Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Płacz przed zasypianiem

Data utworzenia : 2019-03-18 14:21 | Ostatni komentarz 2019-05-31 07:03

kaukana

2916 Odsłony
32 Komentarze

Hej, to mój pierwszy post na forum , ponieważ chcę się dowiedzieć czy ktoś miał podobnie ze swoim dzieckiem, porozmawiać ponieważ nie wiem czasami w czym tkwi problem... Zacznę od tego, że Franio urodził się przez cesarkę po 22 godzinach.Prze cesarkę ponieważ długo nie było rozwarcia pomimo leków rozkurczowych, oksytocynach i innych. W czasie ciąży przyjmowałam duphaston z powodu krwiaka. Po porodzie chciałam karmić piersią jednak jak pielęgniarka przyniosła synka i próbowała go dostawić ten bardzo nerwowo się zachowywał i nie mógł chwycić brodawki.Pielęgniarka go szybko zabrała, powiedziała, że jutro spróbuję, bo jestem zmęczona. Rano trochę pociągnął i praktycznie cały dzień spał, a Ja uradowana jakie grzeczne dziecko... Uśmiech mi zszedł pierwszej nocy kiedy zostałam sama w szpitalu, Mały darł się niesamowicie, ja go dostawiałam a on jeszcze bardziej... Później ktoś mi powiedział ,że jest coś takiego jak butelki do dokarmiana i tak na tych butelkach w nocy przeleciał nam czas w szpitalu Po powrocie do domu nie było lepiej, przed zaśnięciem płakał. Później myślałam, że sytuacja się unormowała w dzień ssał, co prawda krótko, bo gdzieś ok 5 min i zasypiał.(pokarmu miałam dużo, bo aż kapało). Jednak gdy przychodził wieczór i pora spania zaczynał się koszmar.Czasami zasypiał ok 23 po ryczkach Co prawda później w nocy spał, nie płakał, kręcił się, ja go brałam do karmienia possał chwilę, odkładałam i spał. Z czasem jednak zaczął przeraźliwie płakać najpierw po południu(tłumaczyliśmy to kolką), później już w ciągu dnia płakał, aż się zanosił( w tym czasie było karmienie naprzemienne, a w nocy pierś). Stwierdziłam, że jest po prostu głodny i przeszłam na butle(dak do ok 3 miesiąca w nocy karmiłam piersią). Sytuacja się trochę unormowała, ale na krótko, bo później były przeboje z zasypianiem w czasie dnia. Był śpiący ja go odkładam, a on w ryk, to przenieśliśmy się na wózek jednak i tam był płacz, ryk, krzyk aż zasnął, na spanie w nocy to samo.Najpierw bujanie w wózku później do łóżeczka. Teraz Frani ma 6 miesięcy i co prawda na noc już zasypia spokojniej, sam w łóżeczku, czasami w dzień jest histeria,ale już nie taka jak przed 2 miesiącami Na spacerach Mały, najpierw zasypiał, teraz jest jeden wielki krzyk, tak jakby spacer go usypiał , a on nie chce spać, zaczyna szukać czegoś do gryzienia, pręży się( moja Mam mówi, że nie lubi być grubo ubrany).Czasem zasypia, a czasem biegniemy szybko do domu. Jak w czasie spaceru si obudzi to normalni siedzi i obserwuje. W samochodzie jest podobnie, jak go dopada sen to nie płacze tylko, krzyczy, aż zdziera gardełko Czy mieliście podobnie? pozdrawiam

2019-05-31 07:03

Mój synek miał bardzo podobnie, pierwsze miesiące życia to był koszmar ciągły płacz, prężenie, spał praktycznie tylko w chuście a jak chciałam go odłożyć do łóżeczka od razu się wybudzał... okazało się, że cierpi na refluks. Dlatego lepiej mu było w pionie. Dość szybko stwierdzili u niego refluks jednak stwierdzili że taki urok niektórych niemowląt i biedny męczył się jeszcze kilka miesięcy aż odkryłam że można mu ulżyć są syropy na refluks bez recepty a w czerwcu idziemy do gastrologa. Nie napisałaś czy może jego zachowanie zmienia się zaraz po karmieniu czy po butli jest gorzej niż po piersi? Czy ulewa? Ma może jakieś objawy skórne które mogłyby świadczyć o alergii? Nie wierze, że malutkie dziecko płacze bo tak, jeśli płacze to znaczy że coś mu dolega i trzeba odkryć co. Prężenie może wskazywać na dolegliwości brzuszka twój synek miał robione USG?

2019-03-30 21:30

Aniam pewnie jak dziecko spi twardo to sie obudzi ale cos czuje ze u mnie moglo by sie nie udac bo synek jest na piersi i czesto zasypia mi przy piersi i czasem ma.taki napad ze chce spac przy cycku..zawsze staralam sie odrazu go od cycka odciagnac i klasc na lozko lub do lozeczka i zawsze tak bylo a teraz czasem jest tak ze jak tylko sie podniose zeby go odlozyc tonodrazu placz a czasem to juz darcie sie przez 10min i albo spi dalej przy cycku albo sie rozbuz i jest marudny. A synek czesto ma pore spania jak odwoze starszego synka do przedszkola to zasypia w aucie lub w wozku zalezy jak pogoda i potem zasypia po 12 jak ide po synka i wydaje mi sie ze nauczyl sie zasypiac w foteliku i raz nie moglam go w zadnej pozycji uspac tak plakal az wzielam go di bujaczka i zasnal w minute..ale nie chce go tak uczyc i lekko nie jest.

2019-03-30 21:29

ewciaos, szkoda, że nie masz tego oddechu. Mam czasem taki dzień, że tylko czekam aż mąż wróci z pracy bo nawet nie chodzi o to, że przejmie córę, ale ona inaczej reaguje jak widzi inną znajomą, tatusiową twarz, chwilę się pobawią, ja mam choć kilka minut dla siebie. Dziecku też się nudzi i przykrzy gdy ciągle robi się to samo z ciągle jedną i tą samą osobą. Może masz w pobliżu koleżankę z dziećmi, z którą mogłabyś pospacerować, oderwać i siebie i dzieci trochę?

2019-03-29 05:58

I to chyba w tym najgorsze, że jesteś sama ciągle z dziećmi, że nawet jakbyś chciała wyjść na krótki spacer sama, odetchnąć to nie masz jak i to pogarsza tylko nastrój. Do takiego przenoszenia rzeczywiście nosidełko jest najlepsze. Jak synek był malutki to często do rodziców wpadałam w ramach spaceru z wózkiem a tam 3 bez windy i powiem Ci że doszłam do wprawy przenoszenia go bez obudzenia. Tylko problematyczne było operowanie kluczami

2019-03-28 21:24

Aniam , no niestety i ciagle sama z tymi dziecmi..no ale co zrobic..moj naszczescie lubi nie lubi nie ma wyjscia bo musze Jakos jezdzic po starszego synka tyle ze jak jest ladna pogoda to ide spacerkirm wozkiem ale rez w foteliku bo przewaznie mi zasypia jak wracam wiec jakos musze przebiesc go na 4pietro bo jakbym go brala bez nosidelka to pewnie by mi sie budzil..

2019-03-27 13:47

Ciężką masz sytuację i trochę więźniem mieszkania, jednak 4 bez windy to wyzwanie. Nasz marudził w samochodzie jak jeździł za długo, po prostu to nosidło było dla niego niewygodne. Nie lubił go od początku.

2019-03-26 10:30

kaukana puki co spacery sa jak synek ma pore spania bo taka ma pore a w tedy ide po synka do przedszkola i jak Jest ladna pogoda to idziemy na plac zabaw a synek sobie spi ol. 1,5-2godz. A jazda samochodem to rzadko jezdze a jak jest maz i gdzies jeździmy to jest tragicznie..nawet nie zasnie tylko dop jak wezmę go w bujaczku do reki to tak zasnie.mama gratki u mnie synek tez ma swoje pory spania a spi mniej wiecej co 2-2,5godz a czasem po 3godz zalezy ile pospi i jak juz jak keszcze nie marudzi to go chce uspac a jak nie chce to chwil sie z nim bawie lub rozmwiam i próbuje dalej..ale dzisiaj byl w bujaczku i zaczal plakac a minęło 2godz wzirlam go do piersi i zasnal bez płaczu..niestety mieszkam 15lm od mamy i teściowej tez Jakos tak..mieszkam w bloku na 4pietrze bez windy..i jestem z wszystkim sama a maz pracuje w delegacji w Niemczech i przyjeżdża co 10dni w czwartek w nocy przyjeżdża a w niedziele o 16juz wraca

2019-03-26 07:56

U nas jak był malutki to taka histeria zdarzyła się dwa razy i z bezsilności zostawiłam go w łóżeczku i zaraz zasnął

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna