Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Pielęgnacja (265 Wątki)

Czyszczenie noska aspiratorem - pomocy!

Data utworzenia : 2017-08-02 23:37 | Ostatni komentarz 2020-04-08 20:45

asia6996

4470 Odsłony
78 Komentarze

Jak sprawić żeby czyszczenie noska dziecku aspiratorem nie była czymś strasznym? Nasz synek podczas czyszczenia noska urządza niesamowity płacz i krzyk, serce boli jak się go wtedy slucha. Coś strasznego. Nawet jak byliśmy na szczepieniu to był spokojniejszy niż podczas używania aspiratora... To istna katorga dla nas i dla Niego. Wyczyścić nosek przecież trzeba, ale jak to zrobić żeby nie było takiego płaczu i krzyku? Macie jakieś sposoby?

2017-08-03 18:08

My kupiliśmy co prawda gruszkę, ale z Canpolu, która ma wymienne końcówki i można ją rozłożyć w celu przeczyszczenia. Nie zdecydowaliśmy się na zwykłą gruszkę, bo uważam ją za bardzo niehigieniczną. Nie sądzę, aby dało się ją całkowicie oczyścić przez ten cienki otwór z pozostałej w środku wydzieliny... taką wyrzuciłabym po jednym użyciu. Co się tyczy aspiratora typu wciąganie za pomocą siły własnego ciała (ust) takie również oglądałam w aptece i jednak to nie dla nas, gdyż jeśli maluszek jest przeziębiony i tą wydzieliną jest​ katar, łatwo się od dziecka zarazić przeziębieniem. Nie zaufałabym też urządzeniu podłączonemu do odkurzacza, na samą myśl mam ciarki,a co dopiero​ testować coś takiego na Dziecku przy dodatkowym hałasie odkurzacza... Ale wiem, że są osoby które nie boją się tego i wręcz chwalą sobie tę metodę. Brnąc dalej w temacie aspiratora moją uwagę przykuł elektryczny. Co prawda jego koszt zaczyna się od prawie 100 zł, ale wg mnie jest zdecydowanie najlepszy. To małe i poręczne urządzenie, cicho pracuje, łatwo się czyści wszystkie elementy, ma wymienne końcówki różnych rozmiarów, jest szybki w działaniu. Co za tym idzie jest higieniczny, nie straszy dziecka, zabieg czyszczenia noska można szybko wykonać i w każdej pozycji przyjmowanej przez dziecko, ponieważ urządzenie mieści się w dłoni, nie jest ograniczone wężykami, kabelkami itp., jest po prostu bezpieczne. ->Asiu jeśli Twój problem jest aż tak poważny z Maluszkiem to polecam Ci właśnie taki aspirator. Jeśli u mnie sytuacja będzie wyglądała podobnie i gruszka okaże się nieskuteczna, to zainwestuję od razu w ten sprzęt. Jest dostępny w aptekach, jeśli nie od razu to na zamówienie,albo przez internet. Firm jest mnóstwo tak samo jak cen, ja w razie potrzeby będę celowała w średnie półki i najlepiej z apteki, albo sklepu medycznego. Pozdrawiam

2017-08-03 12:16

Ja sie troche wychyle, ale polecam przed czyszczeniem noska aspiratorem zadac sobie pytanie - czy naprawde to jest konieczne? Czy dziecko ma widocznie utrudnione oddychanie, czy przeszkadza mu zatkany nos? Ja kiedys kilkukrotnie probowalam \"pomoc\" corce i odciagac jej zalegajaca wydzieline. To byla tzw. niedzwiedzia przysluga, mala sie denerwowala, plakala, nie potrafila sie uspokoic, zamiast jej ulzyc tylko dodawalam jej niepotrzebnego stresu, co na pewno nie wplywa pozytywnie na szybki powrot do zdrowia. Oczywiscie nie zawsze mozna z odciagania zrezygnowac, jesli katar jest zolty, jezeli mamy maluszka ktory tylko lezy - wiec jego katar splywa wglab ciala i moze prowadzic do zapalenia ucha czy gardla, to nalezy podjac proby pozbycia sie tej wydzieliny. Natomiast uczulam by nie odciagac zawsze i wszedzie gdy tylko zobaczymy pierwsze oznaki niedroznosci nosa, moim zdaniem (potwierdza to moj pediatra) nie zawsze jest to konieczne. Corka juz kilkukrotnie miala katar (zaczelo sie mniej wiecej po ukonczeniu roczku), i do tej pory ograniczylam sie do wycierania splywajacej wydzieliny - nie bylo zadnych powiklan. Jesli karmisz piersia, polecam zakroplic dziecku do noska troche mleka. Ma ono zbawienne wlasciwosci, rozrzedza wydzieline, a zawarte w mleku przeciwciala zwalczaja szkodliwe drobnoustroje. Jesli chodzi o to, jak odciagac katarek aspiratorem protestujacemu dziecku, coz... nie ma zbyt wielu opcji. Jesli zabawa i odciagnie uwagi nie skutkuja, trzeba to robic na sile - nie jest to latwe, ani fizycznie, ani emocjonalnie. Czasem jednak wyjscia nie ma.

2017-08-03 10:06

No synek ma dwa miesiące. Używamy właśnie aspiratora NoseFrida. Opcja odwrócenia uwagi nie w chodzi w grę bo to jest niewykonalne. Płacz jest nie do opisania... Na sucho noska też nie czyścimy, zawsze przed nawilżamy woda morską. Ale metoda z patyczkiem ciekawa, na to nie wpadłam. Muszę wypróbować przy najbliższej okazji! :)

2017-08-03 08:59

Zgadzam się z Anką - gruszką niewiele wskórasz i najlepiej posługiwać się aspiratorem do noska typu NoseFrida czy takim z Canpolu. I u nas również rządziły patyczki do uszu :) Co ważne, nie czyściliśmy też noska synkowi \"na sucho\", lecz najpierw delikatnie spryskiwaliśmy mu nosek roztworem soli morskiej w sprayu dla niemowląt (można też solą fizjologiczną, ale ciężko się to aplikuje). Zawsze aplikowaliśmy spray, gdy maluszek leżał na boczku, a potem go podnosiliśmy do pozycji pionowej i zdarzało się, że \"nieczystości\" same uciekały. Jeśli nie, kontynuowaliśmy aspiratorkiem i ewentualnie patyczkiem, albo samym patyczkiem. Wielu moch znajomych używa też aspiratorka Katarek, który podłącza się do odkurzacza i podobno jest świetny, ale ja nigdy nie zdobyłam się na odwagę, aby go przetestować... Nasz synek też tego nie lubił na początku - wówczas czyszczenie noska mijało się z celem, bo po płaczu i tak trzeba było jeszcze czynność powtórzyć... ale szukaliśmy sposobów w rozśmieszaniu, zabawianiu, odwracaniu uwagi i z biegiem czasu udało nam się go do tego przyzwyczaić, więc nie martw się, Tobie także się uda! :)

2017-08-03 05:54

Zreszta jeśli dziecko nie ma katarku i słyszysz że dobrze oddycha i zatoki są czyste to my robimy salym oatyczkiem to co widać. On nie sięga też za daleko bo te dla dzieci do uszku mają ograniczenie także do noska działa tak samo więc dziecko praktycznie nawet tego nie czuje i się nie denerwuje. Próbowałam wielokrotnie nasonczonym rogiem od pieluszki ale nic z teego nie wychodziło więc wynalazlam ta technikę i tak sobie radzimy :P

2017-08-03 05:50

To ciężka sprawa ;p ile synek ma miesięcy bo ppdejrzewam że mały jest :P przede wszystkim nie gruszką tylko aspiratorkiem najlepiej takim co samemu idzie regulować ciśnienie jak wciąga się buzią. Wtedy nie jest to takie straszne, jeśli znowu \"ciagniesz\" to my ba kobiec bierzemy patyczek do uszu do dzieci i tym zgarniam to co wyszło już do noska z zatok. Mała też tego nie lubi ale tą metodą jest to znosne niż samym aspiratorem ciagniecie do samego końca. W trakcie jeszcze czasmi jak masz kogoś do pomocy można odwracać uwagę dziecka zabawka czy książeczką, czymś co lubi. Chyba żadne dziecko nie lubi czyszczenia noska, też było to moim koszmarem w dzieciństwie :D

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna