Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (436 Wątki)

Omdlenia w ciązy, zasłabnięcie w ciąży

Data utworzenia : 2018-03-16 12:47 | Ostatni komentarz 2019-07-25 23:55

Aniamamaali

2870 Odsłony
13 Komentarze

Dziewczyny, help! Jestem w 9tc i już 4 razy prawie zemdlałam... Zaczyna się zawsze tak samo. Staram się jeść w równych odstępach, pilnuję, by zazwyczaj były to ok.3 godziny przerwy między posiłkami. Za każdym razem dzieje się to zaraz przed drugim śniadaniem. Idę do kuchni, by coś zjeść, mimo iż nie czuję się głodna. W momencie, kiedy jedzenie jest gotowe, zaczynam odczuwać potworne mdłości, jest mi niedobrze, chce się wymiotować... Czuję dziwny ucisk w gardle i po kilkunastu sekundach zaczyna mi się robić ciemno przed oczami... W głowie wiruje, w uszach charakterystyczny ucisk i taki szum. Nogi jak z waty... Siadam w łazience przy otwartym oknie i gdy mroczki ustąpią muszę się położyć... Idę do pokoju i kładę się na kanapie z nogami w górze. Czuje się wtedy okropnie senna... Po ok. poł godziny wszystko przemija - i mdłości i omdlenie, tylko zmęczenie pozostaje i nagle, w jednej sekundzie czuję zasysający w żołądku głód... i dopiero wtedy jestem w stanie zjeść... Jak radzić sobie z tymi zasłabnięciami? Boję się, że któregoś razu zemdleję, stracę przytomność... A zajmuję się 10-cio miesięczną córeczką. W chwili kiedy czuję że mi słabo staram się rozmawiać z kimś przez telefon, albo piszę do męża sms, żeby wiedział, że jak się zaraz nie odezwę to, że coś jest nie tak :/ Wizytę mam 9 kwietnia dopiero, wcześniej 3.04 mam badania prenatalne. Mam do wykonania badanie krwi i moczu. Myślicie, ze warto udać się do lekarza wcześniej? Lub może zadzwonić? Czy to normalne i po prostu muszę przeczekać, tak samo jak mdłości?

2018-03-17 21:17

Dzięki dziewczyny <3 Myślałam, że może to norma w ciąży, choć w pierwszej nic z tych objawów nie miałam, prócz ciągle lecącej z nosa krwi. Tym razem widać nie jest bardziej kolorowo, bo mdłości + omdlenia to kiepskie połączenie... Po niedzieli pójdę od razu na badanie krwi i moczu i zobaczymy, jak wyjdą wyniki. Od razu wtedy zadzwonię do mojej pani doktor i wypytam co i jak :)

2018-03-17 12:13

Aniu, dokładnie, tak jak dziewczyny mówią, zrób jak najszybciej badania, z omdleniami nie ma żartów, tym bardziej, że zostajesz w domu sama z malutkim dzieckiem... Ja bym nie ryzykowała i nie czekała do wizyty lekarskiej, bo to jeszcze szmat czasu i różnie może być... A przyczyn Twoich omdleń może być wiele, od anemii, przez cukrzycę po niedoczynność tarczycy. Nie można tego bagatelizować, bo w razie, gdyby wyniki wyszły złe (czego Ci oczywiście nie życzę), rozpoczniesz szybko leczenie i nie będziesz na nic narażać dzidziusia.

2018-03-16 23:10

Zrób jak najszybciej te badania, może masz anemię, która powoduje osłabienie i senność, albo cukrzycę ciążową. Jeśli po odebraniu wyników zobaczysz, że są złe to udaj się do lekarza jak najszybciej.

2018-03-16 15:56

Ja pamiętam, ze raz w ciąży mi się to zdarzyło w kościele w Niedzielę Palmowa:)wyszłam szybko i usiadłam na murku i było oki po chwili. Ale fakt niedoczynność tarczycy może się do tego przyczyniać- ja się leczę. Także zrób obowiązkowo Tsh, ponadto cukier bym zbadała i ciśnienie.

2018-03-16 12:56

Mnie podobne dolegliwości dopadły w 7 tygodniu pierwszej ciąży. Lekarz powiedział, że to normalne i nie widzi potrzeby by wystawiać mi zwolnienie. Następnego dnia w pracy straciłam przytomność i karetka zabrała mnie do szpitala. Spedzilam tam cztery dni, zrobili mi różne badania i wyszło, że to niedociśnienie, mało żelaza i na dokładkę niedoczynność tarczycy. Zaczęłam brać szelazoSR i euthyrox25, wszystko minęło. Do wizyty daleko, może u lekarza pierwszego kontaktu zrób morfologię, TSH i mocz, dwa dni i będziesz mieć wyniki. Nie warto się tak męczyć, wiem jakie to uciążliwe. Może akurat coś wyjdzie, a jak nie to trzeba drążyć dalej. Btw, u mnie ciąża zaraz skończy 11 tydzień, a synek ma 11 miesięcy, tym bardziej mogę sobie wyobrazić co przeżywasz. Powodzenia!:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna