałam się jakie wady może mieć dzieciątko i jak duże może się urodzić. Był czas, że bałam się jeść, bo myslałam ciągle o tym, że zaszkodze dziecku. Z czasem moje podejście się zmieniło, kiedy w końcu dotarło do mnie, że jest wiele słodkich mam, takich jak ja. Udało mi się przetrwać do końca ciąży na samej diecie, nie musiałam brać insuliny. Dzieciątko urodziło się zdrowe, a ja dzięki diecie po ciąży nie miałam co zrzucać zbędnych kilogramów, bo ich po prostu nie było ;) A u Was jak było Słodkie Mamy? ;)

2019-01-20 18:53

Natalinka, mnie ten problem na szczescie nie dotyczyl, ale ten wpis jest ciekawy i zawiera kilka przepisow: http://magicznedwiekreski.blogspot.com/p/blog-page.html?m=1 a tu mozna pobrac pdf z jadlospisem https://m.mjakmama24.pl/ciaza/dieta-w-ciazy/cukrzyca-w-ciazy-dieta-jadlospis-dla-mam-z-cukrzyca-pdf-do-pobrania,540_7553.html

2019-01-20 18:47

o tak cukrzyca ciążowa ma swoje plusy i minusy ja też nauczyłam się regularnych posiłków , waga w ciąży nie wzrosła bardzo więc po ciąży mniej kilogramów do pozbycia brak obrzęków itd Byłam teraz u lekarza na wizycie po porodzie i miałam cukrzycę ciążową ale regulowaną dietą i powiedział mi że nie muszę powtarzać badania na glukozę , jeżeli brałabym insulinę wówczas musiałabym powtórzyć badanie . Mam sobie sprawdzić cukier glukometrem jak nie przekroczy normy mam się nie martwić , ale powiedział mi że jestem w grupie ryzyka że mogę mieć w przyszłości cukrzycę

2019-01-20 17:22

Pierś grilowana z warzywami na parze Ciemne pieczywo z twarożkiem

2019-01-20 17:06

Czy macie jakieś sprawdzone przepisy na obiady i podwieczorki przy cukrzycy ciążowej? Pozdrawiam!

2018-01-17 08:27

Często po porodzie wszystko wraca do normy:) W pierwszej ciąży miałam cukrzycę, późno wykrytą. Dieta na początku była bardzo ciężka dla mnie, ale szybko wpadłam w rytm. Teraz krzywą cukrzycową będę miała już w 17 tygodniu. Ta ciąża bardzo różni się od poprzedniej i łudzę się, że pod tym względem też będzie inna :)

2018-01-11 14:18

silver, niestety po porodzie nie byłam na kontrolnej wizycie u diabetologa, mierzyłam cukier tylko glukometrem, a że był w porządku, to po tygodniu dałam sobie spokój...

2018-01-09 13:27

Ciężka sprawa, ale jak już wspomniałam wszystko am swoje plusy i minusy. U mnie ogromnym plusem było nauczenie się regularności posiłków i pilnowałam tego bardzo ze względu na dobro maluszka, a teraz ten nawyk pozostał :)

2017-12-30 21:47

Nie zazdroszczę mamą które muszą jeszcze i z tym w ciąży sie zmagać

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna