Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (95 Wątki)

Akceptacja rodzeństwa

Data utworzenia : 2019-06-10 12:13 | Ostatni komentarz 2020-07-29 22:13

farmaceutka1987

2929 Odsłony
31 Komentarze

Jakie stosujecie metody wstępnej akceptacji pojawienia się rodzeństwa?

2019-06-11 19:50

U nas wygląda to tak że powoli przyzwyczajamy Hanie do wieści o dzidziusiu. Na początek zaczęliśmy mówić jej że mamusia ma w brzuszku dzidziusia. I teraz jak się jej pytamy gdzie mama ma dzidzi to pokazuje na swój brzuszek, albo podnosi moją bluzkę i robi pukpuk ;) Wiem jednak że na pewno będzie to dla niej ogromne przeżycie.. bo już teraz jest zazdrosna o inne maleństwa.

2019-06-11 19:22

Im dziecko jest mniejsze tym łatwiej przychodzi akceptacja. U mnie miedzy dziećmi jest mała różnica wieku. Problem był by córka zaakceptowała brata. Ale problem nie był duży. Myślę, że im większa jest różnica wieku tym dziecku jest trudniej zaakceptować fakt, że ma rodzeństwo. Z tego wzgledu, że kilka lat było samo i się już przyzwyczailo i na pytanie czy chcę mieć rodzeństwo w dużo przypadków trafia odpowiedź nie.

2019-06-11 09:18

Nas też niebawem czeka pojawienie sie młodszego rodzeństwa, między dziećmi będzie 4 lata różnicy, póki co przygotowujemy synka na to,że będzie z nami malutki dzidziuś, że on sam będzie starszym bratem,będzie się musial siostrzyczką też czasem \"opiekować\" i to wydaje się dodaje mu skrzydeł i czuje się ważny i potrzebny, często głaszcze brzuszek i się do niego przytula. Mam jednak obawy jak to będzie jak już znajdziemy się w tej sytuacji.

2019-06-11 08:12

Nas to czeka na dniach i trochę się boję jak to bedzie. Różnica rok i 11 miesięcy i niby tłumaczymy synkowi że bedzie miał dzidziusia który jest w brzuszku ale mamy wrażenie że nie rozumie do końca o co chodzi. Mamy postanowienie angażowanie go w pomoc przy maluszku bo w obowiązkach domowych chętnie uczestniczy więc pewnie nowe obowiązki też się spodobają. Martwię się tym że jest bardzo towarzyski, gdzie my to i on, potrafi bawić się sam ale rzadko jest tak że zostanie w innym pokoju i jak przyjdzie maluszek to może czuć sie odrzucony bo będę musiała się podzielić. Na szczęście noworodek dużo śpi więc będzie czas dla starszego

2019-06-10 16:00

U mnie półtora roku różnicy. W ciąży jeszcze starałam się przygotować starszą na ile to mozliwe- opowiadałam o dzidziusiu, który mieszk w brzuszku. Pokazywałam jej na lalce, mówiłam że niedługo będzie z nami taka dzidzia jak jej lala, że trzeba delikatnie dotykać, głaskać. Tłumaczyłam, że lali nie wolno robić krzywdy, dzidzi tak samo. I że niedługo mama będzie musiała zajmować się dzidzią tak samo, jak coreczka lalą. Po porodzie starałam się być zawsze najpierw dla starszej córki. Kiedy tylko mogłam poświęcałam jej czas i nie było źle. Nie zabraniałam jej podchodzić do małej, pokazywałam że może ją głaskać i całować. Jak przebierałam malutką to starszą starałam się angażować w pomoc, np żeby odpięła pieluszkę, podała czystą, włożyła jej do buzi smoczek. Chciałam by w ten sposób czula się wazna i potrzebna, żeby nie odczuwała zbytniej zaborczości o mnie, nie chcialam żeby czuła, że bobas zabiera jej \"cos\" czyli mnie i moją uwagę. Karmiąc np. Włączyłam jej bajke, żeby nie miała żalu o mój czas sam na sam z dzidziutkiem, albo pokazywałam jej że dzidzia pije mleczko i że nie wolno teraz jej przeszkadzać. Nie było źle. Owszem pierwsze dni byly trudne ale nie ze względu na zazdrość a raczej miała mi za złe że nie widziała mnie praktycznie tydzien czasu (bo przed samym porodem wylądowałam w szpitalu i aż do porodu była u mojej mamy i siostry). Dobrze ze noworodek na początku dużo spi, można wtedy ten czas nadrabiać z pierwszym dzieckiem.

2019-06-10 15:47

Ja z moja corka mowilam, ze urodzi sie bobasek i ze bedzie miala siostre albo brata, czytalysmy ksiazeczki, w roznych ksiazkach gdzie sie pojawialo rodzenstwo o tym wspominalam, jak ogladala Peppe tez zwracalam uwage na to, ze Peppa ma brata... No i tez siostra wracajac ze szpitala przyniosla dla starszej siostry prezencik ;) P.S. mamy 3 lata roznicy wieku

2019-06-10 12:33

U mnie akurat była duża różnica wieku , więc córka rozumiała ,że będzie miała brata,z resztą bardzo chciała mieć rodzeństwo. U siostry np.bylo tak,że swojej córce tłumaczyła,że będzie miała brata, mówiła o nim bardzo miło i ciepło,że już nie będzie sama bo będzie miała rodzeństwo z którym będzie mogła się pobawić itd .Gdy już urodziła i przyszedł dzień wyjścia do domu to wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny ,przygotowali dla małej prezent , który był od brata.W taki sposób mała bardzo dobrze zareagowała na maluszka :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna