Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Czy da się odzwyczaic dziecko od noszenia?

Data utworzenia : 2019-08-12 13:06 | Ostatni komentarz 2019-12-07 15:08

Marta_1997

3174 Odsłony
23 Komentarze

Moja 2 miesięczna córka jest bardzo przyzwyczajona do bujania i trzymania na rękach. Drugiej dziadkowie tak nie brali bo nie płakała tyle za małego. Czy da się odzwyczaic od tego i jak to zrobić? Jedna bliźniaczka sama się już sobą zajmuje, patrzy na zabawki dotyka, a druga niczym nie jest zainteresowana tylko na raczki :(

2019-08-14 09:49

Na początek radziłabym trzymać maluszka na rękach, ale starać się nie bujać, nie kołysać. Dziecko wtedy będzie czuło Twoją bliskość. Po kilku dniach spróbuj położyć obok i głaskać po główce, brzuszku, masować delikatnie, potem stopniowo coraz mniej. Pewnie będzie protestować, ale zawsze staraj się być przy dziecku. Może jakaś spokojna muzyka, lub śpiewanie kołysanki. Na pewno odradzam radykalnego pozostawienia dziecka samemu sobie. Dziecko traci wtedy poczucie bezpieczeństwa i może być znacznie gorzej. Powodzenia

2019-08-13 22:00

Wszystko zalezy od dziecka no i oczywiscie troche od nas tez. Ja np mojego starszego synka czesciejn osilam na poczatku na rekach, na pewno prze to ze byl pierwszym moim dzieckiem, nie myslalam ze tak go naucze na rekach,tez czesto bralam n arekach poniewaz synek mial kolki do 3mc az wypkakal sobie przepuklinr id codziennego plakania po 1-3godz. O musialam nosic na rekach potem od 3mc przeslam na karmienie mlekiem modyfikowanym brak mleka potrrafil stnek possac dwie piersi i jeszcze plakal az zjadl cala butle, chyba ze poprostu brak doswidczenia i szybko sie poddalam ale gdy chcialam nakarnic z butelki odrazu na rece bralam, chcialam uspac to na rekach i jiz synrk tylko na rekach..nie probowalam go oduczac bo nie dalabym rady..a z drugim synkiem jest inaczej synek albo przebywal na lozku, bujaczku, albo przy piersi , albo na macie i nawet jak plakal nie bieglam odrazu bo mam tez starszego synka, nim tez czasem musze sie zajac czy ugotowac itd. Wiec mlodsz synek musial poczekac i nie bieglam na zawalonie, a jak mialam czas to czasem ponosilam ale zaraz odkladalam po 10min. I wiadomo jak niz mial ok. 6-7mc to juz jest staeszy i lubi czasem byc na rekach ale jak juz pojechalam do rodziny i go nosili to po 2godz juz plakal bo nie lubial byc noszony i w tedy kladlam go na kocyk to odrazu byl zadowolony teraz ma 11mc puki co tylko raczkuje ale uwielbia sobie sam raczkowac i nie zawsze chce na rece , zaraz sie wierci ze chce na podloge;-) takze mysle ze na pewno duzo zalezy od pryzwyczajenia i mysle ze da sie odzwyczaic tylko jak sie juz nauczylo to bedzie potrzebna przez jakies 2-3d i duzo cierpliwosci a pozniej z kazdym dniem bedzie latwiej;-)

2019-08-13 20:48

Kiedy urodziłam córeczkę to jadła spala i tak w kółko. Ale po czasie się zmieniło nie dawała się odłożyć. Wtedy okazało się że jest nie dozywiona. Karmiłam butelka ale nadal musiałam.noscinna rękach jak płakała. W szpitalu albo mama albo teściowa nosili na rękach uspakajali bo ciągle płakała. Ale kiedy okazało się że ma problem z bioderkami i poszliśmy do rehabilitantki ona kazała jak najwięcej klasc na brzuchu na poduszce specjalnej. I tak robiłam ale jak jak płakała bo miała dość to brałam na ręce. I tak miesiąc. Po tym czasie odzwyczila się od rąk. Teraz teściowa jak chce dłużej ponosić to się denerwuje i chce żeby ją odłożyć na podłogę bo tam może się wyciągnąć potaczać hehe

2019-08-13 19:25

Moja córka też chciała cały czas noszenia i kołysana. Spać w łóżeczku nie chciała tylko najlepiej na rączkach. Jak odkładałam do łóżeczka to oczy jak 5 złotych. W ciągu dnia też cały czas na rękach. Uważam tak jak Rosalivian Twoja córeczka jest jeszcze malutka i widocznie potrzebuje tego noszenia, tak już ma że potrzebuje Ciebie i Twojej bliskości. To że są bliźniaczkami nie znaczy że tak samo będą wszystko robiły i tego samego potrzebowały. Na pewno nie jestem zwolenniczką odkładania i niech dziecko płacze i się przyzwyczaja, dla mnie to takie trochę tresowanie dziecka. Każde jest inne i Twoja córeczka na rękach czuje się najbezpieczniej.

2019-08-12 21:28

Ja jestem zdania, że nosząc dziecko w brzuchu przez tyle miesięcy już przyzwyczajasz je do noszenia i gdy się rodzi, nie może się do tego przyzwyczaić, bo już do tego przywiązane i to lubi. Ciesz się tym czasem, noś i tul ile wlezie, dzieci rosną szybko, jak zacznie raczkować to już nie bedzie chciała tak na ręce. 2 miesięce to niewiele, może po prostu potrzebuje bezpieczeństwa w postaci ramion rodzica, bliskości i czułości. Dzieci są różne. Wiem że czasem to uciążliwe, więc może rozważ chustonoszenie? Bujaczek też może zdać egzamin, u nas akurat sie sprawdził i w chwilach gdy musiałam coś zrobić to sprawdzał się super :)

2019-08-12 14:31

Moja córeczka do nadal wymusza do zabrania na ręce a zwłaszcza przeze mnie bo wie, że zawsze ją brałam i nieodmawiałam. Natomiast np, wie że babcia nie możne jej tak nosić i jak jest z nią to nie domaga się. Także dziecko czuje u kogo może sobie pozwolić. Czy da się oduczyć hmm ciężko chyba bo jak maluch do czegoś przywyknie to koniec. Chyba, że właśnie spróbować zastąpić mu noszenie czymś innym co by mu odpowiadało jak bujaczek czy jakiś inny kącik do leżenia albo zawiesić nowe zabawki, którymi się zainteresuje.

2019-08-12 13:11

Trudno stwierdzić czy się da.Wychodzi na to ,że mała tak się przyzwyczaiła i domaga się noszenia bo potrzebuje tej bliskości. Myślę,że może leżaczek bujaczek coś pomoże albo huśtawka hybrydowa :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna