Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Kosz na pieluchy

Data utworzenia : 2017-08-24 14:06 | Ostatni komentarz 2020-08-16 20:15

izapodg

5351 Odsłony
101 Komentarze

Drogie Mamy! Pytanie kieruję głównie do Mam mieszkających w bloku ;) Powiedzcie mi czy któraś z Was kupowała specjalny kosz na pieluchy? Jak \"utylizowałyście\" brudne pieluchy? Chodzi mi o to, że wrzucanie ich do zwykłego kosza raczej odpada, żeby \"zapaszek\" nie roznosił się po całym mieszkaniu. Jest jeszcze taka opcja, że wyrzucamy do zwykłego kosza i śmieci wynosimy 2x dziennie (albo i więcej), tyle że ja mieszkam na 3 piętrze bez windy i bieganie po schodach kilka razy dziennie będzie troszkę męczące. Czy specjalne kosze na pieluchy, np. Angel Care z wymiennymi wkładami się sprawdzają? To trochę spory wydatek, do tego wkłady też nie są najtańsze, ale może nie są to zmarnowane pieniądze? PS. Do założenia wątku zainspirowali mnie sąsiedzi z piętra niżej, którzy często wystawiają wieczorem worek ze śmieciami przed drzwi, a kiedy ja rano wychodzę z mieszkania na klatce unosi się mocna, specyficzna woń brudnych pieluszek :)

2017-08-25 12:06

Też wydaje mi się że pakowanie zużytej pieluszki do jednorazowego woreczka powinno wystarczyć. Potem do kosza na śmieci, a wieczorem wynieść śmieci do kontenera i powinno być w porządku. Możesz właśnie spróbować ze zwykłymi woreczkami jednorazowymi, które zawsze zostają po zakupach lub ze specjalnymi woreczkami na zużyte pieluszki, które dodatkowo pochłaniają zapachy. Sama zobaczysz jak sprawdzi Ci się taki system. Specjalny kosz na pieluszki zawsze możesz dokupić jeśli stwierdzisz że jest taka potrzeba. Zależy też gdzie będziesz przewijać maluszka. Jeśli np masz w łazience miejsce na szafkę z przewijakiem to super. Wówczas obok można postawić kosz na śmieci, bądź specjalny na pieluszki. Jeśli będziesz miała przewijak w pokoju lub w sypialni to wówczas lepiej od razu pieluszką dać do woreczka i wynieść do kosza na śmieci pod zlew lub do łazienki. Jakoś postawienie kosza na pieluszki w pokoju lub w sypialni zupełnie do mnie nie przemawia.

2017-08-25 03:29

Myślałam właśnie o pakowanie oddzielnie w woreczki i wtedy wyrzycanie do kosza. Na pewno nie będę robić takiej \"niespodzianki\" mieszkańcom bloku jaką co jakiś czas serwują sąsiedzi z dołu i będę męża wieczorami wysyłać z workiem do kontenera :) wizja tony śmieci mnie trochę przeraża...

2017-08-24 21:24

Ja na chwilę obecna mam kupione takie torebki na zużyte pieluchy ( w rossmanie kupiłam), ale zobaczymy jak to się będzie sprawdzało. Wymyśliłam, że przydadzą mi się też na spacery i ewentualne wizyty u znajomych.

2017-08-24 19:24

My sprawę rozwiązaliśmy w taki sposób, że zużytą pieluchę wrzucamy do takiej torebki jaką dają w hipermarkecie do pakowania zakupów albo mniejszej jak np. na dziale z pieczywem, zawiązujemy i do kosza na śmieci. Nic nam nie śmierdzi i odbywa się to bezkosztowo :) A odkąd pojawił się Mały to ilość śmieci się zwiększyła i w efekcie wyrzucane są codziennie i w domu nie pojawia się nieprzyjemny zapach. W sklepach widziałam worki na pieluszki, które pochłaniają zapach - można spróbować. Specjalny kosz moim zdaniem to chyba zbyteczny bo to przekładanie śmieci z jednego kosza do drugiego. No i ja bym się niekomfortowo czuła z myślą, że Mały śpi w pokoju z tymi zużytymi pieluchami.

2017-08-24 19:04

Iza, gdy urodził się Miki mieszkaliśmy na piątym pietrze w bloku, ale mieliśmy windę ;) Mieliśmy także specjalny kosz na brudne pieluszki (niestety nie jestem sobie teraz w stanie przypomnieć jakiej marki), który trzymaliśmy w sypialni obok przewijaczka. Trzymaliśmy to dużo powiedziane, bo on tam stał może dosłownie 3 dni :D Totalnie nam się nie sprawdził. Maluch w tym czasie potrafił zabrudzić naprawdę sporo pieluszek, a my jakoś źle się czuliśmy z myślą, że w pokoju w pojemniku jest pieluszka z kupką i np. dwie pieluszki z siusiu, więc co robiliśmy? Wrzucaliśmy pieluszki do pojemnika na czas przewijania małego, a potem wyciągaliśmy je i wrzucaliśmy do pojemnika pod zlewem. Po tych trzech dniach uznaliśmy, że to w ogóle nie ma sensu i zaczęliśmy wyrzucać pieluszki po prostu do \"zwykłego\" kosza w kuchni. Mieliśmy jeszcze okres przejściowy, w którym te pieluszki do kuchni wyrzucaliśmy w Paklankach (woreczkach zapachowych) właśnie z obawy przed zapachem, ale potem także uznaliśmy to za zbyteczne. W mieszkaniu nie pojawił się zapaszek, ale śmieci wyrzucaliśmy codziennie. Teraz także nie kupiliśmy osobnego pojemniczka na pieluszki, tylko teraz mamy pieska i wieczorem i tak zwykle idąc z nim na spacer zabieramy śmieci po całym dniu z kuchni (wiadomo, teraz doszła segregacja odpadów, więc łatwiej wynosi się codziennie mały woreczek tych \"mokrych\").

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna