Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

okres sensytywny dziecka // wspieranie/ [wiek 0-2 lata]

Data utworzenia : 2019-07-08 16:14 | Ostatni komentarz 2019-07-10 13:38

biegnacazwiatrem

622 Odsłony
4 Komentarze

Drodzy, czy słyszeliście o okresach sensytywnych u dziecka? Dzielą się one na różne okresy, w których dzieci dane umiejętności przyswajają dużo szybciej niż w innych latach. Jak wspieracie rozwój dziecka w wieku od 0-2 lata. Jakie są to kompetencje? Wiem, że to niełatwy okres.. bo podobno efekt wspomagania w tym okresie widać w kolejnych latach [ a nie z dnia na dzień]. Interesują mnie porady, jak wspierać dziecko w tym okresie. Nie interesują mnie produkty, które można kupić, a tylko Wasze domowe sposoby na wspieranie i budowanie relacji z dzieckiem. Nie chcę też przestymulować dziecka, a raczej je \"niewidocznie wspierać\" [na tyle, ile to możliwe] więc wszystkie rady będą mile widziane.

2019-07-10 13:38

Ja generalnie staram się jie podawać jej zabawek tak bezpośrednio do rąk... zagrzechotam grzechotką tak by się nią zainteresowała i kładę ją dalej ... jak się Jeszce nie poruszała tak to na odległość taką by.mogła sama ją chwytać teraz jak.raczkuje do tylu to dalej i pomimo tego że raczkuje tylko to tylu to.tak się poobraca, tak skieruje swoje ruchy że w końcu bierze tą zabawkę:-) pokazuję jej na obrazkach no kurę czy traktor i tak długo powtarzam że nieraz sama mi pokaże gdzie jest królik gdzie krowa itp tak samo przy maskotkach i to się często powtarza, ale nie zawsze jest chętna do zabaw tego typu... Jak robię jej zdjęcia to wie że ma się patrzeć w obiektyw zauważyłam to jak skończyła 3 miesiące:-) mówię uśmiechnij się a ta się śmieje:-D ale teraz już taka modelką nie jest, nie zawsze jest chętna do pozowania w uśmiechu to jej nie męczę wtedy:-) dużo do niej mówię i odnoszę wrażenie że ją odszyfrowałam:-) Za niedługo będziemy bazgrać farbami na brystolu:-)

2019-07-09 20:47

Darulka,jak się czyta to co napisałaś to aż uśmiech na twarzy się pojawia,jak dla mnie to super ! Bardzo ważne jest to aby mówić do dziecka, oczywiście bardzo duże znaczenie ma to w jaki sposób się do niego zwracamy, poświęcony czas na pewno wspaniale zaowocuje ;)

2019-07-08 20:17

U nas wyglądało to tak, że od samego początku bardzo dużo mówiłam do dziecka. Czasami już teście mówili do mnie: \" po co Ty tyle do niej gadasz? buzia Cie jeszcze nie boli..? akurat bo ona dużo zrozumie od tego Twojego gadania...\" Ja uważałam inaczej. Gdy wykonywałam jakieś czynności to o nich zawsze mówiłam, opowiadałam. Kąpiel: mama idzie przygotować wodę, sprawdzimy czy woda ma odpowiednią temperaturę, mama umyje ci główkę, rączkę, nóżkę, nasmarujemy żabkę, ubierzemy piękną piżamkę, uczeszemy, a teraz sobie poleż a mama posprząta po kąpieli i tak codziennie. W ciągu dnia jak prasowałam to jej o tym opowiadałam, potem śpiewałam, opowiadałam o kolorach jakie mają ciuszki, dawałam jej jakiś ciuszek do zabawy i mówiłam że jest miły i przyjemny w dotyku i że ładnie pachnie. Na spacerze zawsze jej śpiewałam i opowiadałam: o pogodzie, o kolorach ( że słoneczko jest żółte, niebo niebieskie itp) dawałam jej powąchać kwiatka i dotknąć, trawki, wystawiałam rączki żeby dotknęła deszczu i mówiłam że jest mokry i zimny. Tak samo było z liśćmi, śniegiem i innymi.. Na dobranoc zawsze śpiewałam te same piosenki, w czasie świąt kolędy Jak poruszała się po domu to pozwalałam jej na dotykanie wielu rzeczy, ale bacznie obserwowałam i asekurowałam. Nie mówiłam: zostaw to, odsuń się, tego nie wolno. Był taki moment, że zaczeła interesować jak sprzątam: - pozwalałam jej ścierać kurze miotełką, trzymać odkurzacz, razem psikałyśmy spryskiwaczem żeby umyć szklany stolik, dawałam jej suchą ściereczkę i myła niby podłogę. Gdy zobaczyłam że interesuje ją długopis to kupiłam kilka kolorowych i dawałam jej żeby coś sobie bazgroliła i od razu wspominałam o kolorach. Któregoś dnia robiłam kopytka i podobała jej się masa, konsystencja w paluszkach to kupiłam plastelinę i lepiłam przy niej ludziki, ona mi pomagała. Opowiadałam że jest klejąca, twarda i takie tam Jak robiłam schabowe, to brałam ją na krzesełko i pozwalałam chwilę uderzać w to mięsko i mówiłam brawo, niunia zrobiła kotleta dla taty. Jak ja gotowałam obiad to dawałam jej miskę i nasypywałam ryżu albo makaronu i mieszała łyżką dużą drewnianą. Nigdy nie zdrobniałam wyrazów.

2019-07-08 18:06

Dla tak małego dziecka bardzo istotne jest nieprzeszkadzanie w rozwoju, a delikatne z boku wspieranie go. W początkowych latach na pewno bardzo rozwija się zmysł muzyczny. Nawet jak sami fałszujemy, czy nie umiemy grać na czymś to i tak mimo to powinniśmy próbować się bawić z dzieckiem z użyciem instrumentów, bądź przyśpiewując. Dziecko strasznie nas obserwuje i naśladuje. Ono potrzebuje wzoru. Dodatkowo w pierwszych latach życia kształtujemy jego podejście do porządku. Więc nawet jak non stop wyciąga zabawki, to odkładajmy w to samo miejsce, starajmy się zachowywać porządek. Możemy się nawet bawić w odkładanie ciągle w to samo miejsce wielokrotnie tej samej rzeczy. Pilnujmy poprawnego wysławiania się, bo to też okres intensywnego rozwoju mowy. Co więcej dziecko takie bardzo szybko łapie języki, więc dobrym pomysłem jest włączanie bajek nie po polsku, a np. po angielsku. Polskiego i tak się nauczy, a zawsze dodatkowy język bardzo wskazany.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna