Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Skoki rozwojowe dziecka

Data utworzenia : 2017-07-25 20:34 | Ostatni komentarz 2019-07-30 14:33

Maggda

7933 Odsłony
14 Komentarze

Dziewczyny, czy słyszałyście o czymś takim jak skoki rozwojowe niemowlaka? Ja dopiero w 2 miesiącu życia córki dowiedziałam się o tym i postanowiłam się wgłębić w temat. Skok rozwojowy to moment intensywnego rozwoju psychicznego lub fizycznego, kończący się zdobyciem kolejnej, ważnej umiejętności przez dziecko. Zazwyczaj, pojedynczy krok trwa od 2 do 4 tygodni i poprzedzony jest wyraźną zmianą zachowania maluszka. Dziecko nagle staje się marudne, podenerwowane, płaczliwe i śpi zdecydowanie mniej, niż dotychczas. Sprawia także wrażenie jakby zapomniało o wcześniej nabytych umiejętnościach. Po kilku tygodniach takiego stanu rzeczy maluch nieoczekiwanie zaskakuje całkiem nową sprawnością. Niesamowicie zaskoczyło mnie jak wszystko mi się pokrywało, zgadzało z tabelką. Jak to u Was było? Słyszałyście o tym?

2019-07-30 14:33

Ja u swojej córki zauważam te etapy, ale to dlatego chyba że jestem z nią cały czas 24/24, codziennie. Mamom która pracują, dziecko jest w przedszkolu czy ktoś pomaga w opiece jest trudniej skoki rozwojowe zaobserwować, ale może się mylę.

2019-07-30 11:48

Ja u swojej szczególnych jakiś skoków nie zobaczyłam. Może przeoczyłam a może nie miała. Nie kojarzę żeby coś mocno się zmienilo

Konto usunięte

2019-07-30 09:28

Tak słyszałam o krokach rozwojowych i faktycznie one są. Nasza coreczka pierwszy skok rozwojowy miała kiedy rozpoczęła 6 tydzień. Potrzebowała zdecydowanie więcej bliskości, czułości, była bardziej płaczliwa. Ale potem bardzo szybko można było zauważyć jak wiele umiejętności nabyła.

2018-02-26 14:40

Na szczęście powiedzieli nam o tym na szkole rodzenia, więc byliśmy przygotowani. Ale nie mam co narzekać, u nas takie marudzenie trwało zawsze 1-2 dni i koniec. Jesteśmy teraz na etapie kolejnego skoku 33-37 tydzień. I zastanawiam się jak to będzie wyglądało i czy rzeczywiście trwa aż 4 tygodnie? w zeszłym tygodniu mieliśmy kilka ciężkich nocy, córeczka chciała więcej jeść i dużo się przytulać, nie spałam prawie wcale bo większość nocy musiałam ją trzymać na rękach. Ale na szczęście przeszło. Pytanie co dalej ;)

2017-07-30 19:06

Również się z tym zgadzam i uważam jest to świetna sprawa i można się dużo dowiedzieć na temat tego jak traktować swoje dziecko które akurat przechodzi Takie skoki. Bardzo ważna jest nasza cierpliwość i poświęcenie więcej uwagi dziecko a także zrozumienie jego potrzeb.

2017-07-30 15:19

MichuNi masz rację, natura jest niesamowita! Tak jak pisałam, ja również byłam zdziwiona jak to się pokrywa z tabelką. coś niesamowitego. Na nasze szczęście ktoś mądry to odkrył i opisał :)

2017-07-30 12:54

Ja o skokach rozwojowych po raz pierwszy przeczytalam w ciazy. Bylam wiec gotowa. I wiecie co... sprawdzilo sie w stu procentach. Oczywiscie na tej tabelce widnieja \"widelki\", wiec nie zawsze zaczynalo \"dziac sie\" dokladnie po ukonczeniu podanego tygodnia, ale zawsze skoki rozwojowe, marudzenie, nabywanie nowych umiejetnosci miescilo sie w tych widelkach. I mimo, ze o tym czytalam, bylam gotowa, reagowalam spokojnie i podejmowalam proby ukojenia malutkiej, to z drugiej strony bylam W SZOKU jak dokladnie sprawdzaja sie te przewidywania. Mimo, ze kazdy z nas jest inny, mimo, ze nasze dzieci rozwijaja sie w swoim tempie, jednak sa jakies zasady, naturalny rytm, ktory tym wszystkim rzadzi. Natura jest niesamowita :)

2017-07-27 22:59

W przypadku skoków rozwojowych warto również zaopatrzyć się w literaturę z zakresu psychologi rozwojowej. Jest kilka ciekawych pozycji np, zbadaj swoje dziecko, gdzie dokładnie tygodniami, miesiącami i latami mamy rozpisane rozwoje dzieci. Polecam to mamą, które mają pierwsze dziecko i nie zawsze wiedzą jakie nowe umiejętności są charakterystyczne dla danego okresu. Jeśli widzimy, że dziecko jest marudne i zmieniło się jego nastawienie mozna sprawdzić czy w tym wieku (danym okresie) może nabyć jakąś nową umiejętność i przekonac się czy to faktycznie skok rozwojowy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna