Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (95 Wątki)

Agresja u dziecka

Data utworzenia : 2019-06-23 11:31 | Ostatni komentarz 2019-07-14 14:23

Darulka04

4457 Odsłony
41 Komentarze

Mam taki problem, a mianowicie o miesiąc starszy kuzyn mojej córki jest bardzo agresywny w stosunku do niej. Nie ma takiego dnia żeby jej nie popchnal, podrapał, uderzył. Bije ja zabawkami po głowie, po plecach, czasami jego zabawa polega na tym że chodzi za nią krok w krok i nagle bach i ja uderzy. Skacze nad nia jak taka malpka i bach uderzenie.Moja corka sama wymyśla sobie zabawy, on nie potrafi zawsze już nie naśladuje tylko papuguje, jak ona weźmie jakaś zabawkę to on jej ja zabiera, jak ona śpiewa to on ja bije bo on chce śpiewać, jak ona się buja to on ja zrzuca z bujawki, jedzenie potrafi wyrwać z ręki, a je to samo. Ona ma coś nowego to od razu się dzieli, on jak coś ma to nie. Żadne tłumaczenia już na niego nie działają. Czy myślicie że on jest zazdrosny o to że ona ma mamę i tatę którzy poświęcają jej dużo czasu, a on ma tylko mamę która dużo pracuje A nim zajmują się dziadkowie.

2019-06-25 22:17

Darulka a mama chłopca nie reaguje? Młody ewidentnie próbuje zwrócić na siebie uwagę.. szkoda tylko że kosztem Twojego dziecka.. Jak Wy wgl reagujecie na sytuację kiedy on ją np bije? Co mówicie do niego?

2019-06-25 19:39

Ja właśnie już tak mam że nie spuszczam go z oka, bo jak tylko zobaczy że nie patrzę ja albo ktoś inny z dorosłych to ja bije. Dzisiaj nie widzieli się do godz 17:00 zamiast bawić się ładnie i nacieszyć sobą, to on pomimo tego że była jego mama bo miała wolne ciągle mojej córce psocil. bawili się dużymi samochodami, on za nią jeździł i taką wywrotka wjezdzal jej w nozki . Wszyscy mówili że robi jej krzywdę i ona płakała A on ciągle to powtarzał, nic do niego nie docieralo, smial się. Albo skakała na piłce to wygrywał jej ta piłkę spod zupki żeby się przewróciła i też się śmiał.. Ja to już się boję że któregoś dnia popchnie ja i ona jakoś niefortunnie upadnie i się uderzy i będzie tylko z tego tragedia..

2019-06-25 18:57

Mama Hani wiem co masz na myśli. Ale na takie dzieci trzeba uważać. Póki sytuacja się nie unormuje nigdy nic nie wiadomo co dziecku przyjdzie do głowy. Skoro biję, popycha to żeby coś gorszego mu do głowy nie przyszło. Nikt mie wie co siedzi w jego psychice a to wszystko że brak mu stabilizacji emocjonalnej.

2019-06-25 14:31

Justyna ja wiem że u nas to trochę inna sytuacja.. Ale chodziło mi o to że dzieci różnie reagują.. Wiadomo u Darulki problem jest bardziej rozwinięty/groźny

2019-06-25 13:18

Zachowania są odobne faktycznie ale zupełnie inne. Myślę, że tu u darulki jest głębszy problem emocjonalny. Człowiek nawet sam nie wie co powiedzieć. Ale gdy dziecko nie ma stabilizacji to tak właśnie się dzieję. Tu u ciebie mama hani jest rywalizacja bo on wie czego jej nie wolno i to śmiało wykorzystuje.

2019-06-25 10:07

Darulka bardzo możliwe że młody po prostu odczuwa różnice.. albo po prostu upatrzył sobie Twoją córkę. Ja mam podobny problem z synem szwagierki. On akurat nie bije Hani ale wszystko jej zabiechce bra, zawsze yc tak gdzie ona i o krok przed nią. Robi na złość, wie że Hania nie może wchodzić na duże łóżko to specjalnie ją woła a potem przychodzi i mówi że Hania weszła na łóżko

2019-06-25 00:28

Oj to jest naprawdę skomplikowane chyba. Nikt się z niego nie śmieje, tylko ja jeszcze z nim czasami ćwiczę powtarzanie słów.. nigdy go nie przeganiam, nie odrzucam tylko jeszcze przytule czy dam buziaka.. bawi się wszystkimi zabawkami córki.. Ale wiecie nie wiem jak z tą zazdrością, bo nim opiekuje się babcia z nią spędza większość czasu no i z dziadkiem, moja córka widać że czasami jest zazdrosna o to że on mieszka z babcia A ona nie, że on ma inny kontakt z babcia ale jakoś nie zachowuje się w stosunku do niego agresywnie nie okazuje tej zazdrości w taki \"zly sposob\" w przeciwieństwie do niego..

2019-06-25 00:17

Ja rozumiem takie dzieci. Czują się bardzo zagubione. Nawet nie wiedzą czy są kochane. Więc też trzeba starać się go zrozumieć. Może też trzeba mu wytłumaczyć, że nie wolno bić, drapac czy kopać. Można też ustalić, że jak dziś nie udezysz nikogo to dostaniesz nagrodę. Nie musi być to nie wiadomo jaki drogi prezent ale wyjście na lody czy basen. Tak by i on zaczął czuć, że jest ważny.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna