Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (166 Wątki)

metody rozszerzania diety

Data utworzenia : 2019-03-11 11:30 | Ostatni komentarz 2019-03-21 23:25

mlodamama20

1231 Odsłony
28 Komentarze

Mamusie podzielcie sie doswiadczeniami z rozszerzaniem diety waszych maluchow.. Pierwsza corka z wlasnej inicjatywy byla na BLW bo kazda proba podania jej gladkiej konsystencji tzw papki konczyla sie pluciem.. mala jadla ladnie probowala nowe smaki konsystencje wiec z nia nie mialam problemow jesli chodzi o jedzenie.. teraz przyszedl czas na druga i tu mamy schody bo mala je papki ladnie ale jesli cos jej sie trafi np jakas grudka owoc itp to pluje.. ale dodam ze np banana je z calosci ladnie.. no i nie wiem czy probowac dawac jej jednak tez inne konsystencje czy odpuscic i zostac przy papkach.. boje sie ze nie bedzie chciala mi pozniej gryzc i probowac nowosci..

2019-03-11 15:22

Zaczęłam rozszerzanie diety od papek około 6 miesiąca. Nie szło nam najlepiej - tak wtedy myślałam. Jednak z perspektywy czasu uważam, że szło nam \"normalnie\" i prawidłowo :) Blendowałam obiadki i deserki, później wprowadziłam śniadania i kolacje i blendowałam płatki owsiane, ryżowe, jaglanych nie było potrzeby. Z czasem zostawiałam większe grudki, do obiadku dorzuciłam kawałki makaronu, kuskus, rozgotowany ryż, ziemniak zgnieciony widelcem. Uważam, że najważniejsza jest cierpliwość i czas bo dziecko musi się nauczyć, przyzwyczaić i zapoznać z nową konsystencją. Na ziemniaka uważaj bo on często \"zakleja\", żeby łatwiej było go zjeść możesz dodać do niego swojego mleka albo przegotowanej wody. Ja na początku dążyłam do \"lejącej\" konsystencji - sama zobaczysz jaką Twój maluch będzie preferował. Zwykle miałam w miseczce obok wodę i dodawałam w czasie karmienia. Po pierwsze obiadek gęstniał gdy stygł, p drugie miałam cieplejszą wodę żeby podgrzać go przy okazji i żeby był smaczniejszy

2019-03-11 15:06

My nie mielismy konlretnej diety przyznam sie bez bicia . Zaczynalismy od deserkow i obiadkow w słoiczkach itd ;) pozniej kiedy widzialam ze mala jest gotowa dawalam coraz barsziej roznorodne jedzenie . Mysle ze mamusie i tak stawiaja na swoje bo kazde dziecko w innym wieku jest gotowe na dane posilki . ;) mozna znalezc wiele diet dla dzieci w interenecie wiec jak nie wiesz co robic najlepiej zastosowac sie do nich co kiedy wprowadzac i tego sie trzymac ;)

2019-03-11 13:08

W jakim wieku jest maleństwo? W naszym przypadku wyglądało to tak,że na początku próbowałam metody blw ale synek często dławił się kawałkami i poprostu odpuściłam bo dla mnie było to zbyt stresujące.Dlugo podawałam mu papki.Okolo 8miesiaca życia powtórnie po troszku zaczęłam kombinować aby uczył się gryźć więc podawałam małe kawałeczki bułki zmoczone w jogurcie i tak powoli się zaczęło :) Aktualnie syn ma prawie 11miesiecy i gryzie bardzo ładnie;) mimo tylko dwóch ząbków. U nas wymagało to czasu.

2019-03-11 13:05

Wiele zależy w jakim wieku jest Twoje dziecko. Moim dzieciom zaczynałam rozszerzać diete gdy skończyły 6 miesięcy. Syn bardzo chętnie wszystko zjadła. Zaczynaliśmy od papek, były to obiadki kupne a także robiłam je sama. Gdy syn miał 8 miesięcy dostawał na talerzyku np. rozdrobnionego ziemniaka czy marchewkę i chętnie jadł. Bawił się jedzonkiem i wkladal je do buźki. Nie miał problemu z gryzieniem. Córka ma obecnie 8.5 miesiąca. Diete próbowałam jej rozszerzac w taki sam sposób. Gładkie konsystencje bardzo chętnie wcina. Wszystko co dostanie zjada ze smakiem. Natomiast już delikatne grudki jej przeszkadzają. Nie ma znaczenia czy to kawałki ryżu czy np. rozdrobniony ziemniak. Ona pluje taką konsystencją. Ja cierpliwie czekam bo wiem, że z czasem i do takiego jedzenia się przekona. Sama łapie się na tym, że mówię a syn już to robił. Jednak nie ma co porównywać do siebie dzieci. Każde jest inne i rozwija się we własnym tempie. Napisz jeszcze w jakim wieku jest córeczka, od jakiego czasu podajesz jej inną konsystencje. Może jest dla niej zbyt wcześnie. Może nie smakuje jej to co dostała. Ja bym podawała maluszkowi to co chce jeść, z pewnością z czasem się przekona do innej konsystencji

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna