Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (179 Wątki)

Nadwrażliwość na dotyk

Data utworzenia : 2018-12-29 19:57 | Ostatni komentarz 2019-01-07 21:37

Mama_Gratki

750 Odsłony
10 Komentarze

Dziewczyny, właśnie zauważyłam, że córka (8,5 m-ca) nie chce dotykać włosów, brody Mikołaja, szczotki, męskiej brody, zaciska piąstki i reaguje płaczem. Czytałam już trochę o SI, ale wydaje mi się dziwne to, że wcześniej ciągnęła za włosy, włochate narzuty itd, takiego problemu nie było. Tak jakby nadwrażliwość na dotyk stała się nabyta. Spotkałyście się z czymś takim? Macie jakieś pomysły, sugestie?

2019-01-07 21:37

U nas już przeszło, ot tak, na następny dzień córka dorwała moją grzywkę wiec stawiam na humorki lub na prawdę skok- skoki mnie przerażają bo nie poznaję wtedy swojego dziecka :)

2019-01-07 18:03

Ciężko powiedzieć jaki jest powód. Mój syn ma obecnie trzy lata. I \"od zawsze\" swoje humory. Chodzi mi o to, że jednego dnia uwielbiał jak miałam założone okulary a kolejnego płakał na ich widok. Czasem placze bo ma metke w bluzie, innego razu, że jej nie ma. Dużo czytaliśmy o SI jednak lekarz stwierdził, że taki najzwyczajniej w swiecie jest. Zależy od jego dnia, humoru. Pediatra powiedział nan byśmy akceptowali wybory syna. Jeśli nie ma ochoty dotykać np. choinki to ma do tego prawo.

2018-12-30 16:50

Mysle ze skoro dotykala choinki takze pozniej to raczej nie wskazuje na to by to bylo przyczyna. A moc skoku potrafi naprawde byc ogromna, przekonalam sie o tym na wlasnej skorze... ;) Wiec zycze Ci duzo sily i cierpliwosci. Dacie rade :)

2018-12-30 14:13

Możliwe że to skok ale obserwuj.. może być tak że po prostu Twojej córeczce nie pasuje dotyk kujacych włosów czy brody. Być może że tak powiem jest \"brzydliwa\". Moja Hania ma tak np z warzywami i owocami.. nie weźmie kiwi do ręki, a np jabłko czy gruszke tak. Dzieci uczą się nowych rzeczy, struktur też. Co do skoków.. ja osobiście odczułam tylko ten ostatni skok przed rokiem.. ale oczywiście każde dziecko jest inne.

2018-12-29 23:24

Mi też się wydane, że to może być skok rozwojowy. Obserwuje Pani córkę, chociaż wydaje mi się że przejdzie jej to. Tez to przerabiałam z synem :)

2018-12-29 22:58

Córę pokłuła żywa choinka, ale nie łączyłam tego bo później jej znowu dotykała. Bawi się różnymi zabawkami, dotyka różnorodnych struktur a tu nagle coś takiego. Moc skoku mnie przeraża bo dziecko, które pięknie samo zasypialo w łóżeczku, teraz płacze przeraźliwie gdy tylko kładę je na plecach

2018-12-29 22:24

Tak, Mama Gratki, naprawde jestem zdania ze to moze byc jeden z objawow skoki rozwojowego. Twoj komentarz jeszcze mnie w tym przekonaniu utwierdzil. Moze corcia zaczela nieco inaczej odczuwac te bodzce, moze troche za duzo atrakcji do niej dociera i probuje to ograniczyc. :) sprobuj zobaczyc, czy to nie ustapi. Czas na wizyte u terapeuty na pewno jeszcze bedzie, wiec poki co skup sie na tym by dac coreczce duzo ciepla, milosci i zrozumienia w tym trudnym dla niej (dla Ciebie niestety na pewno tez...) czasie :) Mysle tez, ze 8.5 miesieczny maluch jeszcze takich zwiazkow przyczynowo-skutkowych jakie tu wymienia Aiisa nie ogarnia na tyle, by teraz wytrwale odmawiala okreslonego rodzaju stymulacji, choc oczywiscie moge nie doceniac tych malych glowek ;)

2018-12-29 21:55

Mama gratki być może dotknęła jakiś czas temu czegoś tego rodzaju i przy okazji np przestraszyla się czegoś bądź po prostu coś się stało co źle się kojarzy jej i może to jest powód? Być może tez być to skok rozwojowy A być może po prostu nie podobają się jej te rzeczy być może uklula sie i teraz boi się dotykać

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna