Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (179 Wątki)

Rurki windi - korzystałyście, polecacie?

Data utworzenia : 2017-10-12 14:42 | Ostatni komentarz 2022-08-19 14:02

Konto usunięte

26536 Odsłony
31 Komentarze

Dziewczyny, mój maluch (6 tygodni) ma mały problem z bączkami i kupką. Nie są to moim zdaniem kolki, tylko takie trudności z oddawaniem gazów. Ileż on się biedny namęczy, aby zrobić kupkę... Przez to często budzi się w ciągu dnia, gdy śpi w swoim łóżeczku - ewidentnie odczuwa dyskomfort. Kupkę robi jedną, max dwie na dzień, ale pediatra mówi, że wszystko jest ok. Podaję mu probiotyki na ten dyskomfort (Dicoflor), ale wczoraj położna zaleciła Kateter rektalny WINDI. Kupiłam jedno opakowanie i nawet raz spróbowałam użyć, ale nic się nie zadziało. Być może problemy nie są na tyle duże, aby gazy odeszły po zastosowaniu, a może źle lub w nieodpowiedniej chwili użyłam \"rurki\" - nie do końca wiem. Pytanie czy któraś z Was korzystała z tego wynalazku?

2022-08-19 14:02

nie korzystałam 

2018-10-04 22:27

Ja zgadzam się z Silver żeby nie podawać nic pierś sama aż do rozszerzania diety A jeśli chodzi o kupkę to u malucha karmionego piersią do 14 dni może jej nie być o ile maluch zachowuje się jak zwykle oczywiście też bardziej jestem za naturalnymi metodami czyli masażem brzuszka zaczynając od góry kończąc w dole brzucha koliste ruchy kończąc na lewym bioderku malucha można też przy masażu podkurczyc nóżki albo właśnie rowerek robić oraz kłaść dużo na brzuszku dla malucha to dobra opcja bo ćwiczy mięśnie też.

2018-10-04 22:24

ewcia zgadzam się z Aiisą, nie podawaj Alankowi żadnych herbatek już szczególnie te z kopru włoskiego. Z wodą również bym się wstrzymała, jak dla mnie nie ma takiej potrzeby przy problemach z kupką. Spróbowałabym innych metod jak masaż brzuszka, jak najczęstsze kładzenie na brzuszku, robienie rowerka jeśli rzeczywiście boli go brzuch.

2018-10-04 17:20

Ewcia koper włoski jest genotoksyczny i rakotworczy dla takiego malucha nie wolno podawać go dzieciom poniżej 4 roku życia i dlatego też nie powinny go pić kobiety karmiące piersią i w ciąży. Za duże stężenie jest estragolu zawartego w ziarnach kopru jak i w herbatkach z kopru dla takiego malucha

2018-10-04 12:47

Aiisa no właśnie to co piszesz tez duzo osób mi to mówi , dlatego zdziwiłam sie jak polozna mówiła zebym ja pila rumianek jak synka boli brzuszek i duzo steka i ze synkowi tez czasem mige moge podac herbatke rumiankowa lub koperkowa , wiec faktycznie lepiej nie bede podawała nic prucz piersi jedynie czasem dam mu wode przegotowana.

2018-10-03 21:41

Ewciaos generalnie nie powinno się podawać maluchowi nic prócz piersi jeśli jest na piersi do 6 miesiąca po 6 miesiącu dopiero rozszerzenie diety Jeśli mam doradzić to jeśli trzeba maluchowi więcej picia tak zwanego to możesz po prostu po 2 min karmienia zmienić pierś wtedy maluch więcej się napoje tego mleka które zaspokaja pragnienie. Warto też pamiętać że dziecko karmione piersią sama może nie robić kupki nawet do 14 dni o ile nie zachowuje się inaczej niż zwykle czyli nie boli brzuszek nie krzyczy cały czas itd. Układ pokarmowy maluszka nie jest gotowy na herbatki A podanie wody to już rozszerzenie diety dlatego maluchowi nic się nie podaje chyba że za konsultacja z pediatra np jakieś leki dla malucha jeśli jest potrzeba czasem w ekstremalnych przypadkach można podać trochę wody ale to 5 ml max 10 ml ale żadnych herbatek soczkow koperkow wloskich i innych

2018-10-03 16:47

Aiisa jesli chodzi o sprawy termometrem czy ta rurka to nic z tych rzeczy nie uzywam a podalam rumianek dwa razy synkow bo polozna mi tak doradzila a sama nie wiem czy to dobre bo niektórzy mowia ze sie nje nie powinno dawac nic jak dziecko jest karmione piersia i sama nie wiem czy dobrze robie.

2018-09-30 21:56

Ewcia takiemu maluszkowi nie powinno się podawać nic oprócz mleka z piersi czy mm. Najlepiej masować maluszkowi brzuszek aby pomóc można też podkurczyc nóżki. Tych rurek nie powinno się używać zbyt często aby nie rozleniwic jelit od pracy. Maluch musi się sam nauczyć robić kupkę na początku może być tak że maluch się pręży bo sobie pomaga w taki sposób można mu pomóc właśnie masażem kolistymi ruchami zaczynając od góry brzucha kończąc w dole brzucha na lewym bioderku maluszka w czasie takiego masażu można podkurczyc nóżki to naturalna pomoc dla maluszka czy w problemach z brzuszkiem czy z gazami albo właśnie w problemach z wyproznieniem się u malucha

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna