Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (436 Wątki)

Badanie prenatalne

Data utworzenia : 2019-05-09 12:39 | Ostatni komentarz 2019-07-24 21:17

Mama_Hani

3103 Odsłony
27 Komentarze

Nie znalazłam nic podobnego w wątkach. Dziewczyny jak wygląda to badanie.. wiem że najpierw pobiera się krew od mamy a potem wykonuje się usg. Na co się nastawić? Jak długo trwa takie Badanie? Przy Hani nie dostałam takiego skierowania.. fakt że chodzę do innego lekarza teraz, ale tak się zastanawiam czy aby na pewno wszystko jest ok.. większość kobiet wykonujących to badanie jest po 35 roku życia, a ja mam 23 lata..

2019-07-24 21:17

Mój ginekolog zaproponował żebym poszła zrobić. I zrobiłam. Zrobił bardzo ale to bardzo dokładne badanie USG. Pod każdym kątem skrupulatnie sprawdzał. Rozmiar główki, kości udowej, obwód brzuszka, czy nie ma jakiej wady wrodzonej itp więc to mnie uspokoiło i cieszyłam się że noszę w sobie zdrowe dziecko :) bo zdrowie dziecka było i jest dla mnie najważniejsze. Zdrowia pieniędzmi nie kupi się więc nie żałuję na zdrowie dziecka pieniędzy. Zawsze lepiej wcześniej wiedzieć czy wszystko jest wporzadku z dzieckiem bo teraz mamy taką technologie że robią operacje dla dziecka jeszcze nienarodzonego żeby uratować

2019-07-24 20:52

Ja nie robiłam badań prenatalnych. Żaden z moich dwóch lekarzy nie zgłaszał, że coś jest nie tak, więc nie widziałam takiej potrzeby. Czasami właśnie te badamia mogą spowodować stres u matki, bo jak wyjdzie jakieś prawdopodobieństwo choroby to się zaczynamy przejmować niepotrzebnie. Ciąży i tak bym nie usunęła, więc odpuściłam. Co prawda możliwość leczenia w trakcie ciąży jest zachęcającą perspektywą wartą rozważenia.

2019-07-24 19:30

Ja miałam w 14 tygodniu ciąży, dostałam skierowanie jako że serduszko biło za słabo było refundowane przez NFZ. W innym wypadku trzeba zapłacić. Na pobieranie krwi trzeba się zgodzić, są to testy PAPP-a, warto je zrobić ponieważ nie zawsze na usg jest wszystko do wychwycenia. Samo USG trwało około 30 minut i lekarz dokładnie opisywał na co patrzymy, jaka jest norma oraz czy dzidzi się mieści w normie

2019-07-24 19:05

Moj lekarz pytal sie czy chce skierowanie na badanie. Od razu powiedzial, ze te badania z krwi nie sa do końca miarodajne i czesto kobiety martwia sie wynikami, choć wszystko jest dobrze.

2019-07-24 18:15

Chodzę na NFZ do lekarza, ale podczas wizyty kontrolnej powiedział że dobrze by było wykonać takie badanie. U naszym województwie nie są one refundowane dla każdej matki . Zastanawiałam się czy jest sens robić to badanie ,przecież i tak bym nie usunęła ciąży. Jednak mąż stwierdził że jakby coś się działo z dzidziusiem to lepiej wiedzieć o tym teraz. Najpierw miałam USG wszystko idealnie ,maluszek zdrowy i rozwija się prawidłowo. Na drugi dzień byłam na pobraniu krwi czyli tescie Papp-a ,wyniki są po tygodniu więc odbiorę akurat przed wizytą i wtedy będę wiedziała co wyszło.

2019-07-23 20:29

Też jestem tego zdania że warto robić takie badania. Żeby upewnić się czy dziecko się rozwija prawidłowo, nie jest obarczone choroba itp. jednak trzeba wiedzieć że badania te nie są refundowane przez NFZ. I trzeba trochę za nie zapłacić. Ja.placilam za pierwszą wizytę 200 zł a potem byłam jeszcze dwa razy to po 150 zł wziął. Dla jednych to nie dużo a dla innych dużo. Jednak jak wiadomo a zdrowu dziecka nie ma co oszczędzać.

2019-07-23 19:59

Ja zachęcam do robienia badań prenatalnych, bo dzięki nim możemy się dowiedzieć co z dzieckiem. Gdy okaże się że jest piękne, zdrowe i silne to możemy odetchnąć z ulgą i cieszyć się swoim stanem do porodu. Natomiast gdy badania wykażą jakieś nieprawidłowości możemy działać dalej. Możemy zdecydować się na kolejne badania, niekiedy leczyć dziecko prenatalnie, poszukać specjalistów, poszukać odpowiedniego szpitala, zaplanować krok po kroku poród. To jest naprawdę bardzo pomocne, bo czasami bywa tak, że jak urodzimy i okaże się że dziecko jest chore to mamy za mało czasu na myślenie, szukanie tylko trzeba działać i może okazać się tak, że szpital w którym rodzimy wogóle nie jest przystosowany do tego aby takie dziecko leczyć i wtedy zaczyna się przewożenie. Czasami kobiety myślą sobie tak: Moja babcia, mama, siostra, kuzynka urodziła zdrowe dziecko od strony partnera też nie było nigdy żadnych problemów. Mam 23-30 lat i co mogłoby być nie tak. Zdaję sobie sprawę z tego że te badania nie są wcale takie tanie i dlatego dużo kobiet z tego rezygnuje, dlatego też uważam, że powinny być refundowane przez NFZ dla wszystkich.

Konto usunięte

2019-07-23 17:20

Na badania prenatalne niektórzy lekarze zlecają gdy są jakieś wskazania np. wiek. Ale warto je zrobić nawet w młodszym wieku gdy nic niepokojącego się nie dzieje. Ja miałam pobraną krew do testu pappa i wywiad z położną dotyczący mojej rodziny, wad genetycznych w rodzinie, przebiegu ciąży i tego czy na coś choruję. A następnie kolejnego dnia usg, ale dłuższe niż zwykłe usg w standardowym badaniu. BArdzo byłam zadowolona z tego badania określa ryzyko trisomii, dokładnie mierzy dziecko, wszystkie parametry. Dużo można się o dzieciątku dowiedzieć.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna