Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

okres, poronienie, plamienie?

Data utworzenia : 2018-09-09 18:10 | Ostatni komentarz 2018-09-12 15:09

martyna_dic

7454 Odsłony
10 Komentarze

Witam, staramy się w mężem o dzidzię, owulacja przypadała mi na 25.08, 4 dni przed i dzień po kochaliśmy się. Robiłam dwa testy, w tym jeden w środę 5.09 rano i test był negatywny. W środę wieczorem miałam lekkie plamienie (dosłownie kilka kropel krwi). Okres zawsze miałam jak w zegarku - cykl 28 dni, miałam go dostać dzisiaj tj. 9.09 a w czwartek wieczorem 6.09 pobolewał mnie brzuch i pojawił się coś jak okres... trwał przez piątek i sobotę a w nocy z soboty na niedzielę już prawie wcale i dzisiaj cały dzień już nic nie ma... Brzuch mnie pobolewał tylko czwartek wieczór. Krwaienie było bez skrzepów. Jak włożę tam palca do środka to jest tylko ciemna krew jak sie dotknę tam głęboko ale nie leci. Już nie wiem co to mogło być,czy okres czy poronienie czy jeszcze coś innego? :( mój okres zawsze trwał 5-6 dni a nie 2 :( Nie pytam o diagnozę ale może ktoś miał podobnie?

2018-09-12 15:09

Martyna głowa do góry dziewczyny potrafią pocieszyć :) Dobrze , że zapisałaś się do lekarza , lepiej sprawdzić jeszcze raz. My też się staraliśmy dosyć długo o dzidzię na dodatek mam niedoczynność tarczycy i też nas skreślali lekarze. Kochaliśmy się pod koniec kwietnia i zrobiłam test za wyszedł negatywny , później była impreza teściowej i tak piliśmy jak się okazało dwa dni później test wyszedł pozytywny. Lekarz powiedział że jest problem z owulacją i że w najbliższym czasie nic się nie zapowiada na ciąże więc trochę odpuściłam wyluzowałam i zadziałało nie wiem czy lekarz się pomylił czy po prostu się zadziało z pomocą. Obecnie mamy 4 miesiące do końca ciąża nie przebiegała jakoś kolorowo ale wierzę w was że wam się też uda i będę trzymała mocno kciuki za was. Czasami warto odpuścić na chwilę , ale nigdy się nie poddawać :) Powodzenia i czekamy na wieści że pokazały się upragnione dwie kreski :)

2018-09-12 11:55

W takim razie Martyna, prawdopodobnie to byl po prostu krotszy niz zwykle i skapszy okres, to tez sie przeciez zdarza - tak jak pisalam, wplyw na to moze miec cale mnostwo czynnikow, od tak banalnych jak stres czy zmiana diety/klimatu poczawszy. Dobrze jednak, ze dla pewnosci umowilas sie na wizyte. Sciskam Cie mocno i zycze wszystkiego dobrego.

2018-09-12 11:29

Zrobiłam wczoraj badanie beta hcg, wyszła ujemna a okresu nadal nie mam, zapisalam się na wtorek do lekarza :(

2018-09-10 22:26

Martyna przy pierwszej ciąży miałam krwawienie implantacyjne, było jednak skąpe bardziej ta krew była taka różowa i trwało krótko. Przy drugiej ciąży miałam pobolewanie brzucha licząc od owulacji i trwało dwa tygodnie. U Ciebie pobolewanie trwało tylko dzień i tak na prawdę ciężko to powiązać z poronieniem, sądzę że wtedy to krwawienie byłoby dużo obfitsze i ból dużo większy ale lekarzem nie jestem. Na test jest raczej za wcześnie, poczekałabym jeszcze kilka dni. Za radą dziewczyn skłaniałabym się ku zrobieniu badania Beta hCG i następnie powtórzyć wynik czy poziom ten rośnie. Oczywiście życzę Ci jak najlepiej i żeby to był wasz upragniony maluszek:)

2018-09-10 10:47

Na test plytkowy ktory zrobila autorka watku moglo byc jeszcze po prostu za wczesnie, zeby cokolwiek wykazal. Zwlaszcza jesli to krwawienie mialoby byc krwawieniem implantacyjnym, to wlasciwie dopiero od tego momentu, momentu zagniezdzenia sie komorki w scianie macicy, organizm kobiety dostaje znak i zaczyna wzrastac poziom hormonow. Mozna wiec pokusic sie o jeszcze jeden test z moczu, bo przewidywana data miesiaczki juz przekroczona; choc najwiarygodniejsze byloby faktycznie dwukrotne badanie poziomu gonadotropiny kosmowkowej z pobranej krwi, najlepiej w odstepie paru dni i obserwacja czy poziom wzrasta. :) Pobolewanie w dole brzucha nie musi byc koniecznie powiazane z miesiaczka, moze to rownie dobrze byc chocby polkniete powietrze ktore gdzies tam wedruje i nie chce wyjsc (takie \"wzdecie\" narobilo mi stresu w okresie pologu po porodzie, bo caly dzien bolal mnie brzuch... ;) ), jednak autorka pisala ze ten bol byl taki jak przy okresie... choc moze to tez sila autosugestii. Jednak takie nietypowe krwawienie niestety moze tez byc miesiaczka, na to wiele czynnikow ma wplyw, moze stres, moze zmiana klimatu (moze byliscie w ub. miesiacu na urlopie?), i wiele innych czynnikow. Wiec warto miec nadzieje, jednak nie nastawiac sie jeszcze ze to ciaza - choc oczywiscie wszystkie Ci tego zyczymy, Martyna :) No i czekamy na wiesci :)

2018-09-10 06:15

Również nie sądzę, że jest to poronienie. Zwykle przy krwawieniu implantancyjnym kolor byłby jasnoczerwony i wiele z nas nie zauważa tego krwawienia bo może być skąpe. Pamiętam, że ja też odczuwałam bóle na początku więc póki co czekaj. Nie martw się na zapas. Jeśli zdecydujesz się na betę to ja jestem zwolenniczką robienia bety dzień po dniu żeby zobaczyć czy i jak rośnie.jesli chcesz zrobisz test płytkowy to poczekaj jeszcze kilka dni

2018-09-09 21:59

Ja kiedy zaszłam w ciążę to co prawda nie plamilam ale w dniu spodziewanej miesiączki miałam ból brzuch jakbym miała ją dostać. Tak jak pisze MagdalenaDJ polecam zrobić bete, czasem testy plytkowe nie są tak bardzo czule by wygadać wczesną ciążę.

2018-09-09 20:41

Jak mnie z Mężem się udało, to pamiętam, że też miałam lekkie plamienie i było mi dziwnie, niewygodnie, jakby coś się kurczyło i rozciągało od pasa w dół. Testy czasem wychodzą dość późno. Ja jestem zwolenniczką badania krwi, a dokładniej Beta hCG.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna