Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Pierwsze buty niemowlaka

Data utworzenia : 2017-07-20 21:21 | Ostatni komentarz 2021-04-21 09:06

Maggda

4170 Odsłony
55 Komentarze

Mamuśki, liczę na Wasze opinie:) Byłam dziś z córką u dwóch specjalistów: fizjoterapeuty i rehabilitantki. Rozmawiałam z nimi na temat obuwia niemowlaka/ Fizjoterapeutka stwierdziła, że niemowlę powinno chodzić jak najwięcej na boso. W butach tylko na zewnątrz dla bezpieczeństwa stopy. Z kolei rehabilitantka stwierdziła, że niemowlę zaczynające chodzenie powinno nawet w domu chodzić w butach, kapciuszkach. Na boso tylko po trawie i piasku, a po wszelkim twardym i płaskim podłożu w wyprofilowanych butach. Dwóch specjalistów, dwie opinie, mętlik w głowie... Ogólnie jestem przed wyborem pierwszych butów dla mojej córki. Wiadomo, że jest kilka podstawowych zasad, którymi należy kierować się przy ich wyborze, a mianowicie: 1) przede wszystkim buty muszą być giętkie, tzn. mieć sprężystą podeszwę, która \"łamie się\" przy wyginaniu mniej więcej w jednej trzeciej długości od przodu (tam gdzie zginają się paluszki dziecka), zaś w okolicy śródstopia podeszwa może być twarda; 2) stabilne, tzn. dobrze trzymać stópkę, nie ograniczając przy tym jej ruchów oraz nie usztywniając za bardzo pięty, 3) wygodne, 4) przewiewne, 5) lekkie 6) z zaokrąglonym noskiem pozwalającym na swobodne poruszanie paluszkami, 7) oczywiście odpowiednio dopasowane rozmiarowo, 8) NOWE - nie mogą to być buty z odzysku, po kimś, stópka dziecka musi się sama dopasować do bucika. Czy kierowałyście się tymi wszystkimi zasadami? Możecie polecić jakieś buty? I co myślicie o chodzeniu w domu, na boso czy w butach?

2017-07-21 11:22

Myślę że dziecko powienno jak najwięcej na bosaka! To dobre dla stopek a buciki mogą deformowac stopę i ważne jest odpowiednie obuwie dla maluszków ale też nie ma jednej zasady dla jednych adidasy będą najlepsze a drugim będzie w nich źle także to też różnie bywa ważne by też dziecku było wygodnie i chciało w tych butach chodzić niż przymuszac do tego. My równiez będziemy woleli by stopki były jak najwięcej na powietrzu i na boso jak to możliwe sama w dzieciństwie dużo biegalam bez butów po kamieniach po trawir, wszędzie ;)

2017-07-21 10:18

U nas królowała zasada: jak najwięcej na bosaka :) Więc synek chodził na boso i po domu i latem po trawie, piasku - wszędzie, gdzie tylko było bezpiecznie. My mielismy małą przygodę z bioderkami, gdy synek był malutki. Jeden ortopeda stwierdził, że ma wadę bioderek i trzeba mu nóżkę włożyć w szynę - koszmar. Oczywiście szybko udaliśmy się do poleconego specjalisty, który aż zdjęcia tej dokumentacji medycznej robił, bo chciał sprawę nagłośnić w środowisku lekarskim i uznał diagnozę za wierutną bzdurę. W każdym razie na wszelki wypadek raz na jakiś czas chodziliśmy do niego na konsultacje i to właśnie on podrzucił nam zasadę o chodzeniu na boso. @Maggda, jeśli chodzi o buciki to stosowaliśmy wszystkie wymienione przez Ciebie zasady :) A buciki kupowaliśmy w Ecco. Bardzo wygodne, skórzane, niezwykle giętkie. Niestety były też nieco drogie, ale wiadomo: Czego nie zrobi rodzic dla swojego dziecka? ;) Gdy synek skończył 4 latka zaczęliśmy jednak kupować \"zwykłe\" buty (w sieciówkach, sportowe np. Adidasa czy Pumy, w Deichmanie, w promocjach itp.), wciąż kierując się wyżej wymienionymi zasadami. Potrafiliśmy już świetnie rozpoznać, które są dobre, a które nie. Teraz synek ma 8 lat i nie ma żadnych wad postawy, kręgosłupa, czy wad stópek.

2017-07-21 10:12

Magda zapytaj może jeszcze swojego pediatre co on o tym sądzi, albo najlepiej ortopede - to są specjaliści i na pewno też Ci odpowiedzą :) ja mam bardzo fajną lekarke rodzinną, która teraz mi doradza w zakupie wyprawki to o buciki też ją zapytam, ale bede u niej gdzies dopiero za miesiąc, bo 2 dni temu bylam akurat na wizycie.

2017-07-21 09:40

Izapodg dziękuję Ci bardzo, że specjalnie o to zapytałaś swoją znajomą fizjoterapeutkę:) Czyli już mam dwa takie same zdania od specjalistów. Sama po sobie wiem, że najlepiej mi się chodzi na boso po mieszkaniu, więc czemu niby dziecko miałoby chodzić w bucikach. Poza tym chodząc na boso niemowlę nie potrzebuje już skarpetek z ABS\'em bo stópki są najlepszym antypoślizgiem:)

2017-07-21 07:16

Ja słyszałam że pierwsze buciki powinny mieć sztywną piętę. Oczywiście Bartka są bardzo dobre, ale słyszałam że w Deichmannie seria Elephant też jest ok

2017-07-21 05:09

Mam znajomą fizjoterapeutke, więc się zapytałam specjalnie o to :) ona też twierdzi, że w domu nalezy chodzic na boso, bo stopa się lepuej układa. I to że buty mają być nowe to bardzo ważna zasada, żeby nawet nie po rodzenstwie, \"bo buty niezniszczone więc szkoda wyrzucić\". Każda stopa inaczej odciska się w buciku, inaczej się układa. Po używanych butach może być kłopot...

2017-07-20 22:06

Moja córka po domu chodzi boso, nie cierpi mieć nic na nóżkach, wszystko ściąga. Na podwórku też jej powalam pobiegać na bosaka. Moja rehabilitantka mówi, że dla nóżki jest najlepiej jak nie ma bucików, wtedy nic nie krępuje ruchów stopy. Co do wyboru bucików, to trzymam się tych zasad. Buty przeważnie kupuję z Bartka, chociaż teraz na lato kupiłam sandałki i ta podeszwa jest dość sztywna, owszem zgina się w1/3 tak jak powinna, ale nie wygina się na inne strony. Kupiłam również sandałki z firmy Hugotti to mają bardzo fajną podeszwę, miękką, fajnie się wyginającą, tylko, że zrobione są z bardzo delikatnej skóry i szybko się zniszczyły. Ale widać, że są bardzo wygodne.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna