Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (163 Wątki)

nadmierny apetyt rocznego dziecka

Data utworzenia : 2017-10-04 11:36 | Ostatni komentarz 2017-10-08 23:50

Maggda

1434 Odsłony
12 Komentarze

Dziewczyny niedawno prosiłam Was o poradę z moim niejadkiem, teraz sytuacja się odmieniła. Córka zjada pięknie wszystko, ale zaczynam się zastanawiać, czy się nie przejada. W nocy ma problemy z brzuszkiem, płacze, pręży się, muszę jej podawać espumisan. I tak się zastanawiam, czy to nie jest od przejedzenia. Ogólnie gdzieś wyczytałam, że roczne dzieci nie mają umiaru w jedzeniu... Mogą jeść i jeść, za chwilę znowu domagać się jedzenia, widząc osoby jedzące,chcą od nich jedzenie itd... Moja córka właśnie tak się zachowuje, ale może to dlatego, że ciągle poznaje nowe smaki. Ogólnie jej jadłospis wygląda tak: śniadanie: kasza na mm (180-210 ml) II śniadanie: owoc (potrafi zjeść jednocześnie całego banana i gruszkę) obiad: wszelkie mieszanki warzyw z mięsem, do tego ziemniaki/ryż/makaron podwieczorek: jogurt naturalny, naleśnik z twarogiem, kanapka kolacja: kasza na mm (180-210) Może to wygląda pięknie ale wczoraj np córka właśnie na II śniadanie zjadła banana i gruszkę, potem 3 kotlety takie z a\'ala gołąbki (mięso, kapusta, ryż) wielkości tradycyjnych kotletów mielonych, na podwieczorek jogurt naturalny 150ml, godzinę później kanapkę z wędliną, a potem kolację (kaszę). A potem w nocy mega jazdy z brzuszkiem (2,5 godziny przerwy w śnie). Nic nowego nie miała wprowadzanego. Ile jadły Wasze roczne dzieci? Może dodam, że moja córka jest niesamowicie aktywnym dzieckiem, ciągle w ruchu, praktycznie w ogóle nie siedzi, ona bawi się na chodząco.

2017-10-04 14:52

Może zmniejsz ilośc posiłków tzn żeby było ich tyle samo ale mniejsze porcje i zauważysz co będzie się działo czy będzie jakaś poprawa

2017-10-04 13:04

To caly jej jadlospis? Podajesz jeszcze mleko modyfikowane, soczki, chrupki, cos w tym stylu? Ja osobiscie uwazam, ze nie jest to wcale za duzo, zwlaszcza jesli jest aktywna. Jesli nie ma w miedzyczasie jakichs niepotrzebnych przekasek to wlasciwie wzorowy jadlospis. :) Pamietaj ze owoce i warzywa dobrze i szybko sie trawia, a porcja warzyw to powierzchnia rozpostartej dloni tego, dla kogo ta porcja ma byc przeznaczona. Mysle, ze problemy z brzuszkiem moga byc fizycznym objawem zmian w psychice, moja corka tez w okolicach pierwszych urodzin byla niespokojna. Nowe mozliwosci, zeby, intensywne odkrywanie swiata... sklada sie na to wiele czynnikow.

2017-10-04 12:53

U nas moja chrześnica jak miała około roku to też jadła dużo i jak tylko widziała jedzenie to tez zawsze chciała, czasami wydawało się, że już nie może, bo zwalniała z jedzeniem, ale jadła dalej. U niej to trwało tak z pół roku i się uspokoiła, a teraz wręcz jest niejadkiem.

2017-10-04 12:11

Mój synek to mało je potrafi zjeść na śniadanie mleko 180,później jakiś mały jogurt lub owoc.na obiad je jakaś mała zupkę bądź obiadek mały. Przeważnie bez mięsa a później może kasze albo mleko tak było jak miał rok ivtak jest teraz zdarza się że przez cały dzień może chodzić tylko o mleku i chrupkach kukurydzianych.Natomiast dziecko mojej siostry ma ponad rok i je też tak jak opisujesz może nawet więcej i tez słyszałam że później dostaje jakiś espumisan itp.może to taki wiek.napewno pozniej szybko z tego wyrośnie i wszystko się unormuje.proponuje może na noc nie podawać kaszki tylko cos lzejszego np.samo mleko modyfikowane.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna