Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Czy to już bunt dwulatka?

Data utworzenia : 2019-02-19 11:08 | Ostatni komentarz 2019-12-07 15:08

Mama_Hani

2721 Odsłony
44 Komentarze

Hania ma 17-miesiecy i od trzech dni jest tragedia.. jak tylko usłyszy słowo NIE to tak zaczyna płakać, wpada w taką histerię że nie mogę jej uspokoić. Kładzie się na podłodze i tak wyje.. albo siada i z nerwów bije się po twarzy. Nie ustępuje jej bo wiem że jak jej raz pozwolę to potem nie dam sobie z nią rady.. Myślicie że to już bunt dwulatka? Nie za wcześnie? A może wynika to z naszej ostatniej sytuacji w domu.. mamy nadal problem z synkiem szwagierki (Już kiedyś pisałam osobny wątek o tym) nadal nic się nie zmieniło.. A powiem wręcz że jest gorzej bo młody zaczął bardziej bić i kopać.. bez powodu. Może Hania w ten sposób odreagowuje.. Już sama nie wiem..

2019-12-07 15:08

Mój synek, obecnie 5 letni nie przechodził żadnych buntów, ani najbardziej "popularnego" dwulatka, ani czterolatka. Był naprawdę grzeczny już od urodzenia :) Córcia, która ma ponad 2 miesiące, jest jego całkowitym przeciwieństwem, więc już się boję, co to będzie w przyszłości ;-)

2019-12-06 22:07

U nas bunt dwulatka zaczął się ok 19 miesiąca i tak trwa już 10 mcy. Masakra 

2019-05-12 17:17

Mama_Gratki raz tylko zdarzyło nam się że musiałam dać jej tego smoczka w sklepie bo były ogromne kolejki a mała się denerwowała bo chciało jej się spać.. Oczywiście ustępstwo dla dziecka nie jest niczym złym, zależy tylko od sytuacji w jakiej ustępujemy. Mi raczej chodzi o fakt że ona sama go oddaje. :) Jest zasada ale oczywiście czasami można się od niej troszkę uchylić ;) przecież nie chcemy wychować naszych dzieci na osoby która wszystko robią według zasad ;) oczywiście jeśli dobrze się rozumiemy :)

2019-04-29 21:59

Mama Hani i super tak zdecydowanie jeśli raz byś po ataku histerii czy tupaniu zrezygnowała z tego ci mówisz i uleglabys to pewnie Hania by sobie zapamiętała to i częściej by powtarzała schemat bo raz się udało to znów się uda postawić na swoim

2019-04-27 20:47

Mama Hani, rozumiem, że smoczek nie chodzi ale co jeśli jednak dajesz małej go w sklepie? Jest to jednak małe odstępstwo od reguł - nie neguje bo przecież i my czasem „naginany” nasze zasady. Zdaje się, że każdy wiek ma swój bunt :)

2019-04-26 13:52

U nas już ostatnio była poprawa ale od kilku dni znowu powracają ataki histeri.. sytuacja nawet z wczoraj: zawsze jak wysiadamy z samochodu to dydy i pusia (smoczek i pielucha) zostają w samochodzie. Tak po prostu ją nauczyliśmy że wyposażenie nie chodzi z nami do sklepu(oczywiście smoczka przemycam do kieszeni w razie W). Hania jednak wczoraj próbowała postawić na swoim.. oczywiście był płacz i tupanie nogami, ale tatuś wziął ją na ręce i wytlumaczył że smoczek nie chodzi z nami do sklepu bo nie może. Po chwili już się uspokoiła i normalnie poszliśmy na zakupy. Wiem że jak wtedy pozwoliła bym jej postawić na tym co ona chciała to za każdym razem było by tak samo. Skoro są jakieś ustalone zasady to się ich trzymamy. A przynajmniej staramy się trzymać.

2019-03-27 13:51

U nas ostatnio coraz częściej jest bunt np wchodzimy do mieszkania i ma super humor, po przekroczeniu drzwi histeria i kładzie się w przedpokoju. Albo na spacerze nagle siada na chodniku i ryczy bez jednej łzy. W domu to go zostawiam i po paru minutach sam wstaje. Gorzej na ulicy, po prostu go podnoszę i wsadzam do wózka, próbowałam go przeczekać ostatnio to siedział 10 minut i nic

2019-03-21 19:45

Byc moze,ze dziecko tak reaguje na agresje innego dziecka.Jednak my też przechodziliśmy bunt dziecka i podobnie to wszystko wygladało.Najwazniejsze,ze gdy dziecko jest w amoku czyli placze,kopie to dla nas dla rodziców priorytetem powinno byc zadbanie o bezpieczenstwo naszego dziedcka,jesli kopie na płytkach przeniesmy je do łózeczka i duzo mówmy \"rozumiem ,ze jestes zła,ale nie moge ci tego dac bo.... i uzasadnienie.Ludzie czasami mówia\"nie zwracaj uwagii\" to jest tak jakby nie gasic pozaru bo po co w koncu przestanie sie palic\" dziecko wtedy nie rozumie naszej metody.Ja mysle,ze spokojna rozmowa i bezpieczenstwo to jest gwarancja sukcesu.Pamietajmy dziecko tez sie meczy,nie wie co sie do konca z nim dzieje i jesli ridzice odejda na bok dziecko nie powroci do poprzedniego dobrego zachowania :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna