Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Brak apetytu u niemowlaka

Data utworzenia : 2018-07-12 10:59 | Ostatni komentarz 2018-08-14 22:32

Mama_Gratki

2026 Odsłony
12 Komentarze

Brak apetytu u niemowlaka wątek utworzony: 2018-07-12 10:56 ostatni komentarz: 2018-07-12 10:56 Dziewczyny, kiedyś nawet nie pomyślałam, że niemowlak może nie mieć apetytu. Dopiero jak przekonałam się na własnej skórze i spędziłam godziny na zamartwianiu się i próbowaniu dokarmiać to zgłębiłam trochę temat. Zawsze myślałam, że karmienie dziecka nie jest problemem, ponieważ zaspokajanie głodu to nasza pierwsza potrzeba. A głód odczuwa przecież każdy. Możliwe przyczyny braku apetytu u niemowlaka: - infekcje górnych dróg oddechowych - pleśniawki - zapalenie ucha - ząbkowanie - przegrzanie - infekcje układu moczowego - sytuacje stresowe – powrót mamy do pracy, pobyt w szpitalu, zbyt wiele atrakcji w ciągu dnia, namnożenie bodźców w czasie karmienia Co powinnyśmy zrobić: Brak apetytu może być krótkotrwały – wtedy wystarczy obserwacja maluszka. Jednak kiedy niemowlę nie je przez dłuższy czas – powinniśmy zgłosić się do pediatry. Niezbędne okaże się wykonanie badań laboratoryjnych oraz ogólne badanie dziecka. Pamiętajmy o tym aby niemowlę piło, choć kilka łyków mleka wystarczy aby zapobiec odwodnieniu się dziecka. Czego nie powinnyśmy robić: Karmić dziecka w czasie snu. Wydaje nam się, że to dobry pomysł, jednak może on wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dziecko w czasie snu o wiele szybciej może się zakrztusić co może doprowadzić do nawet zachłystowego zapalenia płuc. Od wczoraj córka je o wiele chętniej. U nas powód braku apetytu okazał się na szczęście mniej poważny niż przypuszczałam. Córka najwyraźniej zestresowała się pobytem w szpitalu. Teraz regeneruje siły w znanym jej otoczeniu z bliskimi osobami oraz ulubionymi zabawkami. A jak było i jest u Was? Doświadczyłyście podobnej sytuacji?

2018-08-14 22:32

Teraz przez te upały dziecko może nie mieć apetytu u mojego syna to jest np przyczyną

2018-08-14 22:26

Mama mój młody miał podawany Actiferol Fe. Rozpuszczałam go w wodzie i bezpośrednio po przygotowaniu dawałam młodemu ważne jest żeby żelazo podawać z witaminą C bo wtedy jest lepiej wchłaniane. Mama mój młody miał badany poziom żelaza bo mało jadł i słabo przybierał na wadze.

2018-08-09 15:20

Justyna jeśli chodzi o mleko i niemowlaka to jednak powinien wypijać te minimalne ilosci przynajmniej. Jednak z wersji niejadka tutaj rezygnuję bo nie o to mi chodziło. Miałam na myśli chwilowy brak apetytu - wyraźnie zmniejszony apetyt w porównaniu ze stanem poprzednim Silver, myślę, że w mleku tez dałiby się rozpuścić. Dlaczego maluch miał kontrolowany poziom żelaza?

2018-08-06 12:35

Dzieci często nie mają apetytu jest z tym związane kilka przyczyn. Dziecko może coś boleć, mieć infekcje która sprawia ból podczas jedzenia, dziecko może być też chore i być na lekach z tego względu też nie będzie chciało jeść. Zwyczajnie dziecko może też być niejadkiem. Do roku czasu nie ma nic na apetyt dla małych dzieci są dopiero od roku.

2018-07-14 14:27

Mama_Gratki nie pamiętam już nazwy tego preparatu ale było to w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie. W taki sposób podawaliśmy naszej córce. Przy mniejszym maluchu pewnie lekarz zaleciłby inny sposób.

2018-07-14 12:41

Dokładnie Silver. Czasem powód może być błahy i niezagrażający zdrowiu, a czasem niestety nie i najlepiej jak ustalimy przyczynę jak najszybciej. Silver, suplementowałaś dziecku żelazo, jaki preparat podawałaś?

2018-07-13 21:29

Mama_Gratki u nas był brak apetytu, córka po pewnym czasie ssała mleczka coraz mniej. Badania ogólne wyszły w normie, mała rozwijała się dobrze. Po jakimś czasie okazało się, że ma duży niedobór żelaza i stąd brak apetytu. Gdyby nie mały przyrost wagi w centylach to pewnie nie martwiłabym się tym zbytnio. Po spożyciu odpowiedniej dawki żelaza powoli wszystko wracało do normy. Nie zawsze przy braku apetytu musi stać jakaś ukryta infekcja, ale warto na samym początku zrobić dziecko podstawowe badania. Czasem po prostu mogą dokuczać ząbki lub zbyt ciepła temperatura powietrza i stąd mniejszy apetyt.

2018-07-13 20:27

A wiele razy nieświadomie mamy karmią przez sen dziecko... warto zagłębić się w ten temat.. A Wam życzymy wiele zdrówka:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna