Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (179 Wątki)

Sen w dzień, aktywność w nocy

Data utworzenia : 2019-06-11 13:48 | Ostatni komentarz 2019-06-14 23:50

korpyszkatarzyna

1246 Odsłony
14 Komentarze

Mamusie, jakie są Wasze rady na tygodniowego Maluszka, który lubi spać w dzień jak Aniołek i budzi się książkowo na karmienie co 3h, a gdy przychodzi wieczór i noc, to wtedy jest dobry czas żeby troszkę pokrzyczeć, domaga się żeby wziąć na ręce i pozwiedzać dom.

2019-06-14 23:50

Tygodniowy to jeszcze maluszek. Dopiero co poznaję świat i.uczy się rozpoznawać kiedy jest dzień, a kiedy noc. Muszisz się jeszcze przemeczyc trochę aż wszystko się unormuje. Ja nie miałam takiego problemuz dziećmi na samym początku. Później problem się pojawił ale to trwało koło miesiąca i wszystko wróciło do normy.

Konto usunięte

2019-06-14 11:18

Takie Malutkie Dzieciątko potrzebuje dużo bliskości, czułości. Dziecko w brzuszku mamy było przyzwyczajone żeby być aktywne wtedy kiedy ona śpi. Teraz na nowo uczy się tego świata. I potrzeba trochę czasu by ten świat poznało.

2019-06-13 12:37

Na szczęście nie miałam tego problemu. Mój synek od początku ładnie przesypia noce chociaż późno chodzi spać bo dopiero po północy. Moim zdaniem musisz uzbroić się popracować nad rytmem dnia

2019-06-13 09:33

Witaj w klubie! Miałam tak samo - dzień to była noc, a noc była dniem. Przez tydzień czasu notowalam sobie kiedy córka ma pory jedzenia aby dostosować i wypracować sobie rytm dnia. Gdy córeczka miała poranną porę na karmienie to najpierw poodciągałam wszystkie rolety i wietrzyłam pokój aby był powiew świeżego powietrza a po karmieniu mówiłam do córeczki i otwierałam okno aby było słychać odgłosy bawiących się dzieci, czy sąsiada, który notorycznie tnie drzewo. Jak córeczka była trochę większa to dawałam jej do rączki zabawkę lub wieszałam nad leżaczkiem, łóżeczkiem. Wieczorami z kolei puszczałam spokojną muzykę i była kąpiel, podczas której córeczka bardzo się wyciszała i spokojnie zasypiała. Wieczorem mówiłam też stonowanym głosem a w ciągu dnia normalnie

2019-06-12 23:43

Mogę tylko poradzić by być cierpliwym w dzień śpij z dzieckiem pi prostu jak się da trzeba też rytm dnia wypracować ale na razie jest na to za wcześnie maluch jeszcze nie rozpoznaje dnia i nocy warto też w dzień jak jest nie zaciemniac tylko zostawiac normalnie nie zasklaniac okien itd A w nocy z kolei najlepiej polcien z czasem maluch złapie że dzień To dzień A noc to noc :)

2019-06-12 16:59

Niestety moje tygodniowe bliźniaczki również w dzień jakby dzieci nie było a w nocy po karmieniu nie chcą zasnąć tylko płaczą . Jedynie mam nadzieje ze z czasem to przejdzie . Taki maluszek wkoncu bardzo dużo spi jedynie można probowac go wybudzać przed wieczorem , ale u mnie to się nie sprawdza ,maja mocny sen .

2019-06-12 13:05

Na początku mój maluszek był bardzo aktywny wieczorami, potrafił płakać od 22:00 nawet do 1:00 a już po 2h budził się i obserwował otoczenie. Synek należal do tych wymagających i mało śpiących noworodków. Dlatego w dzień starałam się mieć podgłośniony telewizor. Rozmawialiśmy normalnie, a gdy maluszek budził się na karmienie to staraliśmy się przebrać go i chwilę z nim porozmawiać, by od razu nie zasypiał. Po tygodniu zauważyłam że jego aktywność stała się coraz bardziej widoczna w dzień, że względu na dźwięki. Teraz mija już 5 tygodni i maluszek bawi się w dzień, mało wtedy śpi, ale przesypia noce z przerwą na jedzenie.

2019-06-12 08:18

Kochana nic na to nie poradzisz. Mieliśmy to samo. Synek w dzien spał po 3-4h, wstawal tylko na jedzenie. A w nocy przezywaliśmy gehennę. Spalismy po 1,5 godziny przez cala noc! Wiem że jest Ci ciężko ale nic nie zrobisz. maluch jest jeszcze naprawde malutki. Musi ustabilizowac się jego rytm dnia. U nas było to równo 1,5 miesiaca. Pozniej zaczał wstawac 3 razy na jedzenie a jeszcze poznie 2 razy. Na pewno bardzo waże jest wprowadzenie codziennych rytuałów. Codziennie o tej samej godzinie kąpiel, o tej samej godzinie karmienie, o tej samej godzinie spacery itd. dziecko czuje się wtedy bezpiecznie jak wie, że zaraz bedzie dana czynnosc. Zresztą chyba każde dziecko potzrebuje takiej rutyny. Oczywiscie godzine przed spaniem mozesz właczyc kołysanki, poczytac ciuchutko bajki...wwszystko co malucha wyciszy. Takze niestety musisz przeczekac, przecierpiec bo innej rady nie ma. Ale naprawde to mija. Wiem, przez co przechodzisz, łącze sie w bólu.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna