Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Noszenie dzieci w chuście- zdrowe?

Data utworzenia : 2017-06-04 23:51 | Ostatni komentarz 2024-04-18 13:58

Konto usunięte

4796 Odsłony
190 Komentarze

Kochane coraz częściej słyszę i widuję mamy/ojców/opiekunów, którzy noszą dzieciaczka w chuście, zazwyczaj umiejscowionego na klatce piersiowej. Zastanawiam się czy to jest zdrowe dla wykształcenia prawidłowej postawy​ malucha? Czy rzeczywiście jest mu wygodnie jak jest taki podkulony, czy ma to na celu szerzenie nowego trendu \" chustonoszenie\" czy też ładniej \" rodzicielstwo bliskości\". Podzielcie się wrażeniami, gdyż zauważyłam, że kilka dziewczyn w komentarzach pisze o takim sposobie. Pozdrawiam!

2017-06-05 09:58

Teraz co do tego spania i ile czasu spedza dziecko w chuscie. Ja generalnie wlasnie dlatego zdecydowalam sie na zakup chusty i nauke wiazania, poniewaz moja corcia od samego poczatku miala prolemy z zasypianiem, spala tylko na mnie - i to przez dobre 3 czy 4 miesiace. W ciagu dnia nie moglam sie ruszyc, bo trzymalam dziecko 24h na dobe ;) Ale to nie znaczy ze corka calymi dniami byla w chuscie. Lezalysmy razem na lozku, na macie edukacyjnej... mysle ze w tamtym okresie corka spedzala cos kolo 3 - 4 godzin dziennie w chuscie. Dlugo chusta sluzyla nam wlasnie do usypiania, moja wiercipietka w chuscie sie uspokajala i spokojnie spala bez wybudzania. Potrafila tak spac 2 godziny. Potem nauczylam sie troche jej rytmu snu i zaczelysmy stosowac \"transfery\" - czyli usypianie w chuscie, a potem odkladanie na lozko. Teraz czasem uda sie uspic ja na drzemke w lozeczku, czasem w chuscie. Teraz sluzy nam ona do spacerow po gorach, albo gdy musze odkurzyc a mala kreci sie pod nogami i ciagnie za kabel od odkurzacza ;) Wrzucam wtedy na plecy ;) Czasem idziemy na spacer w wozku, potem mala biega a potem sie meczy ale nie chce do wozka - wtedy tez chusta... Zastosowan jest wiele i kazdy ma swoje.

2017-06-05 09:42

Bardzo mi milo! :) Zaczne od tego gdzie kupic: glownie w internecie. Polskie firmy little frog i lenny lamb maja swoje sklepy internetowe. Lenny lamb mozna tez czasem znalezc w Smyku, zwlaszcza te z serii \"moja pierwsza chusta tkana\" - fajne na poczatek i niedrogie. Sa tez wypozyczalniei sklepy w wiekszych miastach, oraz mozna czasem kupic chuste na warsztatach czy u doradcy noszenia. I tu przechodzimy plynnie jak sie uczyc. Sa warsztaty, spotkania chustomam, sa doradcy noszenia i ogrom filmikow na youtubie. Przyznam ze ja uczylam sie glownie z youtuba, radzilam sie tez mam z wiekszym stazem. Mialam tez warsztaty z doradca, choc one niewiele mi daly. Generalnie jednak warto sie na takie spotkanie z doradca wykosztowac, trzeba tylko poszukac odpowiedniego. Moja pani doradczyni byla chyba jakims samozwanczym doradca - nosila bodaj 4 dzieci w chuscie i miala sie za eksperta. Teraz wiem ze trzeba sprawdzic na liscie doradcow ClauWi lub Akademii Noszenia Dzieci. (Sa to dwie renomowane dzialajace w Polsce szkoly.)

2017-06-05 09:21

Michuni nie ukrywam, że na Twoją wypowiedź czekałam najbardziej:) gdzie się nauczyłaś wiązać chustę? I gdzie można je dostać? Wśród moich znajomych nikt nie próbował tego sposobu więc nawet nie mam się kogo poradzić w tej sprawie \"na żywo\". Widzę, że wszystkie opowiadacie się \"za\" i dementujecie moje wątpliwości co do prawidłowej postawy malucha, a jak długo można nosić tak dziecko? Czy nie powoduje to potem np.problemu z samodzielnym zasypianiem? Bo skoro nosicie tak nawet podczas prac domowych, to maluch cały czas jest przy Waszym ciele. Pozdrawiam

2017-06-05 08:45

Ja nosze w chuscie od 2. miesiaca zycia corki, ma ona teraz 17 miesiecy. Kazdemu polecam chustowanie, jako forme budowania wiezi z dzieckiem, jako uwolnienie rak do prac domowych, do trzymania za reke z mezem na spacerach, jako ukojenie w zabkowaniu czy podczas choroby (remedium na katar - pozycja w chuscie i bliskosc mamy). Co do kwestii pozycji - trzeba cwiczyc i wiazac dobrze. Zle zawiazana chusta faktycznie moze narobic troche szkod, ale badzmy ze soba szczere - ile z nas zachowuje prawidlowa pozycje malucha noszac na rekach? W chuscie przy zachowaniu podstawowych zasad jest to prostsze i lepsze dla maminego kregoslupa. Gdybyscie mialy jakies pytania dot. chustowania sluze pomoca! :)

2017-06-05 08:11

Zdecydowanie też jestem za chustonoszeniem i mam zamiar nosić dziecko w chuście. Bardzo dużo dobrych opinii słyszałam o tym, byłam też na warsztatach i wykładzie z chustonosznia. Jeśli chodzi o problemy ortopedyczne czy w ogóle jakiekolwiek problemy z rozwojem, to chustonoszenie nie przyczynia się do tego. Tak jak było wcześniej mówione, większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie miało tego typu problemu spowodowane np złym noszeniem na rękach, bądź źle dobranym nosidełkiem (a wbrew pozorom ciężko wybrać odpowiednie). Jeśli chusta jest dobrze dobrana i odpowiednio zawiązana nie ma obaw, że dziecku jest niewygodnie lub że coś jest nie tak. A rzeczywiście bardzo dobrze wpływa to na bliskość rodzica z dzieckiem oraz na rozwój społeczny dziecka.

2017-06-05 07:19

Moja koleżanka 4 dzieci tak nosiła z czego najstarsza córka ma już 11 lat, a najmłodszy synek pół roku :) jej dzieci rozwijają się prawidłowo, nie miały problemów ortopedycznych. Wiem, że jej synek chętniej zasypia przytulony do mamy w chuscie :) ja już kupiłam takie specjalne nosidełko dla maluszka, w którym będzie nosił je tatuś :) tatuś już przymierzal i jest zachwycony tym pomysłem! Myślę że chusta czy wlaśnie to specjalne nosidełko będzie na pewno pomocne na wyjazdach, wycieczkach, gdzie nie wszędzie wjedziemy wózkiem, a zabieramy maluszka. Uważam, że jest to świetna alternatywa dla noszenia na rękach - wygodniejsze dla rodzica i dziecka. Myślę że to wlaśnie nieprawidłowe trzymanie malca na rekach może szybciej rozwinąć u niego wady postawy

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna