Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Alternatywa dla chusty?

Data utworzenia : 2018-10-24 16:36 | Ostatni komentarz 2020-03-19 18:36

Bakaliowa

4050 Odsłony
31 Komentarze

Dziewczyny, potrzebuję porady w sprawie noszenia dzieci. Między moimi jest półtora roku różnicy, Mała ma już prawie miesiąc. Większość czasu spędza przy mnie, same wiecie jak to wygląda przy niemowlaku albo ile roboty może być przy niespełna dwulatku, więc gdy ma się oba przypadki naraz to ręce są pełne roboty. W związku z tym, że obie przydałyby się wolne - szukam pomocy w noszeniu. Wiem, że chusty są chwalone, ale myślałam o czymś co będzie szybsze do ogarnięcia i łatwiejsze w użyciu. Znalazłam chusty typu pouch, tzw kieszonki, które końce mają zszyte. Np. Bebelulu Kangalu. Któraś z Was ma taką i może podzielić się opinią? A może nosidło tego samego typu, kieszonka, w stylu takiej chusty, np Babasling classic. Wiem jakie są opinie o nosidłach dla tak małych dzieci, ale w tym przypadku dziecko nosi się jak w chuście, czyli na leżąco. Któraś z Was ma doświadczenie z takimi wynalazkami?

2018-11-01 20:30

Ja przy drugim dziecku korzystałam z chustonosidła close caboo carrier, mnie przekonało i mogę je z całego serca polecić. Poczytaj sobie tutaj :) https://mamygadzety.pl/nosidlo-close-caboo-dla-niechustowych/

2018-10-26 05:04

Zgadzam sie w 100% z MichuNi. Ja bym dla takiego mslenstwa nie kupowala tego wynalazku i nie nosila \"na kolyske\". Producenci zawsze beda zapewniac ze cos jest super wygodne i bezpieczne, zeby sprzedac produkt. Widzialam dziewczyny z 3-4 mies dziecmi w sztywnych nosidlach i tlumaczyly mi ze jest to ok, bo tak producent zapewnia.. Rozumiem, ze z dwojka masz mase roboty, zero czasu dla siebie i kupe obowiazkow i podziwiam Cie, ze dajesz rade, bo ja przy swoim roczniaku czasem wymiekam ;) ale ja bym wolala zwykla chuste, nawet pasiaka. Mota sie w sumie szybko i jest bardzo wygodnie. U nas od 3 miesiaca chusta krolowala i dawala mi wytchnienie :)

2018-10-25 06:39

Tak, to prawda, ze zwykle poleca sie na poczatek uzywane, choc przy cienkiej chuscie typu pasiak np. z little frog naprawde nie jest to taki wielki problem, one od nowosci sa dosyc miekkie.

2018-10-24 22:59

Chusty ogólnie bardziej są polecane te używane, zwłaszcza na początek, są łatwiejsze w nauce wiązania, są miększe, jak to się mówi są już \'złamane\'. Te zupełnie nowe są takie sztywne i przez to trudne.

2018-10-24 19:03

A ja rownie szczerze Ci odpowiem; Lepiej kupic chuste za 140 zl i dolozyc drugie tyle i dobrze w niej nosic, niz miec chuste \"lepszej jakosci\" ale miec zla technike wiazania. (Albo poszukac na olx chusty lupilu z lidla, mozna znalezc nawet za 50zl - to bardzo porzadna chusta na poczatek, tylko uroda moze nie powala) W Polsce sa dwie szkoly noszenia, ClauWi i AND (Akademia Noszenia Dzieci) i roznia sie troche naukami. W jednej z nich doradcy w okreslonych przypadkach faktycznie ucza rodzicow kolyski. Nie pamietam niestety ktora to byla szkola. Jednak ogolnie w naszym kraju wiekszosc doradcow odradza to motanie, wlasnie przez doswiadczenia mam z Ameryki. Zapewne masz racje, ze jest to kwestia poprawnego ulozenia, tylko skad Mama -tym bardziej bez opieki doradcy - ma wiedziec, jaka pozycja jest prawidlowa? Ogolnie nosidelka nie sa zalecane dla maluchow ktore samodzielnie nie siadaja, ale zdarzaja sie przypadki, ktorych nie da sie obejsc - chocby Mama na wozku, ktora nie ma zwyczajnie mozliwosci dociagac chusty. Albo Mama z problemami z nadgarstkiem, itp, itd. Wtedy doradca dobiera jak najbardziej dopasowane do malucha nosidelko, jedna z opcji jest jesli sie nie myle emeibaby, inna bondolino - maja stosunkowo dobra stabilizacje boczna. Ale nie dam sobie reki uciac. Na poczatek splot skosno-krzyzowy, najlepiej pasy zeby wiedziec ktore pasmo chusty dociagac. Chusta kolkowa rozni sie od klasycznej sposobem wiazania, zwykle to te same chusty, tylko krotsze i z kolkami na jednym koncu. Warte polecenia: Little Frog (outlet!), Luna Dream, Lenny Lamb, Pandabejbi no i wspomniana wyzej Lupilu, ale tylko z drugiej reki.

2018-10-24 18:51

To chyba kwestia dobrego ułożenia dziecka \"na kołyskę\" żeby broda nie dociskała do klatki piersiowej. Ale pewnie bym się bała, skoro zdarzały się takie przypadki. Jeśli chodzi o nosidełka to sama nie trafiłam na rozwiązanie, które jest dobre dla noworodków i niemowląt do ok 6 miesiąca życia, podobno jeszcze nie powinny być w pozycji siedzącej. A co do chusty kółkowej, różni się od klasycznej tylko sposobem wiązania? Ogólnie jest tak samo dobra? Powiem szczerze, że pieniądze które życzą sobie doradcy za wizytę wolę dołożyć do lepszej jakości chusty, dlatego szukam informacji tutaj:) a pierwsza chusta to dla mnie trudny temat, z tego co widziałam to jest mnóstwo rodzajów, spotów itp.

2018-10-24 17:01

W chuście nie nosi się dziecka na leżąco. Pozycja kolyski jest niebezpieczna bo moze utrudniac dziecku oddychanie i byly przypadki ze nieswiadoma mama z takiego poucha wyciagala martwe dziecko. Polecam kontakt z doradca noszenia. Moze doradzi w kwestii noszenia w chuscie, a jesli to u Was nie wchodzi w gre, poszuka dopasowanego do Was rozwiazania. Niewykluczone, ze nawet doradzi jakies dobre dopasowane nosidelko - ale to jest sprawa indywidualna. Moze warto rozwazyc chusts kolkowa? :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna