Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (179 Wątki)

Wizyta u fizjoterapeuty z noworodkiem

Data utworzenia : 2018-08-10 14:28 | Ostatni komentarz 2019-12-10 23:34

mwrzesinska

2045 Odsłony
27 Komentarze

Witam :) Co myślicie o wizycie w gabinecie fizjoterapeutycznym po wyjściu ze szpitala? A może u was fizjoterapeuta prowadzi konsultacje w szpitalu? Oczywiście wyjaśniając : niekiedy lekarze w szpitalach skupiają się na zdrowiu maluszka pod względem narządów wewnętrznych i chorób, jednak ostatnio córeczka mojej koleżanki wypuszczona jako okaz zdrowia miała problem z podkurczonymi nóżkami i rączkami. Okazało się, że ma jedną nóżkę nieznacznie krótszą i spięte mięśnie powodowały przykurcz rączek i nóżek. Oczywiście nie było to jakieś wielkie niedopatrzenie, jednak bardzo szybko udało się to zniwelować. Takie małe rzeczy mają czasem wpływ na rozwój maluszka. Uważacie, że warto się wybrać czy podczas bilansów, wizyt położnych itd ktoś jest w stanie równie dobrze wyłapać takie rzeczy? Trochę przesadzone czy jednak uzasadnione? Przewrażliwienie czy nadopiekuńczość czy po prostu troska i obawa ?

2019-12-10 23:34

Też uważam że jak coś nas niepokoi to warto pójść do fizjoterapeuty i upewnić się 

2019-12-09 23:24

Nie widzę sensu wizyty profilaktycznej. Jeśli coś dziecku dolega trzeba dopytać pediatry lub położnej, albo sami zauważą i skieruja do odpowiedniej osoby. 

Ja kiedyś dopatrzylam się u córki problemów z napięciem i asymetria. Poszłam do poleconej fizjoterapeutki, która powiedziała, że córka jest zdrowa. Jednak później pediatra potwierdził moje obawy. Trafiliśmy do poradni rehabilitacyjnej i musieliśmy ćwiczyć z córką przez trzy miesiące

 

Konto usunięte

2019-09-28 11:24

Uważam, że jeśli coś na s niepokoi to warto udać się do fizjoterapeuty. Jednak z własnego doświaczenia zalecam kilka dni poobserwować Malucha, bo czasem dane zachowanie jest chwilowe np. dziecko się tak ułożyło. Jeśli jednak widzimy coś niepokojącego przez dłuższy czas warto udać się do fizjoterapeuty, często pokazuje wtedy zestaw ćwiczeń i można sobie w domku z Maluszkiem poćwiczyć.

2019-09-26 12:29

Megg zgodzę się z Tobą trzeba obserwować i jak coś się upewniać czy wszystko jest wporzadku czy to u pediatry czy fizjoterapeuty

2019-09-25 23:48

Mój syn (ur w 33tc) nie dostał przy wypisie ze szpitala żadnych zaleceń prócz kontroli w poradni preluksacyjnej. Widziałam że syn ma często zaciśnięte piąstki, ma tendencje do leżenia z główką odwróconą w prawą stronę. Mając doświadczenie z pierwszym dzieckiem przedstawiłam sytuację i poprosiłam pediatrę już na wizycie patronażowej o skierowanie na rehabilitację. Lekarz nie robił problemu z wypisaniem. Byliśmy już na wizycie i lekarz orzekł lekko obnizone napięcie mięśniowe, zwrócił tez uwagę na sposób układania główki. Za kilka dni mamy pierwsze zajęcia rehabilitacyjne. Uważam, że warto obserwować dziecko, że rodzic nie robi nic na wyrost. Lepiej dwa razy sprawdzić niż coś przeoczyć. Dodam że syn ma trzy miesiące, lekarz w poradni rehabilitacyjnej przyznał mi rację że dobrze zrobiłam prosząc o skierowanie, natomiast mogliśmy podziałać jeszcze szybciej bo wcześniaki powinny być rehabilitowane od 2 miesiąca życia.

2019-09-25 22:45

Tez tak myślę. Tak samo pediatra nie jest w stanie wyłapać przykurczy czy wzmożonego lub obniżonego napięcia mięśniowego

2019-09-24 21:49

Mi położna doradziła, żeby umówić się na wizytę u fizjoterapeuty w 4 mcu życia dziecka, niezależnie czy coś nas niepokoi czy nie. Stwierdziła, że ani ona jako położna ani przeciętny pediatra na dość krótkiej wizycie w przychodni nie jest w stanie dobrze ocenić rozwoju ruchowego dziecka.

2019-09-24 21:45

To prawda. Pediatra nie wszystko zauważy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna