result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (109 Wątki)

Leżaczek bujaczek huśtawka

Data utworzenia : 2017-09-10 10:55 | Ostatni komentarz 2020-09-20 22:14

anka_01

1197 Odsłony
45 Komentarze

Zastanawiam się nad kupnem leżaczka bujaczka takiego który sam buja, ma któraś z was może? Jakie są wasze opinie na ten temat? Dzieci chętnie w tym leżą czy raczej nie chcą. Moja ma za niedługo 4 miesiące i czasem lubi być wzięta na rece i obserwować co robimy, myślę że jakby miała leżaczek to by w nim leżała i lepiej nas widziała niż leżąc na macie np. Ale pewności nie mam i chcialam was zapytać czy macie jakieś doświadczenia na ten temat?

2017-09-10 20:21

Ja dostałam fisher price po córeczce koleżanki taki z wibracjami i ona bardzo go sobie chwaliła, ale słyszałam, że nie każde dziecko chce w leżaczku siedzieć. Moja chrześnica bardzo go lubiła, ale to wszystko zależy od Maluszka. Ja go chciałam mieć żeby Mała z innej perspektywy patrzyła na świat, ale jak to się u nas sprawdzi to się zobaczy :) Takie coś mamy: https://www.ceneo.pl/43521372;pla?se=GbURRsztAQDkTXuqN1tW0KU3m_HZ5_bB&gclid=Cj0KCQjwxdPNBRDmARIsAAw-TUn4votfghOWgUr4fvZ1-Ew4dhVOYw-81V_-nl-rGsgRTO6JiXHKx6AaAovDEALw_wcB#tab=click

2017-09-10 20:20

Ja miałam leżaczek Fisher Price. Bardzo się u mnie sprawdził w sytuacjach, gdy byłam sama a musiałam coś ugotować, czy zrobić coś na już. Wtedy wkładałam na chwilę córkę do leżaczka, ona obserwowała co robię, ja widziałam ją i byłam spokojniejsza. Ogólnie przez fizjoterapeutów leżaczki nie są polecane, chyba że na krótko. A leżaczki wibrujące powodują napięcie mięśniowe u niemowlaków. Ale jeśli dziecko nie będzie w nim ciągle leżało, spało, to polecam:)

2017-09-10 18:47

Moja siostra miała przy dzieciach i bardzo sobie chwalila. Oczywiście dziecko nie spędza w nim godzin, a raczej parę minut jak np. mama jest zajęta, a chce żeby dziecko ją widziało. Siostrze przydawal się jak robiła coś w kuchni i potrzebowała chwili. Dzieciaki machajac nóżkami bujaly się i miały z tego ogromną frajdę. Kupiła kiedy synek miał około 5-6 miesięcy i tak jak pisałam używała sporadycznie chcąc coś zrobić głownie w kuchni mając na oku maluchy :)

2017-09-10 15:46

Niestety pozycja w leżaczku nie jest dobra dla kręgosłupa dziecka, także jeśli już jest używany (choć osobiście nie planuję takiego zakupu) to z pewnością dziecko nie powinno przebywać w nim zbyt długo. Poza tym spotkałam się z opinią ekspertów, że przebywając w takim \'zawieszonym\' bujającym się leżaczku, dziecko czuje brak stabilności i cały czas ma nadmiernie napięte mięśnie (mając poczucie braku bezpieczeństwa, podparcia i czując jakby \'spadało\'). Także osobiście nie polecam.

2017-09-10 11:30

Ja mam taki Bright Starts InGenuity, dostaliśmy go w prezencie, ma kilka prędkości bujania. Czasem sprawdza się jak jestem sama w domu a chce się wykąpać albo coś ugotować. Na dłużej Małego tam nie wsadzam, bo podobno nie jest to za dobre by dziecko siedziało w takiej pozycji przez większą ilość czasu. Chociaż na moje oko kształt ms dobry, taka kołyska. Jest to jakieś urozmaicenie dla dziecka zamiast maty czy leżenia w łóżeczku, gdy ja jestem zajęta. A nasz Olek też lubi obserwować co się wokół dzieje, z tego ma dobry widok:)