Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Dwulatek robi na złość. Kara?

Data utworzenia : 2019-06-10 19:29 | Ostatni komentarz 2022-01-10 07:11

Rosalivan

3065 Odsłony
33 Komentarze

Dziewczyny pomocy... Juz nie wiem jak do tej mojej dwulatki dotrzeć... Na każdym kroku robi na złość. Mówię że nie wolno, proszę by przestała a ona na przekór robi. Tłumaczę, że nie można pukać w telewizor bo się popsuje. Że nie wolno lać wody podczas kąpieli na podłogę bo sąsiadów zaleje i będą źli. A ona jak nie patrze to zaraz, cyk i wali mi w ten telewizor, wodę z wanny leje litrami, wyciąga wszystko z lodówki... wie że nie wolno bo jak usłyszy że idę to przestaje i udaje \"to nie ja\" ale i tak robi swoje. Jak zwracam jej uwagę to bezczelnie spojrzy na mnie, zero reakcji. Dopiero jak wstane do niej to się opamięta... Jestem już wykończona, nic nie działa na nią. Stosujecie dla dwulatkow jakieś kary? Jakie? Jak zapanować nad złośliwym charakterkiem? Nie mam już pomysłu co zrobić by wreszcie zaczęła słuchać...

2022-01-10 07:10

Ja odnowie wątek i mój przypadek podepnę właśnie pod niego aby nie tworzyć nowego wątku dziewczyny Powiedzcie mi czy to normalne czy Mój syn robi mi na złość czy mam jakoś szczególnie na to reagować czy wręcz przeciwnie lekceważyć i samo mu przejdzie syn aktualnie będzie miał 14 miesięcy jest na etapie takiego małego rozbójnika z niezliczonym zbiornikiem energii którego pełno wszędzie a pomysłów ma 100 na minutę natomiast do sedna aktualnie od kilku dni wymyślił sobie wspaniałą zabawę nie wiem co w ogóle przyszło mu  do głowy mianowicie do tej pory jeszcze często nosił Body więc do takich numerów go nie korciło od jakiegoś czasu bywa ze zakładamy już szczególnie w domu aby było mu wygodnie spodenki i jakąś zwykłą koszulkę czytałam już o czymś takim w wielu wątkach jak masturbacja dziecięca natomiast właśnie zawsze pisałam że mi się to jeszcze nie zdarzało nie miałam okazji zaobserwowania czegoś takiego u syna teraz widzę że od kilku dni mały wyczaił sobie bardzo fajną zabawę a mianowicie wyciąga siusiaka ponad spodnie z Pampersa i tak chodzi po domu obserwując czy ja to widzę i z takim szyderczym uśmiechem na twarzy że udało mu się zrobić mamie fajnego psikusa dwa razy Zdarzyło się że podczas takiego numeru po prostu się zesikał pomoczyl całe ubranie ja za pierwszym razem gdy zobaczyłam go idącego w moją stronę  z tym siusiakiem na wierzchu całego umoczonego w pierwszej chwili zareagowałam lekkim smiechem i słowami coś w stylu Synuś Co ty zrobiłeś ogólnie nie krzyczałam na niego lekko obróciłam to  w żart po prostu powiedziałam że tak robić nie wolno że teraz jest cały mokry że jeżeli chce siku to musi wołać na nocnik I ze idziemy się przebrać Natomiast teraz mówiąc szczerze Nie wiem czy zrobiłam dobrze wybuchając na tą sytuację lekkim śmiechem bo najzwyczajniej w świecie jego to rozbaliło do tego stopnia że zdarzyło się to już 2 razy i widzę że robi to nadal po prostu na złość mi i aby było zabawnie wyciąga siusiaka ze spodni i sika później jest cały mokry ma z tego kupę śmiechu ja Śmiałam się na początku teraz już do śmiechu mi nie jest wiem że krzyczeć na niego nie powinnam natomiast widzę że on robi to nadal i ma niezły ubaw po prostu chyba zacznę to w jakis sposób lekceważyć będę udawać że nie widzę syn jest mały natomiast czasem jestem w szoku że tak małe dziecko potrafi w tej małej głowie tyle sobie poukładać i być na tyle przebiegłym ze jeden moj  śmiech sprawił że on robi sobie z tego teraz świetny żart czy wy miałyście takie sytuacje Jeżeli tak to jak reagowałyscie  krzykiem upominaniem grożenie palcem że tak nie wolno w ogóle nie reagowałyscie i myślicie że należy to lekceważyć i wtedy samo przejdzie?

2019-12-07 15:16

aridka a co zrobić, jeśli tłumaczenie nie nie daje i dziecko dalej robi co chce? Są takie dzieci, że mimo że poświęcamy im każdą chwilę, to i tak są niegrzeczne. Większość dwulatków już bardzo dużo rozumie, więc jak najbardziej łagodne kary pomogą ukształtować charakter dziecka. Oczywiście kary nie równają się biciu! Przemoc absolutnie nie wchodzi w grę, jestem całkowitą przeciwniczką. Ale kara na bajkę jest jak najbardziej ok.

2019-12-06 21:51

Taak, u nas to samo. Czynić złooo i śmiać się w oczy. 

Kary są bez sensu. Podobno w tym wieku nie działają. Potwierdzam, mąż próbował a córka dalej robi coś złego po czym z uśmiechem woła "kara, kara". Psycholog sugeruje jedynie odwrócenie uwagi

2019-07-18 12:29

Trafilam dzis na taki obrazek. Warto wziac to pod uwage mowiac o tym, ze dziecko \"robi na zlosc\" czy ze robi cos specjalnie ;) Ja chyba sobie wydrukuje i porozwieszam w domu, zeby zawsze mnie przywolywalo do rozumu!

Konto usunięte

2019-07-15 14:07

Dziecko w ten sposób testuje na ile sobie może z rodzicem pozwolić. Zobacz, dziecko zyskuje Twoją uwagę wtedy kiedy robi coś źle, wtedy uwaga jest na nim skupiona. Może warto zaproponować mu jakąś wspólną zabawę, miłlo spędzić czas tak aby zostało za coś pochwalone.

2019-06-20 01:31

Może pomoże szczera rozmowa. Albo za miast zwracać uwagę to wytłumaczyć. Spróbuj nie reagować tylko robić swoje. Wyjdź z pomieszczenia i obserwuj co zrobi.

2019-06-19 23:55

Rosalivan coz na każdego inny sposób działa A tyle nie i tłumaczenie nie pomaga ? Np rozumiem że się złościsz masz do tego prawo ale powiedz mi dlaczego itd? Albo że nie można tak i tak rozumiem że płaczesz to normalna reakcja ale tak i tak nie można itd

2019-06-18 17:22

Ja już czasem nie reaguję jak mam dość. Dziecko pokrzyczy widzi, że uwaga nie jest zwrócona i zaczyna się bawić.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna