Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Beta hCG - co oznacza i jakie są jego normy podczas ciąży

Data utworzenia : 2019-01-04 15:27 | Ostatni komentarz 2019-01-14 17:35

MamyCanpolu

1147 Odsłony
24 Komentarze

B-hCG czyli ludzka gonadotropina kosmówkowa to hormon produkowany przez kobiecy organizm po zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Beta hCG wzrasta w I trymestrze ciąży, dlatego oznaczaniego stało się podstawą testów ciążowych. Dowiedz się, jakie są normy B-hCG w kolejnych tygodniach ciąży. https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/15/7554-beta-hcg---co-oznacza-i-jakie-sa-jego-normy-podczas-ciazy

2019-01-06 14:44

Tak Megg, zdaje sobie z tego sprawe, moze sie np. okazac, ze mamy do czynienia z pustym jajem plodowym, moze sie tez zdarzyc tak ze ciaza obumrze... Ale nie chcemy tu rozsiewac takich czarnych scenariuszy; skupilam sie wiec na zaletach tego badania, zwlaszcza w kontrascie do zwyklego testu ciazowego wykonywanego z moczu. ( Choc i one sa stosunkowo wiarygodne i rowniez badaja poziom beta-hcg, to jednak wlasnie trudno na nich chociazby obserwowac przyrosty)

2019-01-06 07:16

MichuNi niestety prawidłowy przyrost bety też nie daje nam 100% gwarancji że ciąża się utrzyma. Ale na jej podstawie możemy zaobserwować kiedy udać się do ginekologa. Ponieważ niedawno takie badania wykonywałam i konsultowałam telefonicznie wyniki z moja P. Dr dowiedziałam się, że na pierwszą wizytę mogę przyjsc jak betahcg przekroczy 1000-1500mIU/ml wtedy powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy (chyba żeby coś mnie niepokoiło to wtedy mam pojawić się szybciej). U mnie się oczywiście sprawdziło :) Oficjalnie oczywiście oczywiście nie powinno zestawiać się wyników hcg z badaniem usg, a wiek ciąży liczyć od ostatniej miesiączki ale doświadczony lekarz na podstawie swoich obserwacji wie jak go wyglada w praktyce.

2019-01-05 14:52

Zdecydowanie, beta to mniej zawodne i dajace wiecej pewnosci badanie niz test wykonywany w domu z moczu. Czesto wlasnie gdy test nie daje jednoznacznej odpowiedzi (blada kreska? brak kreski? rozne testy daja rozne wyniki?) odpowiedzia jest wykonanie oznaczenia poziomu gonadotropiny kosmowkowej z krwi. Oczywiscie i to nie daje nam stuprocentowej pewnosci ze jest ciaza i bijace serduszko itp., ale na pewno jest to opcja wiarygodniejsza - zwlaszcza, gdy na wizyte u ginekologa musimy poczekac jeszcze kilka dni, a nas zzera niepewnosc :)

2019-01-05 14:34

Evli, następnym razem możesz zrobić na potwierdzenie i powtórzyć (tak jak wspomina megg- sprawdzisz czy jest prawidłowy przyrost). Prywatnie kosztuje kilka złotych więc warto zwłaszcza wtedy gdy nie masz od razu wizyty lekarskiej

2019-01-05 12:09

Rewelacyjny artykuł!!!warty przeczytania!!!Ja jednak nie robiłam tego badania na potwierdzenie ciąży- test pozytywny, następnie wizyta u lekarzy 2 na nfz-tragiczni i olewający-nawet nie wspomnieli mi o tym badaniu..potem zmieniłam lekarza na wspaniałego-jednak prywatnego od 10 tygodnia i obyło się bez bety!!!ale na przyszłość pewnie zrobię!!!

2019-01-04 23:02

Artykuł super. A co do beta hcg dużo mówi też o rozwoju ciąży i wykrywa ciążę lepiej niż testy z moczu które można kupić w aptece czy drogerii.

2019-01-04 18:39

Ciekawy artukuł, pomocny dla przyszłych mam. Ja badanie betahcg mam już za sobą ;). Czterokrotne badanie co 48h wykazywało prawidłowy przyrost, mam wiec nadzieje ze ciąża rozwija się prawidłowo :)

2019-01-04 17:50

Najbardziej wiarygodne badanie potwierdzające, czy jesteśmy w ciąży. Jeśli testy nie dają nam jasnej informacji najlepiej udać się do punktu poboru krwi i wykonać to badanie ;] Super artykuł. :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna