Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Kompletowanie ubranek dla zimowych maluchów

Data utworzenia : 2017-10-03 10:30 | Ostatni komentarz 2019-12-09 21:59

madziad25

3005 Odsłony
68 Komentarze

Hej mam pytanie odnośnie kompletowania wyprawki (ubranek) dla mojego synka który ma się urodzić na przełomie grudnia i stycznia. Jakie ubranka polecacie na zimę i które używałyście najczęściej? Pytam bo to mój pierwszy maluszek i nie chciałabym zakupić ich za dużo lub tych niepotrzebnych.

2017-10-03 11:20

Hej :) Ja jestem wielką fanką pajacyków (takich ze stópkami, rozpinanych z przodu po całej długości). Bardzo łatwo się je zakłada i ściąga, w razie gdy trzeba dziecko przebrać, a równie szybko i sprawnie można dzidziusia przewinąć, także polecam. Zimą, jeśli masz chłodniejsze mieszkanie, może pod spód ubrać body z krótkim rękawkiem, a na stópki skarpetki. Ja zakładam i zakładałam pierwszemu synkowi tylko pajacyk (zależy jeszcze od materiału, z którego jest on wykonany). Gdy szliśmy na spacerek, zakładałam rozpinaną na zamek bluzę na pajacyk i skarpetki, a następnie kombinezonik. To wystarczało, bo w wózeczku jest jeszcze dodatkowo śpiworek / kocyk i osłonka. Oczywiście na dwór obowiązkowo czapa ciepła, szalik lub chustka i opcjonalnie rękawiczki, bo takiemu maleństwu rączki można przykryć kocykiem i osłonić przydługim rękawkiem kombinezoniku ;) Jeśli chodzi o body, to na początek koniecznie kup te zapinane kopertowo - ubrać body przez głowę noworodkowi to niezłe wyzwanie ;) I znowu w zależności od tego czy masz ciepłe mieszkanko, zainwestuj albo w więcej takich z dlugim rękawem, jeśli możesz ubrać bobaska tylko w body i np. półśpiochy, albo też pół na pół dlugi i krótki rękaw, jeśli masz raczej chłodniej i chciałabyś ubrać body pod pajacyk lub pod jakąś bluzeczkę. Przyznam szczerze, że ten drugi wariant u mnie występował zimą tak rzadko, że prawie nie pamiętam... Poza tym niemowlę często jest na rączkach lub w rożku, albo przykryte kocykiem, więc nie musi być tak cieplutko ubrane moim zdaniem :) Dla mnei obecnie hitem są półśpiochy - takie fajne, ładnie zaprojektowane spodenki na dzieci na szerokim \"stanie\", aby nie uciskały w brzuszek. Dużo łatwiej się je ubiera i zdejmuje niż śpiochy i modnie wyglądają ;) Teraz świetnie sprawdzają się u mojego prawie miesięcznego synka, bo nie \"grzeją\" mu dodatkowo brzuszka i plecków, ale zimą może Ci się przydać także kilka par zwykłych śpioszków na chłodne dni, aby właśnie plecki i klatkę piersiową dodatkowo osłonić. Na początek chyba tyle wystarczy: body, pajacyki, śpioszki i półśpioszki, kombinezon + oprawa na spacery, ze dwie cieplejsze bluzy na suwak i dwie lżejsze. Potem sama zobaczysz, które ciuszki lubisz najbardziej (i jaka jest pogoda) i dokupisz sobie takie, której najbardziej odpowiadają Tobie i maluszkowi. Polecam zakupy przez Internet - wygodnie i bardzo często dużo taniej :) Przyda się także śpiworek do wózka i fotelika samochodowego (lub grubszy pajacyk do auta, np. taka owieczka), bo w aucie nie można przewozić dziecka w kombinezonie, kilka kocyków, polecam także otulacz :)

2017-10-03 11:15

@Madziad25 tutaj piszę więcej o śpiworku do wózka/fotelika, który Ci serdecznie polecam! https://canpolbabies.com/pl/forum/?f=11&t=298&p=1

2017-10-03 11:13

Ja akurat też gromadzilam wyprawkę jesienno-zimowa, więc powiem co wiem: - na początek każdy poleca mi spioszki, że są najwygodniejsze - body z długim rękawem - mam ze 3 pary welurowych spodenek i ze 4 pary welurowych polspiochow, bo wydają mi się cieplejsze - u mnie w mieszkaniu jest ciepło i żeby malucha nie przegrzewac pod spioszki będę nakladala body z krotkim rękawem - bluzy przy maluchu to sredni pomysl wg mnie, szczególnie te z kapturem (taki maluszek leży i kaptur mu przeszkadza); bluza ewentualnie pod kombinezon na wyjscie - kombinezon zimowy 1 częściowy (zabudowane rączki i nóżki, więc nie potrzeba rękawiczek i bucikow) - ja kupiłam również kombinezony \"misie\", ale one są bardzoej jesienne niż zimowe, więc u Ciebie sprawdzą się na wiosnę - czapeczki, skarpetki, rajstopki - u mnie w wózku jest dołączony spiworek, wiec ja tylko dokupilam welniany kocyk żeby położyć pod spód pid leżącego maluszka - do spania kupilam spiworki, ale mam też różne kocyki Nie kupuj na razie za dużo rozmiaru 56, zainwestuj w 62, bo nie wiadomo czy dzieciątko będzie duże czy malutkie. U mnie okazuje się pod koniec ciąży (2 dni do terminu), że będzie to kruszynka, więc 56 dopiero dokupilam. Cała jesienno- zimowa wyprawka nie kosztowała mnie dużo, bo większość rzeczy kupiłam używanych w ciuchu

2017-10-03 10:56

przyda ci się śpiworek do wózka taki dobrze ocieplany. Warto też mieć kombinezonik, żeby maluszek był ubrany w jeden cały strój, żeby nie podciągały się i nie wiało. W pomieszczeniu jak jest to też warto wybierać pajace lub śpiochy do spania, pod pajaca bodziak i skarpeteczki bo dziecku stópki bardzo marzną. Spodnie raczej też takie na szelkach, a pod to body lub koszulka i na wierzch bluza lub sweterek, wtedy nic nie podjeżdża i nie wieje. Na wyjście warto też mieć czapkę. Nie polecam takich wiązanych, bo uciskają szyjkę. Raczej zwykła naciągana. I rękawiczki żeby w rączki było ciepło.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna