Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Ciche dziecko-Mały wiskun :)

Data utworzenia : 2018-07-02 10:18 | Ostatni komentarz 2022-08-19 13:59

Olimama

714 Odsłony
9 Komentarze

Mój synek skończył pół roczku. Do tej pory był naprawdę grzeczny. Płacze tylko gdy jest już mu naprawdę źle, najczęściej przy szczepieniu :P Od jakiś 2-3 tygodni wiszczy.. Jak chce, jeść to w pocie czoła latam byle szybciej bo mały taki alarm robi że o matko, pół miasta słyszy. Jak się bawi też pokrzykuje i piszczy ale to akurat ok. To nie jest płacz tylko wisk, myślę że to początki wymuszania, gdy coś chce nie ma zmiłuj... Nie pamiętam, może parę razy wcześniej jak wisnął to mu szybko podałam to co chciał i tak się teraz nauczył? Czy Wasze maluchy też przez taki etap przechodziły?

2022-08-19 13:59

to jest wymuszanie i zwracanie uwagi na dziecko, też przez to przechodziłam 

2018-07-04 08:27

mój syn też tak piszczal po prostu dziecko odkrylo że może głośniej i myślę że nie ma co w pocie czoła robić coś byle uviszyc bo za niedługo znajdzie schemat aha ja zacznę piszczec głośno to będę miał co chciał bo będą mnie uciszac u nas działało po prostu to że przyszłam i zaczęłam z dzieckiem rozmawiać oczywiście był to monolog przeplatany piskami ale w końcu nauczył się że jeśli coś chce to piszczenie nie przyspieszy robiłam wszystko w takim samym tempie można np wziąć na rączki zainteresować się dzieckiem ale wg mnie nie ma co zwiększać obrotów tylko spokojnie ogólnie dzieci około tego wieku wlansie zaczynają piszczec odkrywają się i są glosniejsze :)

2018-07-02 23:06

Olimama tal tylko juz niestety jest...ze czasem jak dziecko cos chce i zacznie piszczec , co odrazu reagujemy byle by się uspokoilo i o to w ten sposob robimy błąd, poniewaz uczymy dzieci ze wystarczy zeby zapiszczeli lub zareagowali glosnym krzykiem itp..a my odrazu robimy to co chca i one to zalapuja.i na tym koniku jeżdżą..a potem jest coraz gorzej, ale ja mowilam.ze.nie bede.tak.robić a czasem robiłam to dla spokoju bodz spieszylo sie mi i robilam.cos dla synka a jednym slowem bylam posluszna synkwoi i potem było coraz gorzej, tera z doświadczenia po pierwszym synku, mysle ze bede bardziej slina i nie bede reagowala odrazu.na jakiś krzyk mimo wiaodmo dziecko tak wyraża swoje potrzeby bo inaczej nie umie, ale mimo wszystko nie bede reagowac odrazu jak dziecko krzyknie to lepiej nie reagowac od razu lub sie denerwować zeby dziecko nie odczulo.ze tym również wyprowadza nas z równowagi..ale wiadomo.lepiej sie mówi i pisze.niz tak.sie.robi...bo czasem dla spokju odpuszczamy lub robimy cos za dzieci i oni z wygody tak tylko chcą...trzeba od poczatku byc silnym i byc konsekwentnym...wiadomo łatwo nie jest..ale łatwiej będzie.później;-))

2018-07-02 22:23

Olimama No w takim razie sprawdza też, czy jej zachowanie jest dobre, czy złe, jak Ty reagujesz ;] Przyzwyczaj się, bo dzieci często sprawdzają rodzicó, dzięki temu uczą się jak postępować.

2018-07-02 22:19

Kiedy pierwszy raz zaczął się tak zachowywać myślałam, że coś mu jest :) Wystraszyłam się i szybko reagowałam żeby go uciszyć- butla w locie podana, pieluszka w max tempie zmieniona itp :) Może tu trochę błąd zrobiłam bo teraz jak piszczy czy krzyczy byle czego to patrzy na moją reakcję. Czasem jak po prostu zapytam \"co ci jest? Dlaczego tak krzyczysz synek\"? To on patrzy na mnie i się cieszy i zaraz dalej swoje :P Zupełnie jakby chciał sprawdzić na ile może sobie pozwolić a to przecież dopiero półroczne maleństwo :D Zadziwia mnie :)

2018-07-02 13:43

Pierwszy raz spotykam się ze słowem wisk... Chodzi o pisk? Wiszczenie? Piszczenie? Dzieci w pewnym etapie swojego życia coraz mocniej odkrywają siebie, swoje możliwości i zaczynają dokazywać. To całkiem naturalne, że zachowuje sie inaczej, domaga sie swojego, bo tak naprawdę tylko dzieci potrafią bardzo walczyć o swoje i to objawia się takimi wymuszeniami, krzykami, czasami też histerycznym płaczem jak nie osiągną celu..

2018-07-02 13:05

Jest to normalny etap w życiu maluszka. Kiedy coś mu nie pasuje, nie chcę czegoś lub wręcz przeciwnie wyraża to piskiem/ krzykiem. Musisz bardzo uzbroić się w cierpliwość i nie dać się młodemu. Możesz zacząć mówić co mu wolno a czego nie, aby się uczył. Dzieci są bardzo mądre, patrzą na nasze reakcje i działania. Nie poddawaj się i nie pozwalaj mu na wszystko, bo wkrótce zapanuje nad Tobą.

2018-07-02 12:28

Mama przygotuj się na piski z błahego powodu. Zwykle wtedy kiedy coś synkowi się spodoba.jeśli nikomu to bardzo nie przeszkadza to go nie uciszaj. Dziecko jeszcze nie mówi więc w ten sposób wyraża swoje emocje

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna