Zabawki z rabatem do -30% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (442 Wątki)

Waga ciężarnej, oczekiwania vs rzeczywistość:)

Data utworzenia : 2017-05-16 00:44 | Ostatni komentarz 2022-08-26 10:14

Konto usunięte

14285 Odsłony
1000 Komentarze

Mamuśki i kochane ciężarówki! Jak w trakcie ciąży zmieniała się Wasza waga? Czy od razu od pierwszego trymestru zaczełyście przybierać, chudnąć, a może ten czas nie wpłynął na kilogramy? W których tygodniach Wasza waga zaskoczyła szybkim wzrostem? Czy faktycznie pod koniec ciąży już nie przybrałyście, czy wręcz przeciwnie dopiero pod koniec zrobiłyście się ciężkie? Kiedy znajomi/ rodzina zauważyła u Was brzuszek? Jego wielkość szła w parze ze wzrostem wagi? Dajcie znać czy po urodzeniu szybko zniknęły nadprogramowe kg, zostały, a może wręcz jest ich mniej niż przed ciążą? Piszcie koniecznie! Pozdrawiam

2017-05-17 11:29

Bakaliowia może za szybko zaczęłaś tracić na wadze. I karmilas piersią? jeśli karmimy piersią szybciej wracamy do formy. A jeśli zaś zbyt szybko po ciąży zaczniemy \"chudnac\" to Oponka właśnie zostaje. Trzeba stopniowo przechodzić na dietę jeśli ktoś chce się odchudzać po tym czasie. Stopniowo zaczynać ćwiczyć i wszystko pomału będzie wracać. Wiadomo jak ciężko czeka się na swoją dawną figurę ale skutki właśnie są takie jak np oponka jeśli będzie to zbyt szybko postępować. Jedni po porodzie wyglądają jakby wgl w ciąży nie byli a inni muszą sobie jakoś radzić. ;) a jeśli chodzi o rozstępy to warto cały czas nawilzac skórę. jeśli nie stać nas bądź szkoda kasy na jakieś rzeczy typu bio-oil to chodzby samymi balsamami. I w ciąży i po ciąży, powinny złagodniec albo nawet zniknąć. Jeśli to olejemy to będą bardziej widoczne. Ja sama jestem cała w rozstepach ale mój mąż mnie kocha z nimi czy bez nich ;P nie mamy na to większego wpływu niestety. Ja stosowałam różne rzeczy na rozstępy ale stwierdziłam że nie ma sensu wydawać tyle kasy i zostaje przy balsamach żeby tylko nie mieć suchej skóry i jak widzę nie robią się nowe a niektóre już poznikaly ;) więc dla mnie nie ma znaczenia czy pisze \"na rozstępy\" czy też zwykły balsam. Po prostu nawilzam skórę tym co jest pod ręką

2017-05-17 10:56

Niczego sobie nie odmawiałam, ale też nie było żadnego objadania się, dieta jak przed ciążą. W 37tc brzuch mi się zaczął obniżać i wtedy pojawiły się rozstępy wokół pępka, teraz gdy od porodu minął prawie miesiąc są bardzo widoczne i oczywiście mam oponkę:P Na zdjęciu mój olbrzym na dwa tygodnie przed terminem - nie dziwi mnie ta dewastacja brzucha po takim rozciągnięciu:P

2017-05-16 23:16

Annaleszk w pierwszym trymestrze nie przybyło mi żadnych kilogramów, natomiast od drugiego trymestru systematycznie co miesiąc przybywało mi 2 kilogramy. Jadłam cały czas tak samo i prowadziłam taki sam tryb życia. Brzuszek dopiero zaczął być widoczny dla bliskich na przełomie piątego/ szóstego miesiąca. Natomiast inni zauważyli pod koniec szóstego miesiąca bo był już dość widoczny:) w trzecim trymestrze czułam już się ociężała, zwłaszcza końcówka była męcząca ale było to spowodowane musowym leżeniem w łóżku, nie miałam przez to na nic sił. Po porodzie zostały mi jakieś trzy kilogramy, wszystko wina słodyczy, których nie mogłam sobie odmówić:) w ciąży tak nie miałam dlatego teraz nadrabiam niestety:/ jak na razie nie mam ani chwili na ćwiczenia przy tak ruchliwym dziecku ale jeszcze nie ma tragedii:) ogólnie w ciąży przybyło mi 11 kg. Ćwiczyć w ciąży można ale omijając pierwszy trymestr, najlepiej zapytać się swojego lekarza prowadzącego ciążę. Ja do końca drugiego trymestru byłam aktywna fizycznie, jeździłam też na rowerze i bardzo dobrze się czułam.

2017-05-16 22:47

Bakaliowa, a \" urosłaś\" tak po prostu, czy pomagałaś brzuszkowi podjadając? I jak po porodzie zachowuje się Twoje ciało?;)

2017-05-16 20:54

Jasne, że wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Wiadomo jaki jest pierwszy trymetr, każda z nas inaczej go przeżywa, ale raczej nie należy do najłatwiejszych. Jeśli chodzi wówczas o odżywianie to czasami przy awersjach pokarmowych ważne jest żeby zjeść cokolwiek, co utrzymałoby się w żołądku. Ćwiczenia w pierwszym trymestrze też nie są wskazane, ze względu na ryzyko poronienia. Dopiero w drugim trymestrze, gdy samopoczucie wraca do normy, mamy apetyt i energię można wykazać się, pilnować zdrowego odżywiania i zapisać się na ćwiczenia dla kobiet w ciąży (po konsultacji z lekarzem).

2017-05-16 20:50

Ja na początku ciąży straciłam na wadze, a w ostatnim miesiącu przytyłam aż 10kg (w sumie przez całą ciążę 15) ale brzuch miałam ogroooomny - w trzecim miesiącu już mnie w kolejkach sklepowych przepuszczano, bo był mocno widoczny :)

2017-05-16 18:24

Jeśli o mnie chodzi to pierwszy trymestr zero wzrostu wagi a teraz koniec 24 tc i 5 kg na plusie ehh i wogole mam wrażenie, że puchnę mimo normalnego odżywiania. W zasadzie nie jem więcej niż przed ciążą. Mam nadzieję, że nie dobiję do 20 kg, bo u mnie byłoby to już widać haha, nie to co u Anki chudzielca, której ciąża dodała samych krągłości;) pozdrawiam!

2017-05-16 18:03

Ale nie ma co się w ciąży też od razu co katowac czy głodzic bądź ćwiczyć kiedy nie mamy na to siły. Każdy przeżywa ciążę inaczej. Ja tyle przytyłam i mam rozstępy gdzie tylko to możliwe a na to jak wyglądam nie miałam znaczącego wpływu... nie objadalam się a mimo to wszystko we mnie zostawalo. Zresztą całe ciało się przygotowywyalo przez 9 miesięcy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna