Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Pielęgnacja (267 Wątki)

Pielęgnacja niemowląt według metody NDT Bobath

Data utworzenia : 2017-08-16 20:55 | Ostatni komentarz 2018-04-07 13:10

Mama_Ola

1636 Odsłony
15 Komentarze

Mamusie i przyszłe Mamusie, czy słyszałyście lub może stosujecie w codziennej opiece nad Waszymi maluszkami metody NDT Bobath? My zetknęliśmy się z tymi metodami pielęgnacji jeszcze przed narodzinami naszego pierwszego synka, gdy zakupiliśmy pierwszą książkę znanego praktyka NDT Bobath Pawła Zawitkowskiego, do której dołączona była płyta DVD. Obecnie filmy Pawła można znaleźć także na YouTube. NDT Bobath powszechnie znana jest jako rodzaj fizjoterapii, stosowanej z powodzeniem u wcześniaków, niemowląt, dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, genetycznymi i ortopedycznymi oraz prezentującymi opóźnienia rozwojowe. Jednak Bobath to nie tylko rehabilitacja, ale też pielęgnacja niemowląt w sposób, który sprzyja ich prowidłowemu rozwojowi. W praktyce skupia się ona na odpowiednim postępowaniu z niemowlaczkiem (noszeniu, przewijaniu, podnoszeniu, odkładaniu, ubieraniu, rozbieraniu itp.), które wspomaga jego rozwój ruchowy i emocjonalny. W codziennej opiece nad bobaskiem naprawdę kilka drobnych gestów oraz spokój lub niepokój z jakim je wykonujemy, mają ogromne znaczenie. Można na przykład tak zmieniać dziecku pieluszkę, aby odpowiednio dbać jednocześnie o jego bioderka (popularne podnoszenie obu nóżek za stópki do góry na przykład tylko robi im krzywdę), czy tak nosić na rękach, aby odpowiednio stymulować dziecko. Dajcie znać czy znacie tę motedę oraz czy stosujecie je w codziennej pielęgnacji Waszych pociech :)

2018-04-07 13:10

Witam:) my stosujemy tą metodę, ale właśnie w formie rehabilitacji, gdyż u syna bardzo późno stwierdzono obniżone napięcie mięśniowe. zapraszam do lektury na blogu http://www.babskiegadanieblog.pl/ tam obniżone napięcie mięśniowe naszymi oczami powiem tylko, że przy następnym dziecku na pewno zastosuję NDT bobah już od narodzin

2018-01-31 22:42

ja ogólnie oglądałam filmiki z udziałem pana Pawła Zawitkowskiego dotyczące pielęgnacji, noszenia, przewijania niemowląt, bardzo fajnie jest wszystko pokazane i tak swobodnie

2018-01-15 21:21

Warto, warto. Ta metoda jest bardzo dobra i skuteczna. Uczy odpowiedniej pielęgnacji maleństwa i pokazuje jak prawidłowo np nosić dziecko. Z naszym dzieckiem wszystko było wporządku, lecz i tak skorzystałam z porad fizjoterapeuty, który pokazął nam dokładnie jak zajmować się maluchem, aby nie zrobić mu nieświadomie kzywdy.

2018-01-13 20:35

Niestety ja dopiero przed porodem synka zaczęłam się wglebiac w te tematy , oglądałam p. Pawła na YouTube i stosowałam się do jego rad. Ponadto od 2mca ok wprowadziłam taka swoją gimnastykę z synkiem podczas zabaw na macie , przy przewijaniu i myślę że dzięki nim synek szybko zaczął pełzać - ma 5.5 mca i od kilku dni powoli robi postępy a dziś już ładnie się czołga... Może i nie ma reguły czy pomogło czy nie ale napewno nie zaszkodziło :)

2018-01-12 09:55

My dziś byliśmy na instruktarzu właśnie z tej metody i ja jestem oczarowana i zła na siebie, że tak późno. Mała ma napięcie mięśniowe i lekka asymetrię i musimy działać i będziemy właśnie stosowali tą metodę. Uważam, że w szpitalu kazdy z nas powinien zostać przeszkolonych z noszenia, przekładania itp dzieci.

2018-01-11 15:21

Jest to świetna metoda. Każda mama powinna się z nią zapoznać. Wystarczy zmienić kilka rzeczy w codziennej pielęgnacji a dzięki temu dziecko będzie się lepiej i prawidłowo rozwijało

2017-08-25 20:42

Nam tą metodę przedstawiła fizjoterapeutka na zajęciach ze szkoły rodzenia. No i rzeczywiście przy zmienianiu pieluszki nie podnosimy za stópki a na krzyż przez kolana rękę przekładamy. Pokazano nam też metody podnoszenia dziecka i potem trzymania i na lalkach na zajęciach czy potem w domu na jakimś miśku to wszystko fajnie wyglądało i łatwo było. Jak pojawił się syn i chcieliśmy go podnieść z przewijaka tą metodą okazało się że to już nie takie fajne, bo przekładam nogę dziecka przez rękę i chcę przejść do następnego etapu a w tym momencie noga \"ucieka\" :) ale nie poddajemy się i próbujemy. Może nie za każdym razem, bo są sytuacje kiedy musimy małego szybko podnieść, ale jak nie płacze to staramy się, bo wiemy że to dla jego prawidłowego rozwoju. Z zajęć wynieśliśmy też sporo dobrych rad które sprzyjają prawidłowemu rozwojowi, np. jak najczęściej kłaść dziecko na brzuchu, czy przy kładzeniu na pleckach raz głowę układać w jedną stronę a kolejnym razem w drugą stronę. Dzięki układaniu dziecka na obu bokach, plecach i brzuchu poznaje \"mapę\" ciała, dzięki czemu szybciej może zacząć się przekręcać i pokonywać kolejne etapy rozwoju. Np. usłyszeliśmy że w leżaczkach/bujaczkach dziecko też nie powinno spędzać za dużo czasu, żeby nie zdeformować kręgosłupa no i żeby nie ograniczać mu ruchomości, a także przy takim siedzeniu mięśnie brzucha odpowiedzialne za pracę przy nauce siadania się gorzej rozwijają.

2017-08-19 09:35

Ola niesamowity pomysł z tym zaangażowaniem syna w pomoc przy pielęgnacji rodzeństwa. Chłopiec będzie czuł się ważny i potrzebny:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna