Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (138 Wątki)

UTRATA STATUSU BEZROBOTNEJ A POBIERANIE KOSINIAKOWEGO

Data utworzenia : 2018-03-22 18:36 | Ostatni komentarz 2018-03-24 20:56

Aniamamaali

944 Odsłony
8 Komentarze

Potrzebuję pilnej pomocy! Mieszkam w małym miasteczku razem z mężem i córeczką. Od maja pobieram kosiniakowe. Moje zameldowanie stałe jest 70km od miejsca zamieszkania, jednak tu mieszkam już 15 lat. Mąż i córeczka mają meldunek stały tutaj. Od 1.11 zmienił się mój adres zamieszkania o kilka ulic dalej ale jest to tylko na chwilę, więc tego nie zgłaszałam w Urzędzie Miasta. Od 1.05 znów przeprowadzka, jednak cały czas w tej samej miejscowości. Dziś dzwonił do mnie wujek, który mieszka pod adresem mojego zameldowania stałego. Na tamten adres przyszło pismo z Urzędu pracy w którym jestem zarejestrowana jako bezrobotna.W tym piśmie zmieszczono informację, że utraciłam status bezrobotnej z dniem 18.02.18 z powodu zmiany ZAMELDOWANIA (?) poza obszar działania tutejszego Urzędu Pracy. Oczywiście jutro pójdę wszystko wyjaśnić, bo adres zameldowania nie zmienił się od 15 lat... Jedynie adres zamieszkania się zmieniał... Czy w związku z utratą statusu bezrobotnego utracę również prawo do kosiniakowego? Przecież kosiniakowe dostaję na dziecko, które meldunek stały ma tutaj... Czy jest możliwość, że teraz będę musiała odczekać okres karny (o ile dobrze pamiętam pół roku)? Czy mogę od razu ponownie się zarejestrować? PS. Nie wiem kiedy to pismo przyszło, na dole jest informacja, że mam 14 dni od daty doręczenia... A status straciłam 18.02.18r

2018-03-24 20:56

Dzięki Wam za pomoc. Troche sie martwiłam o to kosiniakowe, ale ważne że się wyjaśniło. No i nie wiedziałam też że ciężarna ma ubezpieczenie ot tak, dobrze ze juz wszystkiego sie dowiedziałam:)

2018-03-24 18:24

jedynie to ubezpieczenie po ciąży a dokładnie po połogu bo ubezpieczenie z ciąży jest ważne do 6 tygodni po porodzie jeszcze a później już się nie jesy ubezpieczonym chyba że wlansie jest się zarejestrowanym ale jeśli się podlaczysz pod męża to dobrze. ogólnie status bezrobotnej jest tylko dla ubezpieczenia jeśli już ale w ciąży jest ono samoistne do 6 tygodnia po porodzie wlansie. Sama jestem studentką nie mam statusu bezrobotnej a brałam kosiniakowe po prostu nie można mieć umowy o pracę :)

2018-03-23 18:49

prawda - zarejestrowani w urzędzie pracy mają ubezpieczenie.

2018-03-23 16:04

W ciąży i dzieciom do 18 rż przysługuje leczenie i nie trzeba się specjalnie rejestrować w up. Kosiniakowe to również inna sprawa.

2018-03-23 13:07

Aniamamaali dokładnie nie musisz rejestrować się w Urzędzie Pracy żeby należało Ci się kosiniakowe. Byłam w podobnej sytuacji jakiś czas temu, nie miałam pracy a chciałam mieć jakieś ubezpieczenie żeby w razie czego nie płacić za leczenie czy badania. Dlatego najlepszym wyjściem była rejestracja w UP- wtedy jeszcze nie byłam w związku małżeńskim. Jeśli możesz być już podłączona pod ubezpieczenie męża to nie musisz też się o to martwić.

2018-03-23 11:55

Bylam dzis wszystko wyjaśnić. Status bezrobotnej mialam wcześniej jeszcze przed pierwszą ciążą. Myslalam, że bez tego leczenie na nfz mi nie przysluguje. Mąż dopiero niedawno dostał umowe o pracę więc wcześniej i tak nie byłabym pod nim ubezpieczona. Okazalo sie ze faktycznie ten status nie jest mi do niczego potrzebny, wiec po prostu zrezygnowałam z rejestracji

2018-03-23 06:50

To w takim razie po co Ci status bezrobotnej? Do pracy i tak się prędko nie wybierzesz z racji ciąży. Jeśli ze względu na ubezpieczenie, to najlepiej jakby mąż u siebie w pracy zgłosił Ciebie i dziecko. A to też nie taka pilna sprawa, bo każda ciężarna ma dostęp do usług NFZ nawet jeśli nie posiada ubezpieczenia. Kosiniakowe na szczęście jest niezależne od Urzędu Pracy, tego Ci nie zabiorą, więc nie musisz się martwić. A jeśli masz jeszcze jakieś obawy, to warto skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej która też Ci się należy. W zeszłym roku otwarto kolejne punkty, może gdzieś niedaleko Ciebie taki się znajduje. Będziesz spokojniejsza

2018-03-22 19:46

nie utracisz kosiniakowego. w mniemaniu projektu z kosiniakowym nie trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotna tzn nie trzeba posiadać tego statusu tylko po prostu nie można pracować na umowę. studentki też mają prawo korzystać z kosiniakowego sama jestem studentką nie trzeba mieć statusu w urzędzie pracy jako bezrobotna tylko po prostu trzeba oświadczyć że się nie pracuje przy wypełnianiu wniosku było takie oświadczenie więc nic ci nie zabiorą.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna