Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Problem z fotelikiem samochodowym

Data utworzenia : 2017-11-01 12:26 | Ostatni komentarz 2019-08-26 21:48

Konto usunięte

3125 Odsłony
86 Komentarze

Dziewczyny mamy taki problem, bo nie wiemy gdzie zamontować fotelik. Wcześniej myślałam, że zrobimy to z przodu (widziałam to w wielu autach), ale podczas warsztatów o bezpieczeństwie dzieci ratownik odradzał nam przód, bo podobno to bardzo dekoncentruje podczas jazdy, bo zerkamy, coś podajemy maluszkowi... Tak samo nie polecał montować go za kierowcą, bo ja zatrzymamy się na drodze, to dziecko mamy od strony drogi co też nie jest bezpieczne przy wyjmowaniu dziecka. Zostaje tył za pasażerem, ale jakoś to tak daleko mi się wydaje i nie będę wiedziała co się u Małej dzieje :( Wiem, że są lusterka, które można zamontować na fotelu i możemy zerkać na dziecko - ma może to któraś z Was? Warto je kupić? A i mam jeszcze pytanie o jeżdżenie z dzieckiem z tyłu, ja raczej większość czasu będę tylko z nią sama jeździła, ale jeśli jedziemy w trójkę to siadać z nią? Boję się, że się do tego przyzwyczai i będzie problem jak będziemy jechały we dwie. Mój mąż nie wie gdzie bazę montować i sam mi kilka razy kazał Was o to wszytsko zapytać :)

2019-08-26 21:48

Aneczka wielkie dzieki, bo nie wiedzialam a z znjomych kazdy mowil inaczej i juz sama nie wiedzialam. ;-). Juz teraz wiem;-) Dzieki;-) a co do fotelikow wiadomo w przodzie jest niebezpiecznie ale ja jak jezdze sama z dziecmi samochodem to synka 11mc mam w przodzie, jeszcze w nosidelku, a synek 5,5lat siedzi z tylu od strony pasazera a jak jest maz to starszy synek siedzi z przodu a mlodszy z tylu se mna.

2019-08-21 14:54

My mamy lusterko i się sprawdza. Co do fotelika to my mamy na isofix i jest montowany na tyle. Na przodzie to tylko gdy dziecko jest starsze.

2019-08-20 22:07

Ewcia tu masz wszystko opisane co do przepisów przewozenia dzieci w fotelikach i na podkładkach https://www.rodzice.pl/przewozenie-dzieci-w-samochodzie/

2019-08-20 21:40

Skoro juz mowa o fotelikach to moze ktos mi powie od jakiego wzrostu, wieku itd..mozna jezdzic na podkladce,?@)

2019-08-20 12:43

Moja córeczka narazie jezdzi w nosidełku. Zawsze jest na siedzeniu tylnim za pasażerem. Jak jedziemy we 3 to ja zawsze siedze z tyłu. Miejsce za pasażerem jest najbezpieczniejsze dla dziecka.

Konto usunięte

2019-08-19 17:18

Nasza córka ma 3 miesiące. Kiedy jedziemy we trójkę zawsze ja siedzę z tyłu i wtedy czuję się bezpiecznie jak widzę ją. Kłopotem jest kiedy ja kieruję, a jedziemy we dwie wtedy nie wiem co z tyłu się dzieje jak śpi to super ale jak się obudzi i płacze to wtedy niepewność co się tam dzieje. Planujemy właśnie zakup lusterka.

2018-10-02 20:52

Z przodu nie da rady bo ma fotelik na isofix. Jezdzi w Cybex Sirona, na razie jeszcze tylem, bo nie przekroczyla tych magicznych 18kg - i mam nadzieje ze jeszcze z rok da rade. (Teraz wazy ok. 16/17kg) Jedyne co ewentualnie wchodziloby w gre to wpiecie fotelika-lupiny (0-13kg) pasami z przodu; ale to tez nie jest rozwiazanie ktore uwazalabym za bezpieczne i pozadane. Fotelik wybralismy, dzieki doradztwu w sklepie, Maxi Cosi Pebble Plus i baza 2way fix - mimo ze moj maz zupelnie nie jest przekonany do firmy Maxi Cosi; ale jak zobaczyl w akcji, porownalismy do Evoluny na ktora bylismy nastawieni.... okazalo sie ze maxicosi to jednak spoko opcja.

2018-10-02 14:59

Michu, a Klara z przodu tyłem? Jest w ogóle taka opcja? Choć nie, chyba nie bo ona już duża jest i wszystkie foteliki są chyba przodem do kierunku. Jaki kupiliście?

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna