Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

moczenie nocne u dziecka

Data utworzenia : 2019-06-28 22:22 | Ostatni komentarz 2022-01-10 06:45

cookiesa

1792 Odsłony
23 Komentarze

Dziewczyny czy waszym dzieciom też się to zdarzało? W jakim wieku? Czy jak 6latkowi się to zdarza raz na tydzień może rzadziej to powinnam się martwić?

2022-01-10 06:45

Myślę że w takim wieku jeszcze śmiało może dziecku się to zdarzyć na pewno  jesli nie jest to jakieś nagminne i nie zdarza się codziennie. jeżeli zdarza się codziennie to ja zastanowiła bym się nad powodem dlaczego tak się dzieje ale często mówi się o tym że dzieci moczą się w nocy gdy przechodzą jakieś duże stresy nerwy nie komfortową sytuację w domu wtedy odreagowują i właśnie zdarza się że moczą się w nocy. Natomiast jeżeli są to sporadyczne sytuacje raz na jakiś czas właśnie raz na tydzień ja skłaniałbym się bardziej ku temu że po prostu dziecko mocno sobie zasypia i jeszcze nie jest w stanie do końca tak kontrolować tego oddawania moczu w nocy kiedy pochłonie go głęboki sen na pewno nie jest to przyjemne zarówno Dla nas rodziców którzy później muszą prać sprzątać suszyć ale pomyślimy że również nie jest to na pewno komfortowe dla tego dziecka które w tym momencie ma te 5 bądź 6 lat i już tak naprawdę wszystko rozumie na pewno jest mu głupio wstyd czasem myśli że bardzo źle zrobiło na pewno nie należy krzyczeć i byc złym na dziecko wydaje mi się że gdy będziemy spokojnie rozmawiać z dzieckiem przeanalizujemy czemu tak się stało wytłumaczymy że powinno wstawać w nocy na pewno takie podejście dziecko Przyjmie lepiej nie będzie czuło się winne może warto by było aby spróbować my jako rodzice na przykład w nocy nastawic sobie budzik na konkretną godzinę i po prostu najzwyczajniej w świecie wybudzać dziecko na siku Z czasem może być tak że maluch się przyzwyczai i gdzieś tam w głowie wyroby sobiw  taki rytuał na pewno nie wskazane jest aby krzyczeć bo podejrzewam że to przyniesie odwrotny efekt dziecko właśnie się ze stresuję zepnie Zdenerwuje i może być tak że będzie jeszcze częściej moczyć się w nocy denerwować i my krzyczeć i błędne koło się zamyka

2019-09-04 22:37

Mój synek, obecnie pięcioletni, jeszcze pół roku temu miał zakładane pieluchomajtki na noc, bo niestety zdarzało mu się jeszcze zmoczyć łóżko. Ma tak twardy sen, że nie czuł, że chce mu się siku. Nic nie dawało niedawanie mu picia na noc, czy sadzanie na nocniku kilka godzin od zaśnięcia. Musiał chyba z tego wyrosnąć. Bo obecnie nie moczy się w nocy i od kilku dni nawet nie sadzam go na nocnik, tylko sam wstaje.

2019-08-13 13:05

Wiadomo, że to jest uciążliwa sprawa, nie tylko dla Was, ale też przede wszystkim dla dziecka. Jest prawdopodobieństwo, że po prostu wyrośnie, ale może warto spróbować czegoś takiego jak alarm wybudzeniowy? na stronie suchy poranek czytałam, że w większości przypadków to się sprawdza. trzymam kciuki.

2019-08-12 17:57

dzięki dziewczyny za wszystkie porady, badania zrobione, nic w moczy specjalnego nie wyszło, crp wyszło trochę podwyższone więc lekarz zalecił antybiotyk ale po powtórzeniu crp już jest zero, problem pozostał, rozmawiam o tym z synkiem, pilnuję żeby zrobił siku przed spaniem ale i tak to nic nie daje :( już jestesmy wszyscy tym zmęczeni

2019-07-02 15:23

Ja sama osobiście się moczylam w nocy i to dość długo.. wszystkie badania były ok, po prostu miałam bardzo twardy sen, czasami nie pamiętam że byłam w nocy siku. Z czasem wyrosłam z tego, pamiętam że to było jakoś ok 12 roku życia. Spróbuj może budzić synka w nocy żeby poszedł siku, niech nie piję dużo przed snem i niech korzysta z toalety przed pójściem spac. Na pewno warto skonsultować się z lekarzem ale myślę że taki mały wypadek raz w tygodniu nie jest powodem do niepokoju. Zaobserwujemy też kiedy np się moczy.. bo być może to na tle np nerwowym albo z emocji.

2019-06-30 23:51

U mnie w rodzinie temat moczenia się nie pojawił. Być może nikt nie miał z tym problemu. Kuzynki synek w wieku 2 lat robił na nocnik. Noce przesypial, a jak się budził to wstawal na siku i kładł się dalej spać.

2019-06-30 23:18

Ja pamiętam jak chodziłam do sześciolatków to dla niektórych osób też zdarzało się moczyć. Więc to mogą być różne kwestie. Nie wiem może też te osoby się wstydziły powiedzieć że czują potrzebę

2019-06-30 22:24

Michuni no własnie nam dorosłym jest łatwiej zatrzymać siku niz dzieciom także takie objawy raz na jakies czas nie sa niepokojace ale jakies bardziej regularne to juz na pewno potrzebuja wizyty i badań u pediatry.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna