result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (110 Wątki)

Sen niemowlaka

Data utworzenia : 2017-08-17 09:50 | Ostatni komentarz 2018-01-03 22:38

Maggda

1464 Odsłony
17 Komentarze

Dziewczyny, powiedzcie ile drzemek w ciągu dnia robią/robiły Wasze roczne pociechy? I jak spały w nocy? Moja córcia śpi dwa razy dziennie po 1,5-2 godziny, ale noce bywają różne. Budzi się co 2-3 godziny, albo robi sobie przerwy 0,5-2 godzinne w nocy. Ostatnio usłyszałam teorię żeby przestawić córkę na jedną drzemkę to będzie lepiej spała w nocy. Zastanawiam się, czy ona jeszcze nie jest za mała na jedną drzemkę... Jak to jest u Was? Moja córka wstaje codziennie o 6.20 9.20-11,00 - drzemka 14.30-16.00 - drzemka 21.00 - nocny sen

2017-08-17 16:52

Maggda nie wiem czy moja \"rada\" okaże się pomocna, bo my mieliśmy identyczny problem z synkiem. Najgorsze były te nocne pobudki - nigdy nie wiedzieliśmy dlaczego zdarzało mu się na tak długo wybudzać, ale to był istny koszmar, bo najczęściej takich nocy było kilka z rzędu. Gdy synek miał rok, panował u nas taki sam schemat mniej więcej jak u Ciebie - podobne pory drzemek, przy czym mały w nocy budził się jeszcze na pierś. Z tym przestawieniem dziecka na jedną drzemkę może być różnie, bo wiadomo, im bardziej zmęczony maluch, tym trudniej mu zasnąć i tym gorzej paradoksalnie śpi, więc trzeba znaleźć odpowiedni moment. My spróbowaliśmy, gdy synek miał mniej więcej półtora roku - zimą, gdy dni są troszkę mniej atrakcyjne, spacery bardziej monotonne i krótsze, a w związku z tym maluch ma trochę mniej bodźców do przetworzenia. Trochę nam to pomogło w nocnym spaniu (ale zbiegło się to także później z odstawieniem od piersi i podawaniem bardziej sycącego mleka modyfikowanego przed snem). Na pewno też wydłużyło to popołudniowe drzemi z 1,5 godziny do tak mniej więcej trzech - zwykle kładłam synka przed 13:00 i spał wówczas do około 15:30 /16:00. Sama wówczas też kładłam się na godzinną drzemkę, aby nieco odpocząć ;) Niestety nasz synek nie należał do tych dzieci, które spią dużo i mocno - całe noce bez pobudki zaczął przesypiać dopiero kilka miesięcy (dwa lub trzy) przed ukończeniem dwóch lat.