Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Słodką mamą być, czyli... cukrzyca ciążowa!

Data utworzenia : 2017-12-14 12:41 | Ostatni komentarz 2019-01-20 18:53

bebusiaa

2036 Odsłony
24 Komentarze

Dziewczyny, każda z nas miała zapewne badanie krzywej cukrowej zalecone przez lekarza prowadzącego ciążę. Czy któraś z Was załapała się na wątpliwą przyjemność bycia słodką mamą? ;) Mnie niestety to spotkało, niewielkie przekroczenie normy po dwóch godzinach od wypicia roztworu glukozy i coś, co zabrzmiało dla mnie jak wyrok, czyli.. CUKRZYCA CIĄŻOWA! U mojego lekarza prowadzącego dowiedziałam się tylko zdawkowych informacji, że będę musiała przejść na dietę. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Zapisałam się, dostała glukometr, zalecenie diety cukrzycowej, a po dwóch tygodniach byłam na szkoleniu dla słodkich mam - co jeść, jak mierzyć cukier itp. Nie wiem jak Wy, słodkie mamy, ale ja początkowo byłam przerażona. Przez to, że od razu nie zostałam poinformowana przez lekarza co i jak, zaraz po wyjściu z gabinetu zaczęłam czytać w internecie co to ta cała cukrzyca ciążowa, czym to grozi itp. I to chyba było najgorsze co mogłam zrobić. Naczytałam się jakie wady może mieć dzieciątko i jak duże może się urodzić. Był czas, że bałam się jeść, bo myslałam ciągle o tym, że zaszkodze dziecku. Z czasem moje podejście się zmieniło, kiedy w końcu dotarło do mnie, że jest wiele słodkich mam, takich jak ja. Udało mi się przetrwać do końca ciąży na samej diecie, nie musiałam brać insuliny. Dzieciątko urodziło się zdrowe, a ja dzięki diecie po ciąży nie miałam co zrzucać zbędnych kilogramów, bo ich po prostu nie było ;) A u Was jak było Słodkie Mamy? ;)

2017-12-15 11:32

sylwencja, jak dobrze pamiętam, na czczo cukier powinien być poniżej 92, po 1h poniżej 180 a po 2h poniżej 153. Nawet jeśli jeden z wyników jest nieprawidłowy, u ciężarnej stwierdza się cukrzycę ciążową.

2017-12-14 23:27

Dodam ze po teście robionym tylko po dwoch godzinach wyszlo ze nie nam cukrzycy ale trzeba wg nowych zaleceń sprawdzac tez po godzinie wynik

2017-12-14 23:26

Ja.jestem po teście glukozy po godzinie i po dwoch godzinach i czekam bo.nie.wiem jak zinterpretować wynik wizyta we wtorek i prawda wyjdzie na jaw :)

2017-12-14 22:36

Jest ogólnie taki zabobon że na słodkie to zbak że będzie dziewczynka i u mnie się sprawdziło. Ogoknie słodkości sobie nie odmawialam i ciągle miałam ochotę na więcej więcej słodkiego :D pojawiły się też problemy z cera i myślę że to w znacznym stopniu też orzez źle odzywanie czyki słodkości i nic konkretnego. A też bałam się co będzie z krzywa cukrowa. Na tym badaniu prawie zemdlalam w domu i myślałam już ze napewno mam cukrzycę ciążowa ale na szczęście nic niebwyszlo i mogłam spokojnie dalej spełniać swoje zachcianki :p i urodziłam oczywiście dziewczynkę :p

2017-12-14 17:42

To wszystko tak strasznie wygląda tylko na początku. Ale jak już wypracujemy sobie rytm dnia i stałe godziny posiłków, można całkiem normalnie funkcjonować. Wiadomo, że kłucie się kilka razy na dzień nie jest niczym przyjemnym, jednak dla zdrowia naszego i dziecka trzeba to przetrwać. I oczywiście pilnować diety, chociaż znam sytuacje, gdzie mamy jadły ziemniory ze smażonym schabowym i surówkami i miały cukier w normie, a mi dla przykładu po ziemniakach cukier mocno skacze, więc staram się unikać zarówno ziemniaków jak i takich tłustych i smażonych obiadów. W necie można też znaleźć informacje, jaki IG mają poszczególne potrawy i na tej podstawie komponować posiłki. Zdrowa, cukrzycowa dieta wcale nie musi być nudna, można sobie dogadzać na różne sposoby, tworzyć desery niskokaloryczne itd. Poza tym każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na dany posiłek. Mi chleb pszenny mocno podnosi cukier, szczególnie przy pierwszym śniadaniu, ale inne mamy mogą go swobodnie jeść, więc czytając cokolwiek o cukrzycy w ciąży nie możemy tego przekładać na siebie, musimy obserwować cukier i dopiero na tej podstawie cokolwiek stwierdzać, czy dana rzecz wysyła nasze cukry do kosmosu czy możemy ją jeść normalnie. Ważne żeby też pilnować tych godzin posiłków i jeść co 2-2,5 godziny. Pocieszające jest też to, że po porodzie zdecydowana większość z nas pożegna się z glukometrem i insuliną, tzn. przez kilka dni po porodzie kontroluje się cukier, ale na zupełnie innych zasadach niż w ciąży, a jeśli jest w porządku, po prostu nie musimy martwić się, że cukrzyca ciążowa nam została.

2017-12-14 16:36

Spokojnie wcale jej musi się okazac że dzidzia będzie duża lub że będzie miała wady , lekarz będzie kontrolował stan Twój i maluszka , koleżanka miała podobnie jak Ty wysoki cukier a wystarczyło mierzenie i dieta córka zdrowa ok 3.5. Kg. Także zadenj makrosomi nie było. Druga znajoma robiła zastrzyki i też się bała bo u niej to dodatkowo była ciąża wysokiego ryzyka ponieważ to było jej drugie dziecko ale w wieku 43 lat ,wszystko z mamą i maluszkiem ok. Przestrzegaj diety i sprawdzaj cukier a będzie ok. Pozatym na samą myśl o glukozie robi mi się nie dobrze :/ w drugiej ciąży musiałam powtarzać bo raz wytrzymalam tylko 30 minut :(

2017-12-14 13:49

A moim ostatnim odkryciem jest strona dietetyczne-przepisy.net. Można znaleźć tam wiele super przepisów, szczególnie na obiady, bo z tym zawsze miałam problem i kończyły mi się pomysły co ugotować. Podane są kalorie każdego posiłku, cukier też utrzymuje się w normie :)

2017-12-14 13:46

U mnie dwie ciąże i w obydwu cukrzyca insulinozależna. W pierwszej wszystkie trzy wyniki miałam grubo ponad normę, dieta nie wystarczyła i musiałam brać insulinę do pierwszego śniadania, a cukry i tak potrafiły mi polecieć w kosmos. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, mimo porodu w 37 tc synek był zdrowy, wagę i wzrost też miał w normie, nie było problemów z oddychaniem, nie miał też złych cukrów. Teraz przy drugiej ciąży liczyłam, że cukrzyca mnie ominie, ale niestety... Mimo że miałam tylko leciutko podwyższony wynik po 2h, dostałam skierowanie do poradni, znów dieta i niestety też insulina, ale tym razem przed spaniem, bo cukry na czczo wciąż były za wysokie. Teraz drugi dzień przyjmuję insulinę i już jest ok. Fakt, za pierwszym razem cukrzyca zabrzmiała jak wyrok, byłam zestresowana, nie wiedziałam co jeść, posiłki komponowałam na zasadzie prób i błędów bo np. nie mogłam dobrać odpowiedniego pieczywa. Ważyłam sobie porcje jedzenia, mierzyłam cukry co do minuty, jadłam co do minuty itd. siadałam i płakałam z bezradności. Teraz jest trochę więcej luzu, już wiem co kupić do jedzenia, aby cukry były w normie, pozwalam sobie od czasu do czasu na 2-3 kostki gorzkiej czekolady czy jedno suche ciastko, nie stesuję się, gdy zmierzę cukier 2 minuty później niż powinnam. Najgorsze w tym wszystkim jest chyba to, że same się nakręcamy na wszystko co najgorsze po przeczytabiu miliona wypowiedzi na forach. Prawda jest taka, że przestrzeganie diety i ewentualne przyjmowanie insuliny eliminuje ryzyko jakichkolwiek powikłań. Poza tym ginekolodzy też często nie posiadają wystarczającej wiedzy nt. cukrzycy i nie potrafią doradzić, co mamy jeść i jak postępować zanim trafimy do diabetologa. Ratuje nas jedynie spokojne podejście do sprawy i nie zalamywanie się, gdy skaczą cukry mimo że pilnujemy diety. A plusem tej całej diety było to, że nie miałam czego zrzucać po porodzie, wręcz przeciwnie, schudłam aż dwa rozmiary (karmienie piersią też miało na to wpływ). Nie życzę Wam też ludzi którzy w ogóle nie szanuja tego ze macie cukrzyce i ze nie możecie jesc wszystkiego i o porach ktore się wam podobają. Ja miałam utrapienie z tesciowa i reszta rodziny, ktorzy nie potrafili zrozumiec, ze nie mogę zjesc tego czy owego, ze nie moge sobie pozwolic na kawałek ciasta czy lody. Pojawialy się bezsensowne komentarze ktore jeszcze bardziej dolowaly. Teraz mieszkamy osobno i przynajmniej nikt się nie wtrąca do tego co jem :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna