Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Rurki windi - korzystałyście, polecacie?

Data utworzenia : 2017-10-12 14:42 | Ostatni komentarz 2022-08-19 14:02

Konto usunięte

27057 Odsłony
31 Komentarze

Dziewczyny, mój maluch (6 tygodni) ma mały problem z bączkami i kupką. Nie są to moim zdaniem kolki, tylko takie trudności z oddawaniem gazów. Ileż on się biedny namęczy, aby zrobić kupkę... Przez to często budzi się w ciągu dnia, gdy śpi w swoim łóżeczku - ewidentnie odczuwa dyskomfort. Kupkę robi jedną, max dwie na dzień, ale pediatra mówi, że wszystko jest ok. Podaję mu probiotyki na ten dyskomfort (Dicoflor), ale wczoraj położna zaleciła Kateter rektalny WINDI. Kupiłam jedno opakowanie i nawet raz spróbowałam użyć, ale nic się nie zadziało. Być może problemy nie są na tyle duże, aby gazy odeszły po zastosowaniu, a może źle lub w nieodpowiedniej chwili użyłam \"rurki\" - nie do końca wiem. Pytanie czy któraś z Was korzystała z tego wynalazku?

2017-10-13 17:10

Też mam te rurki w domu i podobnie jak u Ciebie - próbowałam raz i nie było efekty, za to znajomi często korzystali I działało. U nas na gazy pomógł espumisan, jest okej bo w całości usuwa się z organizmu. Tak naprawdę to potrzeba czasu, aż dziecko nauczy się pracować brzuszkiem i mięśniami odbytu, bo póki co nie wie jak efektywnie wydalać. Przechodzilysmy to, na szczęście wszystko z czasem mija:)

2017-10-13 11:46

Dziewczyny, dziękuję za rady! Jeśli chodzi o kropelki, to nazwa zanotowana - mam rodzinę w Niemczech, więc mogę ich poprosić o pomoc - ale na razie będę jeszcze próbowała bardziej naturalnie, bo to nie są jakieś ogromne kolki, przez które nie śpimy pół nocy, a maluszek strasznie się męczy. Nie, to bardziej taki dyskomfort i synek jest po prostu bardziej \"potrzebujący\" - wymaga przytulenia, pośpiewania kołysanek , bliskości. Martwi mnie tylko to, że jego ten brzuszek budzi, przez co nie może sobie wypocząć. Zostanę na razie przy probiotykach, bo pediatrzy twierdzą, że to najbardziej naturalny wybór (to nie są leki). Jeśli chodzi o masażyki, to oczywiście masuję synkowi brzuszek, także często go na nim układam, a także jeszcze się kangurujemy, co oznacza, że malutki śpi na brzuszku na moim brzuszku (dodatkowo ma mały masaż dzięki temu i ciepełko na brzusiu). Wczoraj użyłam tych rurek jeszcze dwa razy i dalej nic, więc chyba schowam je do szałki na jakieś gorsze czasy - może się przydadzą, ale oby nie. Kupiliśmy też wczoraj z mężem taki termoforek dla bobasków MR B http://www.sposobnakolke.pl/, na pewno go znacie. Jesteśmy, ja i mój synek, nim zachwyceni, szczególnie jeśli chodzi o wzornictwo. Maluszek właśnie z nim śpi - jest taki milusi i kojący, ale zobaczymy czy i na problemy z brzusiem coś pomoże. Dotychczas stosowałam po prostu ciepłe pieluszki, ale ich prasowanie nie było szybkim i sprawnym rozwiązaniem, szczególnie gdy byłam sama w domu. \"Pieczenie\" termoforka z pestek wiśni też nie należy do najszybszych, a ten termoforek dosłownie w ciągu minuty jest gotowy do użycia.

2017-10-13 08:03

Ja również polecam sab simolex. Nie uzależnia i pomaga ale nie idzie dostać na polskim rynku tylko niemieckim więc dobrze mieć jakiegoś znajomego w Niemczech lub który tam jeździ zawsze może wysłać pocztą bądź przywiez. A jak się nie ma możliwości zakupu to możesz również dawać maluszka na brzuszek często, u nas to się sprawdzalo zawsze. Mąka się nie meczyla i kupki i baczki robila bo wiem że espumisam nic nie pomaga. Jeszcze lepiej robila pamiętam jak dawalam jej wodę przegotowana do picia. Wodę można podawać już od urodzenia spokojnie, nie szoodzi a nie raz dziecio nie jest głodne tylko po prostu chce mu się pić jeśli ktoś ma obawy z podawaniem. Mała jak dostała wodę to też zauważyłam że jakoś lepiej sobie radziła z kupkami nie wiem jaki to miało wpływ ale tak było :p zresztą takie maluszki nie powinny mieć większych problemów z kupka bo jest ona \"wodnista\" inaczej jakby już były na stalycg pokarmach. Więc podejrzewam że dziecko po prostu oddaje z siebie takie dźwięki jak \"cisnie\", to nomalne i dziecko się nie meczy a po prostu tak mu lepiej idzie jak trochę posteka przy tym :D moja też było wiadomo kiedy robi bo zawsze cisla

2017-10-12 21:36

Polecał nam je bardzo mąż kuzynki, to jest jedyna rada jaką od niego dostaliśmy, więc musiały u nich się bardzo sprawdzić. Bardzo je chwalił, a ich córeczka miała straszne problemy z brzuszkiem. Mówił, że jak tylko cos się zacznie dziać to najlepiej od razu je kupić. Ja ich na razie nie będę kupowała, ale dobrze wiedzieć, że coś takiego jest.

2017-10-12 21:11

Ja tego nie stosowalam u moich dzieci ,raczej balabym sie tego uzyc ze zrobie dziecku jakąs krzywde. Widzialam kiedys na youtube o tym filmik i jedna z mam wypowiadala sie ze to bardzo pomoglo jej dziecku, ze na poczatku te rurki wywalala a pozniej parzyla i uzywala kilka razy. Pamietam ze ta mama opowiadala ze dosc czesto ich uzywala az w koncu zaczela ograniczac uzywanie tego by dziecko zaczelo radzic samodIelnieJa bym poszukala jakiegos bardIej naturalnego rozwiazania.moze masaz brzuszka tylko taki odpowiedni na takie dolegliwosci,albo ukladanie czesciej na brzuszku,badz herbatki na takie problemy.

2017-10-12 20:58

ja tez nie korzystałam z tego wynalzaku kiedyś czytałam o tym tylko ale może po pierwszym razie niedziała tak samo jak masz z lekami nie działa od razu

2017-10-12 16:52

Olu nie korzystaliśmy z takiego wynalazku, ale mieliśmy podobny problem. U nas nie było też kolek, ale problem z kupką i gazami przez to, że jak mały pił to nałykał się powietrza i zaś go męczyło. Zanim się wypróżnił to była męka... Koleżanka mi poradziła kupić niemieckie krople Sab Simplex. One są chyba ma kolkę, ale nam bardzo pomogły. Zanim mały zrobił kupkę był płacz i prężenie się przez dwie godziny... Gdy kupiliśmy te krople to podwalismy je z mlekiem i po 15 minutach były bączki i kupka bez wysiłku. Używaliśmy ich z tydzień, góra dwa. I później odstawiliśmy je bo już było w porządku. W aptece ich chyba nie znajdziesz, bo słyszałam coś ze w Polsce nie są dopuszczone do sprzedaży. Ja je kupiłam w niemieckim sklepie, płaciłam za buteleczkę coś około 50zł. Gdybyś się pokusiła na ich kupno, to na ulotce napisane jest żeby podawać 15 kropelek do każdej butli (chyba, dokładnie nie pamiętam a nie mam ulotki przed oczami), ale czytałam, że nie są one do końca dobre w takiej ilości dla maluszka i podwalismy po 6-7 kropelek, dopiero jak widzieliśmy że zaczyna dziać się źle. To po 15 minutach już byl spokoj. Ja je polecam, nam bardzo pomogły na problemy z kupką. :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna