Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Jak przygotować dziecko na pójście do żłobka?

Data utworzenia : 2018-09-12 11:16 | Ostatni komentarz 2019-12-07 18:45

MamyCanpolu

1176 Odsłony
8 Komentarze

Do tej pory to Ty zajmowałaś się maleństwem, a decyzja o posłaniu go do żłobka jest przykrą koniecznością? Boisz się, jak dziecko poradzi sobie z rozstaniem? Sprawdź, jak przygotować malucha na pójście do żłobka oraz jak ułatwić mu pierwszy dzień bez mamy. https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/20/7375-jak-przygotowac-dziecko-na-pojscie-do-zlobka Pozdrawiamy, zespół mam z Canpolu

2019-12-07 18:45

Ja nie oswajalam jakoś specjalnie córki. Mówiłam że będzie chodzić i bawić się z dziećmi i śpiewać piosenki, byliśmy na adaptacji żeby poznała miejsce. Byla zadowolona i nie miała problemu z zostawaniem w zlobku. Ale i tak długo nie pochodziła bo strasznie chorowała i trzeba było rozstać się ze zlobkiem

2018-09-16 12:30

Z rodo to już inna kwestia bo nawet sprawdzianów nie Wilno podpisywać nazwiskiem (w niektórych szkołach). Sama zachodzę w głowę jak żłobek mógł sobie pozwolić na listę dzieci ze zdjęciami i imionami. Pożegnania powinny być krótkie i konkretne. Pamiętam jak kiedyś widziałam jak jakiś rodzic czyhał pod drzwiami i jak jego dziecko płakało to on je uspokajał. Efekt końcowy: trwało to wiele godzin i było większa trauą dla dziecka bo myślało ze tata jest zawsze pod drzwiami

2018-09-16 09:56

Bratowa pracuje co prawda w przedszkolu ale zawsze mi mówiła, że najgorsza rzeczą jaką mogą zrobić rodzice to przedłużać pożegnanie. Dzieci boją się rozstania ale im dłużej będziemy je przeciągnąć tym dziecko dłużej dochodzi do siebie. A jeśli przychodzimy, przebieramy maluszka żegnamy się i idziemy nawet jeśli dziecko płacze to jest to chwilka bo wychowawcy szybko je uspokajają. Mówi że najlepiej jest oczywiście jeśli dziecko ma możliwość wspólnej adaptacji z rodzicami czyli przychodzimy wspólnie razem się bawimy w grupie z dziećmi i po kilku dniach mama wychodzi na jakoś czas i zostawia maluszka w przedszkolu/żłobku później też czas wydłuża ale wraca. Dopiero później dziecko zostawione jest na ileś tam godzin. Łatwiej jest wtedy maluszkowi bo wie że mama wraca. Że starszym dzieckiem jest łatwiej bo zawsze można określić że wrócimy powiedzmy po podwieczorku ale z takim Maluszkiem gorzej. Maluszek musi wiedzieć że mama wraca. Zdjęcia ja też bym raczej nie dała z takiego powodu że obawiałabym się że jak Syn będzie na nie patrzył to będzie tęsknił, będzie smutny itd. Mama z tymi danymi to przegięcie. Na pewno nie oddałabym dziecka do takiego żłobka. Bratowa odkąd weszło Rodo nie może mówić coś o dziecku nawet pomiędzy nauczycielami dajmy na to pod przedszkolem używając imienia bo osoba która przechodzi obok może znać to dziecko i może być np wyśmiewane.

2018-09-14 16:51

I moją uwagę przyciągnął artykuł. Wszystkie rady trafione i planuję je niebawem wcielić w życie. Michu wspomniała o rodzinnym zdjęciu. Być może pomysł ciekawy choć ja bym zdjęcia rodzinnego nie dała. Ale nie w tym rzecz, kwestia zdjęcia przypomniała mi o czymś co mnie zaskoczyło. Jestem na etapie przeglądania stron wielu żłobków, grafików, aktualności itd. W kilku żłobkach trafiłam na listę dzieci, wychowanków wraz ich zdjęciami i imionami. I to mnie niesamowicie zmartwiło. Tyle mówi się o bezpieczeństwie i potencjalnych zagrożeniach a tu oroszę

2018-09-13 23:37

Super artykuł. Może już czas wprowadzić niektóre z tych rad, żeby później było łatwiej pierwsze dni w żłobku.

2018-09-13 22:10

Super porada dla tych, którzy planują wysłać malucha do żłobka. Najlepiej właśnie małymi krokami oswajać dziecko z nową sytuacją. Można wcześniej zabierać jak najczęściej dziecka w miejsca gdzie jest dużo dzieci. Pokazywać mu w domu różne książki związane ze żłobkiem, zabierać do najbliższej rodziny i tam zostawiać na co raz dłuższe okresy godzinowe. Póki co moja pierworodna siedzi ze mną w domu, ale może przy drugim pomyślę o żłobku jeśli oczywiście będzie miejsce, bo z tym ciężko.

2018-09-13 10:56

Trudny temat dla matki, jak i dziecka...szkoda tylko, że mamy taką małą dostępność do żłobków państwowych...a prywatny to u nas koszt ok 700zł.... Jednak porada na plus:)

2018-09-12 11:51

Bardzo fajna porada, dla mnie ciut za pozno bo corka (2,5 roku) od sierpnia zaczela adaptacje w przedszkolu (a wlasciwie wlasnie zlobku, bo dzieci tam sa w wieku od roku do 3,5 roku), i wskazowki zawarte w poradzie u nas sie sprawdzily. Adaptacja przebiegla bardzo sprawnie, a zlozylo sie na to wiele czynnikow. Po pierwsze regularnie od ukonczenia przez corke 4 miesiecy chodzilysmy do klubu malucha, corka spotykala inne dzieci, obserwowala jak sie bawia, jest bardzo towarzyska. Poza tym nasza adaptacja przebiegala stopniowo, na poczatku pare dni przychodzilysmy razem, na poczatku godzinka, dwie, i razem wychodzilysmy. Pozniej stopniowo coraz bardziej wydluzalismy pobyt w przedszkolu bez mamy; na wszystko dajac corce czas. Warto, zeby dziecko zbudowalo blizsza relacje z jedna z opiekunek, to bardzo pomaga, gdy mamy nie ma a nagle wydarza sie cos niespodziewanego z czym maluch sam nie do konca sobie radzi. Warto tez dac maluchowi do plecaczka czy kieszonki wspolne rodzinne zdjecie. I jeszcze jedna wskazowka: od kiedy wprowadzilam jeden staly rytual na pozegnanie, sa one znacznie latwiejsze dla nas obu. Wczesniej stosowalam rozne sposoby, przytulalam, nosilam... przeciaganie rozstania jednak nikomu nie sluzy. Od kiedy mamy rytual \"przytulic, buziaka i papa\", corka zaraz po buziaku biegnie do okna i czeka az pojawie sie z drugiej strony by mi pomachac, i to z usmiechem na buzi! :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna