Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Nadmiernie ssanie kciuka u niemowlaka

Data utworzenia : 2017-12-04 22:32 | Ostatni komentarz 2019-09-28 11:38

bebusiaa

4507 Odsłony
22 Komentarze

Drogie Mamy, Moja 3,5 miesieczna corka bardzo \'namietnie\' ssie kciuka od jakiegos czasu. Gdy tylko nie jest zajeta zabawą, gdy jej sie nudzi, gdy chce sie jej spac ciagle pcha kciuka do ust. Co gorsza kciuk ląduje w buzi takze w nocy, kiedy Mala sie przebudzi. Wtedy tak cmoka, ze budzi wszystkich domownikow. Czy znacie jakieś zlote sposoby na pozbycie sie takowego nawyku? Ja staram sie wyciagac corce rece z buzi, kiedy juz mocno sie zlosci podmieniam kciuka na smoka. Pomocy! :(

2017-12-05 21:54

Bebusia musisz być cierpliwa i za każdym razem wyjmować palce z buzi w momencie ssania, aby maluszek nie przyzwyczaił się. Teraz jest na takim etapie rozwoju, że ciekawi ją najbliższe otoczenie w tym także własne palce. U mojej córki było tak samo, ssała palce jak zaczęła nudzić się. Jak tylko zauważyłam natychmiast wyjmowałam jej z buzi.

2017-12-05 18:10

Rozmawiałam dziś o tym z pediatrą i powiedziała, że jak dziecko tak robi to żeby dawać smoka, bo łatwiej jej oduczyć od smoka niż od ssania rączek (zna podobno 30 latków, którzy nadal to robią)

2017-12-05 12:36

Ona ćwiczy odruch ssania, ja dostałam rady, żeby dawać smoka, chociaż mojej Małej przeważnie smok nie lezy, wiec jak tylko zobaczę to jej wyjmuje rączki z buzi. Najpierw myślałam, ze jest głodna, ale po jedzeniu tez tak robi.

2017-12-05 10:33

Dziecko ma taki odruch. Zaczyna się między 3 a 4 miesiącem życia i jest to całkowicie normalne. Z resztą jest już bardzo podobny wątek na ten temat : https://canpolbabies.com/pl/forum/?f=10&t=416

2017-12-05 09:33

Na tym etapie raczej jest to normalne zachowanie, należy obserwować żeby za długo tego nie robiła. Myślę że ma ogromną potrzebę ssania, trochę podobnie jak moj syn tyle że on moją pierś traktuje jak smoczek :) a może przystawiaj mała częściej do piersi? Ja w ten sposób robię, dziecko się uspokaja i zaspokaja potrzebę ssania i bliskości. Smoczek to u nas ostatecznosc, bo czasami wiadomo - nie ma wyjścia...

2017-12-05 08:58

Na tym etapie rozwoju dzieci pchają palce do buzi, naturalna sprawa. Potem wkładaj całe piąstki. W ten sposób poznają swoje ręce. Na noc żeby nie budziła innych może daj smoczek?

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna